V júnovom článku sme vám predstavili 6 nových značiek, ktoré sa počas začiatku leta objavili na Bella Rose. Teraz si predstavíme ďalších 7 – ich príbeh a tiež produkty, ktoré u nás nájdete. Poďte sa pozrieť, o aké značky sa jedná, a načerpajte inšpiráciu v duchu škandinávskeho dizajnu!

7. Compagnie de Provence

Compagne de Provence logo

V roku 1990 sa vo francúzskej Marseille začal písať príbeh značky Compagnie de Provence. Založili ju dvaja kamaráti, ktorí sa rozhodli, že história legendárnej kocky marseillského mydla si zaslúži oživiť. Dlhé storočia zaujímala významné miesto v kultúrnom a priemyselnom dedičstve v Marseille, tak prečo ju neobliecť do moderného kabátika? Značka Compagnie de Provence ako vôbec prvá pretvorila tradičnú kocku mydla do tekutej verzie. Všetka ich kozmetika je vyrábaná z rastlinných olejov podľa tradičných postupov, napriek tomu však dokonale zapadá do konceptu súčasnej doby.

Compagnie de Provence
Prírodnú kozmetiku s vôňou Francúzska si skrátka zamilujete.

8. Mr. Maria

Mr. Maria logo

Veľké roztomilé svietiace zvieratká – to je dánska značka Mr Maria, ktorá si určite získa srdce nejedného dieťaťa. Medzi ich dizajnovkami nájdete napríklad veľké lampy v podobe zajačika Miffyho alebo medvedíka Bruna a Nanuka. Zvieratká posvietia na každú knižku pred spaním, ale hlavne sa stanú najlepšími kamarátmi vašich detí. 🙂

Vedeli ste, že Miffy je fiktívna holandská postavička, ktorá má svoju históriu siahajúcu až do päťdesiatych rokov minulého storočia? A napadlo vás niekedy, že Miffy je vlastne králičie dievčatko? Ak ste niekedy zavítali do Holandska, určite vám možno tento národný poklad neunikol, má dokonca aj svoje múzeum 🙂 A vy ho vďaka Mr Maria môžete mať aj u vás doma!

Mr Maria
Čo tak zajačí alebo medvedí kamaráti, ktorí ešte aj svietia? Svojich fanúšikov si nájdu medzi deťmi ale aj dospelými.

9. Sweetlights

Sweetlights

Nórska značka Sweetlights v sebe kombinuje dva zdanlivé protiklady – minimalistickú strohosťvintage prvkami. Jej kovové lampičky sú totiž inšpirované neónovými retro pútačmi, ale ich prevedenie je zároveň navrhnuté veľmi jednoducho. Vďaka tomu skvelo zapadnú do všetkých severských domácností. Ide skrátka o ideálne lampičky, ktoré rozžiaria každú detskú izbičku alebo dokonca aj obývačku!

Tie najkrajšie a najmilšie lampičky, inšpirované retro pútačmi nájdete u Sweetlights!

10. Tellkiddo

Tellkiddo Logo

Doprajte detskej izbičke trochu minimalistickej hravosti s úložnými papierovými vrecami, obrázkami a obliečkami z dielne švédskej ilustrátorky Marie Sabbah, ktorá tvorí pod značkou Tellkiddo. Nepochybujeme, že striedma severská (ne) farebnosť v kombinácii s medvedími ňufáčikmi a ďalšími veselými motívmi vás bude baviť!

Tellkiddo plagát
Minimalisticky hravé doplnky a dekorácie do detskej izby. To je Tellkiddo.

11. Ferm

Ferm Living Logo

Dánska značka ferm LIVING vznikla z nekonečného zápalu pre dizajn, tradičné remeslo a z dokonalého estetického citu. Jedná sa o najväčšiu ikonu škandinávskeho dizajnu, ktorá spája šarm 50. rokov a grafické prvky s využitím kvalitných materiálov s minimálnym dopadom na životné prostredie.

V našej ponuke nájdete dizajnové tapety, nástenné samolepky, textil, kuchynské aj bytové doplnky, ale tiež napríklad drobnosti pre najmenších. Ferm LIVING, to je skrátka špecifický dizajn, do ktorého sa zamilujete!

 

Ferm Living produkty
Bytové dekorácie, nábytok aj textilné doplnky odFerm Living si zamilujú všetci priaznivci škandinávskeho štýlu.

12. Decadorn

Decadorn Logo

Jedinečné šperky Decadorn v sebe spájajú moderný dizajn, precízne ručné prevedeniesurovú prírodu. Drahé kamene, ktoré sú poznávacím znamením šperkov Decadorn, pochádzajú prevažne z BrazílieUruguaja. Každý kus je starostlivo vyberaný. Šperk Decadorn je vo všetkých prípadoch úplným unikátom, ktorý si vás svojím nadčasovým kúzlomoriginalitou získa už na prvý pohľad. Medzi šperkami nájdete náušnice, prstene a retiazky.

Náušnice Decadorn
Éterickú vílou sa môže stať každá žena, ktorá bude nosiť nadpozemsky krásne šperky Decadorn.

13. Gentlemen’s Hardware

Gentleman´s Hardware Logo

Gentlemen’s Hardware  je veľmi originálna značka spadajúca pod britskú klasiku Wild & Wolf. Jej návrhári márne hľadali doplnky pre pánov, ktoré by vynikli nielen funkčnosťou, ale aj zaujímavým dizajnom. Preto sa rozhodli založiť značku vlastnú. Značku, ktorá osloví všetky vekové skupiny gentlemanov aj dobrodruhov po celom svete. A podarilo sa im to dokonalo. Čo takto kozmetika, riad, alebo vychytávky na cesty s mužským dizajnom? Vďaka Gentlemen ‚s Hardware to všetko môžete mať!

Gentlemen´s Hardware
Gentlemani a dobrodruhovia všetkých vekových kategórií, pozor! Značka Gentleman´s Hardware je určená presne pre vás.

14. Design Letters

Design Letters Logo

Dánska spoločnosť Design Letters bola založená v roku 2009. Pred jej vznikom nebolo možné na trhu nájsť nič, než do očí bijúce farebná písmená, určené predovšetkým na dvere detských izieb. Firma Design Letters dostala dovolenie oživiť typografiu fenomenálneho dánskeho architekta a dizajnéra Arneho Jacobsena. A ako to to dopadlo?

Zásadnou myšlienkou jeho tvorby bolo heslo „Od komplexnosti k jednoduchosti“. Teraz si môžete vychutnať jeho elegantnúnadčasovú typografiu na úžasných výrobkoch od spoločnosti Design Letters, ako sú plagáty, skicáre, riad, alebo textilné výrobky a mnoho ďalších vychytávok.

 

Design Lettes
Písmenká, ktoré majú štýl, si môžete vychutnať na výrobkoch značky Design Letters.

Zaujala vás niektorá značka alebo rovno všetky? Skočte k nám na web!

Budúci mesiac sa môžete tešiť na predstavenie ďalšej skupiny nových značiek. Veríme, že si z nich svoj vysnívaný kúsok vyberie každý nadšenec škandinávskeho štýlu, či už moderného alebo vintage.

Prajem vám krásny slnečný deň

Míša & Bella Rose.

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!