Prázdniny práve začali a s nimi aj čas cestovania a nových zážitkov. Už máte plány alebo nechávate všetko na náhodu a riešite dovolenku spontánne? My v Bella Rose sme už od júna naladení na cestovateľskú vlnu. Premýšľame, kam vyrazíme za dobrodružstvom, aj ako si spraviť čo najkrajšiu atmosféru kdekoľvek na cestách a spríjemniť si každú chvíľku.

Nejaké skúsenosti už máme. Na cesty sa občas vydávame, a to väčšinou na Sever, veď nás poznáte 🙂 A preto sme si povedali, že by nás zaujímali rady a skúsenosti niekoho svetaznalého, kto nechodí „len“ na dovolenku, ale prípadne aj v zahraničí žije. Preto sme o výber júlovej cestovateľskej kolekcie požiadali Veroniku, o ktorej ste už možno počuli v súvislosti s jej blogomYouTube kanálom Weef’s World, aby nám pomohla vybrať cestovateľské poklady, ktoré by sa vám mohli nie raz hodiť. Zároveň sme ju požiadali, či by nám poodhalila nejaké zážitky zo života dobrodruha a porozprávala nám o minimalistickom živote.

Tak ideme na to! 🙂

Seznamte se s blogerkou Veronikou Weef´s World. Její heslo zní "Míň věcí, víc zážitků".
Zoznámte sa s blogerkou Veronikou Weef´s World. Jej heslo znie „Menej vecí, viac zážitkov“. Foto: Weef´s World.

Hor sa za dobrodružstvom

Veronika, prvá otázka sa ponúka skoro sama – Kam máte práve namierené? 🙂

Za pár dní sa chystám do Rumunska na plavbu po rieke Dunaj. Potom ma čaká návšteva pokojného miesta u nás, v Českej republike, a hneď potom zase niekoľko dní v Taliansku… Leto v plnom prúde 🙂

Blogerka Veronika z blogu Weef´s World v Portugalsku
Leto je tu! Začala sa Veronikina najobľúbenejšia sezóna, takže hurá za dobrodružstvom. Foto: Weef´s World.

Podľa čoho si vyberáte budúcu destináciu? Máte nejaký svoj zoznam „places-to-visit“ a ten si postupne plníte, alebo si skôr vyberáte spontánne?

Je to rôzne… Mám nejaký pomyselný zoznam, ale je na ňom v podstate celý svet 🙂 Pocitovo a podľa ročného obdobia sa rozhodujem, čomu dám prednosť a kam zamierim. Ako travel blogerku ma do destinácií aj pozývajú, takže dilemu výberu vyriešia za mňa 🙂

Verča z blogu Weef´s World by chtěla procestovat celý svět.
Verča by chcela precestovať celý svet. A svoje prianie si pomaly plní 🙂 Foto: Weef´s World.

Aká krajina sa Vám zatiaľ najviac dostala pod kožu?

Každá krajina má niečo do seba. Posledného pol roka som mala útočisko s priateľom v Portugalsku, tak asi to je stále najviac zaryté 🙂

Portugalsko je Veroničina srdcovka
Portugalsko je Veronikina srdcovka. Foto: Weef´s World.

Kde sa vo Vás vlastne zrodila túžba cestovať? Cestujete odmalička alebo to zlomil nejaký osudový okamih?

Cestovanie ma bavilo už od mala. Dokonca nedávno som doma pod posteľou našla svoju zbierku cestopisných článkov z rôznych destinácií. Najväčší zlom ale nastal približne pred 4 rokmi, kedy som sa rozhodla, že ukončím štúdium skôr a odídem do zahraničia.

Blogerku cestovatelku Veroniku z blogu Weef´s Wolrld bavilo cestování už od mala
Cestovanie bolo jej srdcovkou už od detstva. Foto: Weef´s World.

Čo je pro Vás znamením, že práve tento výlet stál za to? 🙂

Každý výlet stojí za to. Každá cesta prinesie buď nové zážitky, priateľstvá alebo poznanie. Pre mňa je cestovanie všeobecne to, čo stojí za to! 🙂

Blogerka Weef´s World na cestě do Santiago de Compostela
Verča na púti do Santiago de Compostela pešo prešla 260 km a stretla mnoho zaujímavých ľudí. Foto: Weef´s World.

O bývaní a minimalizme

Ako často sa vraciate späť do Českej republiky? Držíte si vlastne nejaké jedno „stále“ bývanie?

S priateľom sme ešte pre niekoľkými mesiacmi žili len v batohu a kufri. Vždy sme si prenajali byt niekde na svete, kde sa nám páčilo a cestovali sme pomaly. Dali sme danej destinácii čas. Mohli sme takto fungovať vďaka práci, obaja pracujeme online. Teraz sme ale zavítali späť do Čiech, ktoré sa teraz stanú útočiskom a miestom odkiaľ budeme vyrážať na cesty.

Blogerka Verča z Weef´s World patří mezi digitální nomády
Verča s priateľom patria medzi digitálnych nomádov, pracujú online odkiaľkoľvek na svete. Foto: Weef´s World.

Premietajú sa Vaše cesty aj do spôsobu, akým si zariaďujete bývanie?

Určite, postupom času som sa viac a viac prestala sústrediť na veci, takže ma to aj v prípade bývania tiahne k minimalizmu. Snažím sa zariadiť si byt jednoducho, prakticky, ale napriek tomu sa obklopovať krásnymi vecami 🙂

Na návštěvě u Veroniky Weef´s Wolrd
Na návšteve u Veroniky v ich novom českom byte, ktorý si práve zariaďujú. Foto: Weef´s World.

Vznikla Vaša podpora zero waste, zodpovedného prístupu k planéte, práve vďaka cestovaniu?

Cestovanie na tom určite má svoj podiel. U nás, v Českej republike, sa s odpadom celkom dobre pracuje, zďaleka nie všade na svete je to tak. Veľa krajín si s odpadom nevie dať rady a potom to podľa toho aj vyzerá. Udrie vám to do očí! Bol to teda určite jeden z impulzov. Zároveň som sa dostala k rôznym dokumentom, knihám a nakoľko rada čítam filozofické knihy a snažím sa hľadať v živote „balans“, toto pre mňa bola cesta, ako môžem ja sama za seba pomôcť planéte a byť zmenou, ktorú chcem vidieť.

Vaším mottom je „Menej vecí, viac zážitkov“. Ale predsa niektoré veci sú nenahraditeľné aj na cestách. Čo patrí do vašej základnej výbavy? 

Taká klasika je počítač, foťák, telefón, vlastná fľaška na vodu, plátenná taška, taštička s kozmetikou, rýchloschnúci uterák, doklady a peniaze. To je vlastne to, čo nikdy nechýba v mojom batohu, nech idem kamkoľvek.

Co všechno nesmí chybět Verče na cestách?
Aké kúsky robia Verči spoločnosť na cestách? 1. Štýlové pero, 2. Mini peňaženka, 3. Kozmetická taštička, 4. Termo fľaša, 5. Smaltované poháriky, 6. Prírodný telový olej

A na záver sme si pre Verču pripravili ošemetné otázky 🙂

More alebo hory? >> Oboje!!! 🙂

Sever alebo juh? >> Sever

Exotika alebo Európa? >> Európa

Pešo alebo na bicykli? >> Pešo

Joga alebo jogging? >> Joga

Ráno alebo večer? >> Ráno

Víno alebo pivo? >> Víno

Surf alebo lyže? >> Surf

Leto alebo jeseň? >> Leto

 

Tak už tiež balíte kufre a premýšľate, aká bude vaše budúca destinácia? A čo si všetko vezmete so sebou? Ak hľadáte inšpiráciu na štýlovú cestovnú výbavu, mrknite sa na Verčin výber. Chcete sa inšpirovať Veronikinými cestami a zero waste spôsobom života? Nenechajte si ujsť nové videá na jej YouTube kanáli a články na jej blogu.

Krásne leto plné zážitkov vám praje

Petra & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!