Hľadáte osvieženie v horúcich letných dňoch? Pripravte si jednoduché a chutné limonády, ktoré vás zaručene schladia! Ak chystáte záhradnú párty, bude poriadna limonáda tým pravým prekvapkom pre vašich priateľov. Urobiť si domácu limonádu vám bude trvať pár minút, ale úsmev na tvári sa vám udrží celý deň. Tu sú naše obľúbené recepty.

Domáca malinovka

Tiež milujete vôňu čerstvej mäty a voňavých malín zo záhradky? Nie je nič jednoduchšie, než vziať hrsť malín, trochu perlivej vody a na osvieženie pár lístkov mäty. S dobou prípravy sa vojdete do 5 minút a osvieženie je na svete! Že to nie je žiadna veda, o tom vás presvedčíme celkom ľahko. Poďme sa pozrieť na detailný postup, ako takú ľadovú dobrotu vykúzliť!

Malinovka v pohárikoch na stopke
Poznáte v lete niečo lepšie než jahody a maliny? Zdroj: www.pinterest.com

Čo budete potrebovať? 

  • 10 -15 ks malín
  • 0,5 dcl vody
  • 1 l perlivej vody
  • pár lístkov mäty

Jeden z najdôležitejších bodov je samozrejme servírovanie. Chcete predsa svojich priateľov oslniť! Urobte z malinovky nápoj na úrovni. Čo hovoríte na malinovku v pohároch na stopke? My hovoríme, prečo nie? Malinovka bude v tom momente perfektným uvítacím wellcome drinkom na vašu záhradnú párty!

Postup 

Najprv si pripravte všetko na jedno miesto – suroviny, poháre, do ktorých budete malinovku servírovať, a tiež všetkých kuchynských pomocníkov, ktorí vám prácu ešte viac uľahčia. Do mixéra alebo smoothie makeru vložte maliny, trochu vody, celé zmixujte do hladka a prelejte do pripravených pohárov. Perfektná bude fľaša od značky Kilner, vyzerá štýlovo a priatelia si môžu limonádu užívať celý večer podľa ľubovôle! Rozmixované maliny zalejte poriadne perlivou vodou a môžete podávať! Na ozdobu a vylepšenie chuti môžete pridať pár celých malín, kúsky ľadu a lístky čerstvej mäty. Tá dá, malinovka je na svete!

Fľaše s limonádou
Osvieženie, ktoré vydrží po celú záhradnú párty.

Radi by ste dali svojim priateľom na výber z viacerých limonád? Žiadny problém! Z tej neprebernej škály receptov na domácu limonádu sme vybrali ďalšie a najviac osviežujúce! Už viete, aké to bude?

Melónové osvieženie

Nie je nič lepšie, než si dať v lete vychladený melón. Mhmm mňam! Z melónu sa dá ale pripraviť aj veľa ďalších osviežujúcich pochúťok a drinkov. My vám prezradíme, ako z melóna vykúzlite letný drink – ako vyšitý!

Kilnerovka a v nej melónová limonáda
Melónové osvieženie v štýlovej Kilnerovke. Tiež ste dostali chuť na limonádu? Príprava vám nezaberie viac ako 5 minút! Zdroj: www.pinterest.com

Čo budeme potrebovať?

  • 200 g melónu
  • vodu nebo minerálku
  • 2 citróny
  • pár lístkov mäty

Pripravte melónovú limonádu a vyrazte s priateľmi k vode! Okrem toho, že bude melónová limonáda perfektným osviežením, vie vyzerať aj štýlovo! Naservírujte melónové osvieženie do dizajnových zaváracích pohárov na limonádu Kilner. Poháre obsahujú slamku, takže svoju limonádu môžete počas kúpania položiť na plážovú deku bez strachu, že sa vám vyleje.

Postup 

Melón najprv zbavte jadierok a nakrájajte ho na malé kocky, ktoré rozmixujte v mixéri opäť do hladka. Z jedného citróna vytlačte šťavu a druhý nakrájajte na plátky. Pripravte si nádobu na ľad, do ktorej nalejte časť melónovej šťavy a vložte ju do mrazničky – pred podávaním budete mať osviežujúce melónové kocky ľadu, ktoré v horúcich letných dňoch ocení každý. Zvyšok melónovej a citrónovej šťavy zmiešajte s pripravenou minerálkou, pridajte plátky mäty a plátky pokrájaného citrónu a hurá – môžete podávať v štýlových Kilnerovkách!

Melónové kocky ľadu
Melónové kocky ľadu ocení v horúcich letných dňoch každý! Zdroj: www.pinterest.com

Limonády priamo zo skla

Hovoríte si, že limonáda pripravená priamo v skle je to najhoršie čo môžete urobiť? Ale kdeže! Chce to len správny výber. Vyskúšajte úžasné osviežujúce limonády od michelinského šéfkuchára Nicolasa Vahé. Pochutiny kuchára Nicolasa Vahé, ktorý pôsobil ako šéfkuchár v niekoľkých reštauráciách ocenených michelinskými hviezdami, sú vyrobené z čerstvých a tradičných surovín, podľa vlastných, originálnych receptúr. Nestihli ste tento rok pozbierať bazu a pripraviť si domáci sirup? Vyskúšajte už pripravenú domácu limonádu z bazového kvetu a citrónu, rebarboru s malinou, zázvor s limetkou alebo napríklad čučoriedkovú – mňam! Navyše až limonádu dopijete, zostane vám originálna fľaša s keramickou zátkou, ktorú určite využijete na vlastné domáce sirupy alebo limonády po celú sezónu. Limonády od Nicolasa Vahé budú skvelé letné osvieženie na piknik alebo na posedenie na terase.

piknik s množstvom dobrôt a domácou limonádou
Najlepšie si ju vychutnáte s kockami ľadu a vetvičkou mäty. Vynikajúca je aj namixovaná s pivom!

Pri príprave limonád využite sezónne ovocie, ktoré natrháte na záhradke, samozbere alebo zaobstaráte na trhu. Na raňajky si môžete urobiť aj smoothie, ktoré vám dodá veľa energie! Vyskúšajte niektorý z našich super letných receptov na domáce limonády a pochváľte sa nám na Instagrame Bella Rose, ako ste si letné osvieženie užili.

Krásne slnečné leto plné ovocia praje

Petra a Bella Rose

 

 

Dobroty podľa Nicolasa Vahé a Kilnerovky, ktoré dodajú štýl každej záhradnej párty!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!