Premýšľali ste niekedy nad tým, zbaliť si pár vecí do batohu a vyraziť objavovať svet? Blogerke Gabi z blogu Gabi in Wanderland sa to podarilo a teraz už je so svojím mužom 5 rokov na cestách. Nám sa tento život veľmi páči a inšpiratívne fotky na Instagrame rovnako, preto sme sa rozhodli, že ju pre vás vyspovedáme! Aj keď bol medzi nami časový posun, Gabi s manželom totiž už takmer rok žijú v Kanade, táto sympatická a milá cestovateľka sa s nami podelila o jej zaujímavé zážitky. Môžete sa tiež pozrieť, ktoré poklady sa jej u nás páčia najviac, Gabi je totiž tvárou kolekcie mesiaca júl! Načerpajte inšpiráciu na leto a pustite sa do čítania!

„Ahojte, volám sa Gabi a som svadobná fotografka s dušou romantického dobrodruha. Už dávno som vymenila lodičky za bosé pobehovanie po lese, nakupovanie oblečenia z najnovších kolekcií za pohodlné kúsky zo sekáča, luxusné hotely za život v dodávke a namiesto najlepších miest v kine sa pozerám na výhľady z poctivo vyšliapaných kopcov. S mužom sme pred piatimi rokmi vyrazili do sveta, aby sme našli sami seba a zistili, čím sa v živote chceme stať. Stali sa z nás najlepší priatelia. Prešli sme si krásnymi aj ťažkými chvíľami v Írsku, na Malte, Novom Zélande a momentálne v Kanade pracujeme na tom, aby z nás bol ten najzohratejší foto + video tím a pomaly plánujeme návrat do Česka. „

Každá destinácia má to svoje jedinečné kúzlo.

Prázdniny len začínajú, sú letné mesiace vaším obľúbeným obdobím na cestovanie?

Aby som pravdu povedala, tak radšej cestujem mimo tie dva hlavné prázdninové mesiace, kedy sú príjemnejšie teploty a hlavne ešte nikde nie sú také davy turistov. Leto je pre mňa navyše hlavná svadobná sezóna, tak svoj čas radšej venujem práci.

Prezradíte nám nejaký zaujímavý zážitok z ciest, na ktorý nezabudnete?

Pre mňa bolo najzaujímavejšie celé obdobie na Novom Zélande, a predovšetkým tie výlety, kedy sme sa v našej dodávke zobudili o tretej ráno a vydali sa na nejaký trek, aby sme stihli byť na mieste v rovnakú chvíľu, kedy sa objaví slniečko na obzore.

S kým najradšej cestujete?

S manželom 🙂 Sme perfektne zohraná dvojka a málokedy sa stáva, že by sme sa na niečom nezhodli.

Kde sa vám zatiaľ najviac páčilo?

Úplne jasne na Novom Zélande, ale dá sa povedať, že som si zamilovala snáď všetky miesta, kde sme kedy boli. Každá destinácia má to svoje jedinečné čaro.

Kde sa práve nachádzate?

Momentálne žijeme v malom meste Squamish na západe Kanady. Sme tu už takmer rok, a tak pomaly spriadame plány a premýšľame, kedy sa vrátime do ČR.

Máte nejaké obľúbené miesto v Českej republike, kam sa radi vraciate?

Jeeej, najradšej mám chatu na Šumave, kam ma rodičia od malička rok, čo rok, brávali na letnú dovolenku a kde sme si tiež s mužom pred tromi rokmi sľúbili lásku až do smrti 🙂 Je to moje najmilšie miesto uprostred hlbokého lesa, kde sa kúri v krbe, pije sa voda zo studničky, chodí sa na huby a čučoriedky a po večeroch sa rozprávajú historky pri táboráku.

Kam máte v najbližšej dobe namierené?

Pred mesiacom sme sa vrátili z trojtýždňového roadtripu po západe USA, kde sme najazdili neuveriteľných 8300km, tak teraz plánujeme len nejaké menšie výlety do okolia, a ku koncu leta by sme chceli ísť na menší roadtrip tu v Kanade. My radšej veľmi dopredu neplánujeme, pretože sa nám plány menia zo dňa na deň.

Ako to vyzerá u vás doma? Je poznať, že ste dušou dobrodruh?

U mňa doma je izbička u rodičov. Práve preto, že sme posledných päť rokov na cestách, nemáme žiadne svoje vlastné miesto. A to je tiež jedna z hlavných vecí, prečo sa už tešíme, až sa niekde zabývame a budeme si môcť všetko zariadiť podľa seba. Napríklad až si postavíme nejakú knihovničku len na naše fotoalbumy z ciest. Alebo až si zavesíme na stenu stieraciu mapu sveta. Takže, až budeme mať to svoje vlastné, určite bude ľahké spoznať, že sme dobrodruhovia 🙂

Veziete si domov aj nejaké suveníry z ciest, ktoré vám to doma ozdobia?

Suveníry sú to ďalšie, prečo sa teším na nejaké svoje hniezdočko. Z každej cesty si vždy niečo priveziem a už sa teším, až to všetko nájde svoje využitie. Z každého miesta mám trebárs magnetku, takže si asi budeme musieť zaobstarať nejakú veľkú chladničku. Tiež sa teším, až k nám príde návšteva na kávu z hrnčekov z rôznych kútov sveta.

Nalákal vás tento rozhovor na nejakú dobrodružnú cestu? Nás teda určite!

Veľa nových objavených miest a zážitkov

praje Gabi a Bella Rose

Zbaľte si so sebou do batôžka pár vychytávok ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!