Radi len tak surfujete po internete a hľadáte inšpiráciu na bývanie? Vo svojom voľne si čítate rôzne magazíny s poodhaleným bývaním slávnych a premýšľate, ako by sa dal zútulniť váš domov a najlepšie v škandinávskom štýle? Máme pre vás jeden tip – blog Nordic Passion, ktorý má pod palcom sympatická Marcela. Inšpiráciou sa len tak hemží a nechá vo vás dojem, že možno potrebujete novú dekoráciu. Alebo snáď úplne zmeniť štýl? Kto vie? Nahliadnite do zákulisia tohto blogu a načerpajte inšpiráciu.

Dlho som blogy iba navštevovala a komentovala, až mi manžel navrhol, nech začnem písať svoj. Od tej doby k prvému článku ubehlo síce ešte pomerne dosť času, ale on mi dodal odvahu do toho ísť. Potom mi zaobstaral zrkadlovku a ja som vytvorila Nordic Passion.

Sympatická Marcela vám prezradí pár tipov, ako si zútulniť domov.

Prezraďte nám, kde žijete?

Žijeme v rodinnom domčeku na dedine v blízkosti Mladej Boleslavi. Pôvodne sme sa sem sťahovali za prácou, aj keď nakoniec všetko dopadlo inak, sme tu radi.

Čomu sa rada venujete vo svojom volne?

S príchodom detí sa môj voľný čas veľa zredukoval. Akonáhle to bolo možné, začala som sa vracať k športu a pohybu, ktorý som mala vždy rada. Športom si vyčistím hlavu a príjemne sa odreagujem. Zároveň ma baví zútulňovat naše bývanie, a to ma tak trochu priviedlo k písaniu blogu, ktoré ide ruka v ruke s fotením. Aj fotenie považujem v posledných rokoch za svojho koníčka, hoci som laik a samouk.

Fotenie je jej hoby.
Krásny kuchynský kútik.

Píšete úspešný blog Nordic Passion. Ako vám napadlo písať blog?

V čase materskej dovolenky som objavila úplne náhodne svet blogov, keď som sa o jednom z nich dočítala v časopise o bývaní. Dlho som blogy iba navštevovala a komentovala, až mi manžel navrhol, nech začnem písať svoj. Od tej doby k prvému článku ubehlo síce ešte pomerne dosť času, ale on mi dodal odvahu do toho ísť. Potom mi zaobstaral zrkadlovku a ja som vytvorila Nordic Passion.

Z vášho útulného bývania je jasné, že milujete škandinávsky štýl. Kde sa u vás táto láska vzala?

Práve blogy, ktoré som spočiatku objavila, boli prevažne v škandinávskom štýle. Dovtedy som o tomto štýle veľa nevedela. Keď som si prezerala svetlé interiéry s prírodnými doplnkami, uvedomila som si, že to je presne to, v čom mi bude dobre, že je to to, čím sa chcem doma obklopovať. Z farebného interiéru som tak prešla do neutrálnych tónov, do úplne odlišného štýlu bývania a stále sa v ňom cítim príjemne a dobre.

Prírodné doplnky nesmú v škandinávskom interiéri chýbať.
Útulných vankúšikov nie je nikdy dosť.

O akých témach na svojom blogu píšete? Čo všetko sa z neho môžu Vaši čitatelia dozvedieť?

Ako na blogu píšem, mal by byť najmä o našom bývaní, doplnkoch a dekoráciách, aj o tvorení, ktoré ma baví, ale aj o všedných veciach, napríklad o receptoch, ktoré ma oslovili.

Máte doma nejaký škandinávsky kúsok, ktorý je Váš úplne najobľúbenejší?

Priznávam, že nedokážem vybrať len jediný. Všeobecne milujem prírodné materiály, a tak medzi mojich favoritov patria veci prútené, drevené alebo napríklad bambusový nábytok značky Tine K Home.

Jednoduchý adventný svietnik nesmel cez Vianoce chýbať.
Bambusové doplnky má Marcela veľmi rada.

Kde beriete inšpiráciu pre zútulňovanie domu? Sledujete aj nejaké trendy?

Inšpiráciu čerpám všade okolo seba. V prírode je toľko pokladov! Sledujem aj iné blogy, české i zahraničné, podobne ako účty na Instagrame, rada si prečítam časopisy s tematikou bývania.

Čo by ste odporučila čitateľom, ktorí by si to doma chceli zariadiť ako vy? Máte trebárs nejaké svoje pravidlá, ktorými sa pri zariaďovaní riadite?

Myslím, že výborne funguje neutrálny základ a nemusí ísť len o biele steny. Báječne vyzerajú aj farebné steny v tlmených a neutrálnych odtieňoch. Mám rada útulné bývanie. Na čistý minimalizmus s obdivom pozerám, ale asi by som v ňom nevedela dlhodobo žiť. Preto volím prvky, ktoré bývanie pocitovo zateplia. Sú to hlavne už spomínané prírodné materiály, drevo, prútie, morská tráva. K útulnosti pomôžu i vhodné textílie, pomocou nich ľahko zmeníte náladu v interiéri trebárs podľa ročných období. V zime siahnem po teplejších a silnejších materiáloch, v lete naopak po chladnejších odtieňoch na vankúšoch, plédoch alebo napríklad obrusoch.

Milujem kvety rezané aj v kvetináčoch, rovnako ako vetvičky a bobule, čo nájdem pri ceste, ani tie u nás nesmú chýbať. Hlavné ale je, aby sa tu všetci cítili dobre. Ak k tomu ľuďom pomôže okopírované bývanie, prečo nie, ja ale uprednostňujem snahu o istú originalitu, zvlášť prvok, ktorým môže byť napríklad vlastnoručne namaľovaný obraz, výrobok vašich detí alebo napríklad rodinné fotografie, či suveníry z ciest. Veľmi dobre funguje, ak sa opakujú v interiéri podobné prvky a vzory, napríklad drevo, alebo rovnaké farebné odtiene.

Kdo by takýto útulný čítací kútik nechcel?
Neobvyklé tvary váz dodajú šmrnc!

Zdobíte si to doma špeciálne na zimu po Vianociach? Napríklad ponechávate svetielka, huňatejšiu deku a podobne?

Naše bývanie celkom iste kopíruje ročné obdobie a moju momentálnu náladu. Tí, čo ma poznajú, vedia, že dlho nevydržím bez zmien :-). Tesne po Vianociach síce v pohotovosti zostávajú huňatejšie deky a prikrývky, ale zároveň sa k nám vkrádajú cibuľoviny, ktoré tak trochu zvestujú jar a aj keď je do jari ešte ďaleko, pomáhajú mi prekonať to zimné obdobie mesiacov január a február, ktoré patria k tým najmenej obľúbeným .

Ako podľa vás vyzerá dokonalá zimná chvíľka? Máte pre ostatných nejaké odporúčania, ako si ju užiť?

Dokonalá zimná chvíľka je v mojich očiach moment, kedy sedím na gauči s teplým čajom alebo kávou a vedomím, že vôbec nič nemusím. Veľkým oknom pozorujem sneh znášajúci sa na našu záhradu, doma horí krb, voňajú sviečky, okolo seba mám tých najbližších. Deti sa nehádajú a užívajú si tie chvíle s nami :-).

Myšky a zajačikovia od Maileg si Marcela zamilovala.
Posledné nahliadnutie do obývacej izby.

Tak ako sa vám u Marcely páči? Nám veľmi! Pozrite sa na výber produktov, ktoré si u nás Marcela obľúbila – patrí jej totiž kolekcia mesiaca február! Prezradí, aké bytové doplnky u nej doma nesmú chýbať.

Krásne zimné dni plné inšpirácie praje

Michaela a Bella Rose

 

Zariaďte si to podobne! Máme pre vás pár maličkostí, ktoré by vám doma nemali chýbať ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!