Nový rok sa už úspešne zabýval, avšak váš domov sa stále povaľuje na gauči a dojedá vanilkové rožteky? To znamená jediné, urobte tomu koniec! V dnešnom článku vám prezradíme 7 jednoduchých bodov, vďaka ktorým bude novoročné upratovanie zábava a zameriame sa tiež na vyhlásené čistiace prostriedky, s ktorými pôjde upratovanie interiéru ľavou zadnou. Pripravení?

7 bodov pre jednoduché novoročné upratovanie

  1. Zostavte si plán (spíšte miestnosti, jednotlivé „úlohy“,  a následne odškrtávajte)
  2. Rozvrhnite upratovanie (vyčleňte si dostatočný časový priestor)
  3. Pohodlie nadovšetko (zvoľte pohodlný outfit, vyberte playlist)
  4. Použite správne čistiace prostriedky
  5. Upratujte systematicky (odhora dole, od menej obývaných miestností po frekventované)
  6. Použite úložné boxy – dodajú priestoru vzdušnosť a čistý vzhľad
  7. Prevoňajte domov a relaxujte

čistící prostředky pro úklid bytu

1) Zostavte si plán

Nútite sa do upratovania? Zostavte si plán, pomocou ktorého získate motiváciu. Je to jednoduché, spíšte si miestnosti, jednu po druhej, a ku každej vypíšte v bodoch pod seba, čo je potrebné urobiť. 

Každý splnený bod si následne odškrtnite . Nielen, že vďaka tomu získate perfektný prehľad, sme si istí, že sa dostaví aj vytúžená chuť do veľkého novoročného upratovania.

2) Rozvrhnite si upratovanie

Nikde nie je napísané, že je potrebné upratovať dom so stopkami v ruke. Aby ste si nevypestovali silnú alergickú reakciu na upratovanie, vyčleňte si na upratovanie dostatočný časový priestor. Zaraďte do upratovania rodinných príslušníkov – malých, veľkých aj tých odvrávajúcich. Spoločne vám pôjde práca od ruky. 

3) Hlavne pohodlne

Prezlečte sa do niečoho pohodlného, zopnite vlasy, nech vás pri práci neznervózňujú a do uší nalaďte ideálne taký playlist, ktorý bude tým najlepším podfarbením pre upratovanie. Máte radi pri upratovaní svižnejšie tempo alebo naopak upokojujúce skladby, ktoré vás prenesú do iného sveta? Podeľte sa s nami v komentároch. 

4) Zvoľte správne čistiace prostriedky pre upratovanie

Aby bolo upratovanie vidieť, je potrebné siahnuť do poličky pre správne čistiace prípravky. Nie ste si istí, aké zvoliť? Spýtali sme sa odborníka na slovo vzatého – dánskej značky HUMDAKIN. S Univerzálnym čistiacim prostriedkom rozhodne nešliapnete vedľa.

 

čisticí prostředek pro úklid domova
Čisté a prevoňané povrchy? Prizvite na pomoc čistiace prostriedky HUMDAKIN

Univerzálny pomocník do domácnosti

Ekologický umývací prostriedok od dánskej značky Meraki ocenia aj tí náročnejší. Skutočne, tento jemný umývací prostriedok využijete nielen na čistenie povrchov (podláh, stien, skla), ale pomocnú ruku podá aj pri umývaní riadu. Okrem dokonale čistiacich schopností si ukoristí vaše zmysly očarujúcou vôňou!

Prostriedok je naviac označený certifikátom Nordic Swan Ecolabel – (certifikácia, ktorá vyhodnocuje dopad produktu na životné prostredie počas celého jeho životného cyklu)

pro úklid domácnosti
Na riad aj na povrchy. Ekologický čistiaci prostriedok Meraki je všestranný pomocník do domácnosti!

5) Systematické upratovanie

Jedným zo základných pravidiel systematického upratovania je jeho smer. Ak sa nechcete dostať do začarovaného kruhu, ideálnym riešením je upratovať odhora dole. To platí v akejkoľvek z miestností. Začnite preto s utieraním prachu na policiach a smerujte k podlahe.

Zahájte upratovanie v najmenej obývaných miestnostiach a následne postupujte k tým frekventovanejším. Prečo? Jednotlivé body budú na vašom upratovacom zozname rýchlejšie odškrtané, čo prinesie pocit hrdosti. Poklepte si po ramenách a poďme na ďalší bod.

6) Úložné boxy vítané!

Skvelou pomôckou pre novoročné upratovanie, ktorú ocení každá domácnosť, sú jednoduché a efektné úložné priestory. Či už sa jedná o stohovateľné prepravky v rôznych veselých farbách alebo krásne košíky z rozmanitých prírodných materiálov. Úložné boxy ukryjú voľne sa povaľujúce veci a poskytnú priestoru čistejší vzhľad.

Rôzne krabice s vekami sa postarajú o bezprašné prostredie, otvorené košíčky budú zase skvelé pre skladovanie vecí, ktoré potrebujete mať neustále po ruke. Veľké koše dodajú každému interiéru škandinávsky nádych, pojmú teplé deky a prehozy v obývacej izbe aj spálni a naviac budú vyzerať sakramentsky štýlovo!

úložné boxy

7) Prevoňajte domov a relaxujte

Krásne upratanému domovu už chýba len drobnosť. Dokonalá vôňa, ktorá podčiarkne krásne vygruntovaný interiér. Siahnuť môžete po obľúbených vonných sviečkach, bytových vôňach alebo napríklad aroma difuzéri, ktorý vďaka ponoreným tyčinkám pozvoľna uvoľní do priestoru príjemnú vôňu. Umiestnite vonné difuzéry na dve, tri stanovišťa a užívajte si pocit čistoty v každom kúte vášho domova.

vonný difuzér
Na e-shope Bella Rose nájdete množstvo nádherných vôní aroma difuzérov. Ráčte tade, prosím.

Či už na vás veľké novoročné upratovanie ešte čaká, alebo ste šli načerpať inšpiráciu pre to nasledujúce, dúfame, že vám bol článok prínosný. Pochváľte sa nám pomocou komentárov dole pod článkom a prezraďte, aký prístup najlepšie funguje vám. A pretože v novom roku je dobré začínať s čistým štítom a harmonickým osobným priestorom okolo seba, budeme vám držať palce na každom vašom kroku!

Uprataný domov ide ruku v ruke s príjemnou atmosférou, inšpirujte sa v ďalšom článku ako na útulné zimné hygge.

Anna & Bella Rose,

Pomocníkov pre upratovanie aj šikovné úložné priestory nájdete tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!