Čas na budíku sa posunul o hodinu späť, v rannom vzduchu už je cítiť zima a drobné svetielka začínajú zapĺňať okná. Ak vás práve tieto chvíle začínajú zvádzať k myšlienkam na Vianoce a už oprašujete vianočný playlist, určite vás dnes potešíme. Prevedieme vás totiž tohtoročnými vianočnými trendmi a ukážeme vám, čo pri pripravovaní sviatočnej výzdoby rozhodne nesmiete minúť.

Ozdobiť stromček látkovými dekoráciami? S Ib Laursen žiadny problém!

Aké farby vám tohto roku na stromčeku nesmú chýbať?

S klasickými farbami, ako je zlatá alebo biela, rozhodne neurobíte krok vedľa. Pokiaľ však túžite po zmene, tohtoročné trendy vám k nej otvoria cestu. Podobne ako na jeseň, aj cez vianočný čas uvidíte množstvo zelených odtieňov od šalviovo šedozelenej až po nádherne tmavú smaragdovú. Aby vianočné ozdoby v zelených vetvách stromčeka nezanikli, je ich súčasťou tiež netradičná textúra.

Práve textúry sú ďalším prvkom, ktorý doplní vianočné stromčeky podľa poslednej módy. Zamilujte sa do hebkého velúru alebo semišu, ktorý na ozdobách vyzerá nadmieru sviatočne, a zároveň im dodá útulne hrejivé kúzlo. Pokiaľ máte radšej elegantný lesk, silná vrstva trblietok alebo číry povrch s prímesou lesklých čriepkov si vás určite získa.

vánoční baňky
1. Korálková ozdoba 2. Zelená ozdoba 3. Velurová hviezda 4. Drevená ozdoba 5. Modrá hviezda 6. Semišová kvapka 7. Sklenená ozdoba 8. Hnedá ozdoba 9. Šedá hviezda 10. Velúrové srdce

Vianočné dekorácie z papiera

Z tohtoročných trendov je potrebné vyzdvihnúť aj ten, ktorý je jednoduchý, napriek tomu však dýcha nápaditosťou. Skladané papierové ozdoby vedia vo vianočnom interiéri divy. Pripomínajú staré dobré časy zasnežených Vianoc, v súčasnom prevedení a moderných farbách si však vydobyjú právoplatné miesto vo vašom arzenály vianočných dekorácií. Ľahko ich zavesíte na stromček, postavíte na poličku alebo je v podobe krásnych hviezd umiestnite do okna, kde posvietia napríklad Ježiškovi na cestu.

Práve také dekorácie si pre vás tohto roku pripravila značka Bloomingville, v ktorej vianočnej kolekcii nájdete tiež vyššie zmienené moderné farby, od zastrenej zelenej až po tmavomodrú. Do kolekcie však zaradila tiež dekorácie v neutrálnych, prírodných farbách, ktoré sa s výraznejšími kúskami priam skvele kombinujú.

vánoční ozdoby Bloomingville
1. Zelená hviezda 2. Drevená vločka 3. Zlatý veniec 4. Umelý stromček 5. Hnedá papierová ozdoba 6. Pierková ozdoba 7. Keramický sob 8. Zelená papierová ozdoba 9. Modrá vločka 10. Sklenená ozdoba

Veselé Vianoce s veselými ozdobami

Ak sú pre vás Vianoce skôr priestorom pre kreativitu a osobitosť, neodoláte roztomile hravým ozdobám od Sass & Belle. Či už preferujete skleneného Santa Clausa vo vrtuľníku alebo dáte prednosť trendy plsteným zvieratkám z vlny, vaša vianočná výzdoba získa netradičný nádych, ktorý len tak niekde inde nenájdete.

Bláznivé vianočné ozdoby však nemusia znamenať príliš veľkú divočinu. Stačí, keď ich skombinujete s neutrálnymi doplnkami, ako sú biele vločky alebo drevené hviezdičky. Deti ich budú milovať a dospelým tiež vykúzlia úsmev na tvári hneď, ako ich medzi vetvami stromčeka uvidia!

Ozdoby Sass & Belle
1. Pohár na víno 2. Santasaurus 3. Santa v helikoptére 4. Ježko 5. Ozdoba s psíkom 6. Myšiak 7. Astronaut 8. Ovečka 9. Sob

Elegantný minimalizmus s kolekciami Bella Rose

Pokiaľ vám srdce bije pre Vianoce v štýle Škandinávie a radšej než zvieratká si na stromček zavesíte minimalistické, elegantné ozdoby, urobíme vám určite radosť. Aj tohto roku sme totiž spojili sily s českou firmou Glassor a nechali si vyrobiť ďalšiu kolekciu autorských vianočných ozdôb, ktoré vnesú jedinečnú ľahkosť do vášho vianočného bytia.

Ľahko ich skombinujete s ozdobami z predošlých kolekcií, ale tiež s tými, ktoré sa u vás dedia z generácie na generáciu. Ich jednoduché línie a striedme zdobenie je na to priam stvorené. Súčasťou kolekcie pre rok 2020 sú také sklenené špičky na stromček, ktoré ladia s motívmi na našich ozdobách.

baňky Bella Rose

baňka Bella Rose
Vianočné ozdoby Bella Rose vytvoria na stromčeku kúzelný pohľad.

Dekorácie na vianočný stôl

K vianočnému hygge nepochybne patrí tiež stolovanie. Nič totiž nespája viac než posedenie pri skvelej večeri a pohári dobrého vína. Medzi dekoráciami na vianočný stôl nesmie tohto roku chýbať štýlový svietnik, ktorý sa postará o tú správnu hygge atmosféru. Obzvlášť potom svietniky určené na vysoké sviečky budú na prestretom stole vyzerať dokonale sviatočne, nehľadiac na to, že aj sviečky do nich môžete voliť v krásnych vianočných farbách.

A pokiaľ práve nepripravujete štedrovečernú večeru, ale napríklad len horúce kakao, ktorým sa zahrejete po poriadnej prechádzke, budú sa vám hodiť krásne vianočné hrnčeky. Z tých totiž všetko chutí ešte lepšie!

svícen
Svietniky s uškom vnesú do vášho interiéru ľahké vintage kúzlo.
vánoční hrnek
Z vianočného hrnčeka Bella Rose chutí skvele kakao aj varené víno. Mňam!

Rozsvieťte si domček!

Nielen ku stolovaniu, ale tiež do celkového zimného šera sú ideálnym spoločníkom svietniky. Ku škandinávskym Vianociam neodmysliteľne patria tie v tvare domčekov, z ktorých si môžete vytvoriť svoje maličké mestečko. Skrz okienka lampášikov preniká hrejivé svetlo sviečky, a vytvára tak v miestnosti útulnú atmosféru, ktorá je v tomto období tak dôležitá a ukľudňujúca.

K vianočnému osvetleniu patria tiež svetelné LED drôtiky, tie však tohto roku uvidíte skôr v podobe dlhých závesov. Predovšetkým tie so žiarovčičkami v tvare hviezdičiek budú ideálnou ozdobou každého okna.

lucerna domeček
Stačí vložiť sviečku a už si len užívať príjemnú atmosféru, ktorú svetielko vytvorí.

Nech už si z trendov pre Vianoce 2020 vyberiete ktorýkoľvek, dúfame, že tohtoročné sviatky pre vás budú predovšetkým kľudné, plné pohody, odpočinku a možno aj dekorácií blízkych vášmu srdcu. U nás si určite vyberiete tie pravé.

Príjemné vianočné dekorovanie praje
Michaela a Bella Rose

Vašu domácnosť na sviatky pripravia aj tieto krásne vianočné dekorácie:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!