S poslednými záchvevmi zimy pomaly prichádza chuť oživiť interiér, dodať mu trochu farieb, zaliať ho skrátka prívetivejšou atmosférou. Nič nedokáže túto službu urobiť lepšie než jarné dekorácie, po ktorých sa určite cnie nejednej poličke. Poďte s nami objaviť jarné doplnky v škandinávskom štýle, ktoré rok čo rok dokonale stelesňuje dánska značka IB Laursen.

svícny ve tvaru domečku
Domčeky ako od dánskeho prístavu Nyhavn vám posvietia na pohodové jarné večery.

Jarné dekorácie s nádychom nostalgie

Novú jarnú kolekciu od obľúbenej značky IB Laursen charakterizujú predovšetkým jemné veselé farby a prvky, ktoré môžu hocikomu pripomenúť atmosféru starých dobrých časov. Dizajn nových produktov je tak dokonalým vyvážením nostalgického nádychu a moderného prevedenia, súzniaceho so škandinávskym životným štýlom.

Nechajte do svojej domácnosti preniknúť sviežu zelenú, veselú žltú alebo modernú zastrene ružovú farbu, ktorá pozdvihne myseľ po šedivých zimných mesiacoch a dodá vám štipku optimizmu na dobu, kým jar skutočne zaklope na dvere. IB Laursen tiež nezabúda na prírodné materiály, ktoré sú pre jarné dekorácie, rovnako ako pre samotnú značku, tak typické.

terasa

Smaltovaný riad a jeho skryté výhody

Plecháčiky, džbániky, misky aj mištičky. To všetko v krásnych jarných farbách od žltej až po mentolovo zelenú a predovšetkým smaltované. Pokiaľ vašej kuchyni chýba osvieženie alebo dávka osobitosti, smaltovaný riad bude rozhodne skvelou voľbou nielen kvôli estetickému pôžitku.

Okrem štýlového retro dizajnu totiž smaltovaný riad ponúka aj praktické výhody. Hlavne je veľmi odolný, pri väčšom náraze sa môže len odštiepiť kúsok farebnej vrstvy – to však riadu dodáva to pravé vidiecke kúzlo. Riad je taktiež veľmi ľahký a dobre vodí teplo. Vaše smaltované kúsky tak budú skvelými pomocníkmi pri každodennom stolovaní.

Smaltované nádobí IB Laursen

smaltované nádobí
Smaltovaný riad od IB Laursen vás vráti do babičkinej kuchyne.

Pozitívna nálada vďaka pastelovým farbám

Obklopiť sa veselými farbami, to je jednoznačne recept na dobrú náladu. S doplnkami IB Laursen sa však nemusíte báť výrazných odtieňov. Naopak. Jemne svetlé, napriek tomu však prirodzene zastrené farby skvele korešpondujú s duchom škandinávskeho štýlu a zapadnú do interiéru ako uliate. Nie sú pritom potrebné veľké zmeny: Parapet rozveseľte pastelovým kvetináčikom a na stolík do obývacej izby postavte vázu s čerstvo narezanými vetvičkami bahniatok.

malé vázičky
Pastelovo farebné vázičky pre všetky drobné kvietky zo záhradky.

Bylinkovo zelená keramika Mynte

Nie je snáď viac jarná farba, ako tá šťavnatá bylinkovo zelená. A pretože v IB Laursen dobre vedia, že veselé odtiene sú potrebné tiež v kuchyni, obliekli do novej farby aj svoju keramiku Mynte. Svoje obľúbené taniere, mištičky na müsli alebo šálky nájdete vo sviežom zelenom odtieni, ktorý rozhodne prebudí každú kuchynskú poličku.

Mynte Herbal Green

jarní stolování
Sviežim jarným prvkom do kuchyne môže byť napríklad nový hrnček na kávu. Mynte ich pre vás má!

Jarná príroda doma: Dôraz na prírodné materiály

Jar je neodmysliteľne spätá s prírodou, ktorá sa začína prebúdzať a ponúkať nám ten jedinečný pohľad do obnovujúcej sa zelene. Niet teda divu, že jarné dekorácie bývajú vyrobené nezriedka práve z prírodných materiálov, ako je drevo, korok alebo v prípade textilu – ľan. Ten bude naviac príjemný aj vo chvíli, keď sa jar rozvinie naplno a teploty sa posunú k vyšším číslam.

lněné polštáře
Žltá nie je len farba jesene! Skvele doplní zelené rastliny a svetlé drevo.

Prírodné prvky môžete do svojej domácnosti zakomponovať v podobe úložných košov, drevených servírovacích tácok alebo napríklad drobných ozdôb. Pokiaľ však preferujete prírodu v jej najčistejšej podobe, oživte izbu zelenými rastlinami v nových kvetináčoch. Alebo snáď zvolíte sukulenty v teráriu?

Výhodou prírodných materiálov je, že ich môžete ľahko kombinovať nielen medzi sebou, ale tiež s ďalšími kúskami. Napríklad s ďalším trendom tohtoročnej jari – hliníkovými doplnkami.

pletené koše

jarní doplňky
Pastelové farby a prírodné materiály pritiahnu jar priamo k vám domov.

Dúfame, že sme vás naladili na jarnú vlnu, napriek tomu, že za oknami sa ešte len roztápajú prvé cencúle. Vneste si domov trochu pozitívnej nálady a pustite sa do dekorovania, ktoré vás na nadchádzajúce období náležite naladí.

Čo najkratšie čakanie na prvé jarné lúče vám praje
Michaela a Bella Rose

Jarú atmosféru vám doma pomôžu vykúzliť tiež tieto dekorácie:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!