Kto odhalil podstatu hygge, vie, že zima je skvelá! My v Bella Rose máme to šťastie, že zimné hygge si môžeme vychutnávať nielen doma, ale aj v našich kanceláriách – útulno, vôňa sviečok, horúceho čaju aj záplava izbových rastlín u nás rozhodne nechýbajú.

Práve pred pár týždňami k nám dorazila nová kolekcia vonných sviečok od Village Candle, čo samozrejme neušlo pozornosti celého tímu a voňavé poháriky ihneď kolovali z ruky do ruky. Niekto sa zamiloval do sladších odtieňov, niekto do korenistých a iný zase do kvetín. Radi by sme dopriali aj vám podobnú ochutnávku, a preto sme si povedali, že vám favoritov našej redakcie predstavíme pekne zblízka.

village candle wild berry freeze
Wild Berry Freeze začína leto na počkanie!

Šťavnaté ovocie

Víťazom kategórie ovocných tónov je jednoznačne sviečka Wild Berry Freeze. Dokázal by vôbec niekto nepovedať áno kombinácii ostružín, čučoriedok a jahôd na podklade sladkého tónu koreňa taro? Možno sa aj vám začnú pri tom pomyslení zbiehať sliny a začnete sa tešiť na sparné letné dni a na všetky nanuky z lesných plodov, ktoré si stihnete dať.

Pokiaľ ste ale skôr fanúšikovia citrusov, máme tu tiež jednu vydarenú lahôdku v podobe Juicy Grapefruit. Prepojenie horkého červeného grepu s vyzretými marhuľamičiernymi ríbezľami doplnené o zemité tóny santalového dreva vás jednoducho nabije energiou! Ak by ste mali chuť na sladké, môžete skúsiť tiež višňovú Black Cherry alebo sladučko uhorkovú Revitalize.

Sladká etuda

Tí, čo majú radi sladké, sa beznádejne rozplynú nad sviečkou Salted Caramel Latte. Ideálna lahôdka zimných večerov v sebe snúbi vôňu horúceho espressa s kopčekom vanilkovej zmrzliny, to všetko preliate krémom zo slaného karamelu. Maškrtiť sa dá veľmi dobre všetkými zmyslami! Táto mňamka naviac neobsahuje žiadne kalórie…

Tiež sladšia, ale trochu korenistejšie ladená je sviečka Cozy Cashmerevanilka s bielymi kvetmi tu vynikajú ukotvením vo vôni vzácnych drevín a vyvolávajú pocit pokoja, tepla a pohodlia. Páčila sa nám aj krémovo ladená Sunlit Jasmine, ktorá skvele spája ako sladší základ vanilky a mandlí, tak sviežejšiu polohu jazmínu a vodného lotosu, slnkom prežiarená kombinácia tak vo vás vyvolá príjemné, pozitívne vnemy.

caramel
Inšpirácia Unsplash

Kvetinová romanca

Vybrať najlepší kúsok z kvetinovej sekcie je celkom oriešok. Každá vôňa sa skláňa do iného odtieňa, a pritom sú všetky svieže, jemné a krásne vyvážené. Predsa len jedna však sa zdá mať okrem prirodzeného kvetinového šarmu ešte štipku nejakej tajnej ingrediencie naviac – ružová aura Fresh Cut Peony vás očarí, len čo sviečku vezmete do ruky. Akord sakury, pivonky, ruže a zelených lístkov prejasní myseľ a poteší na duši.

O niečo sýtejšie je prepojenie gardénie, jazmínu a ľalií v sviečke Gardenia. Táto opojná vôňa bude tou pravou, nikdy nekončiacou jarou vášho domova.

village candleSvieži nádych

Od kvetín je len krôčik k ďalším sviežim koktailom, ktoré si pre nás Village Candle pripravili. Asi najzaujímavejším kúskom je kompozícia Cactus Flower, harmonická zmes exotických sukulentov a kvetov geránia prebúdza chuť do života a dobíja nás autentickou silou prírody.

Veľmi príjemné sú aj sviečky špeciálnej limitovanej edície Awaken, PurityBody & Mind. Každá sa pýši mierne odlišnou paletou, ale všetky ich charakterizuje čisté, jasné naladenie, podobné momentu, kedy vyjdete večer von a ste upútaní omamnou sviežosťou čerstvého vzduchu.

Korenisté tóny

Na záver sme si nechali dva kúsky špeciálnej limitovanej edície, ktoré potešia obzvlášť pánov, ale nielen. Sviečka Clarity prepája citrusové tóny bergamotu a citrónu z Amalfi so sviežou vôňou dažďa. Príjemná, sýta vôňa uvoľní vašu myseľ a dodá jej novú jasnosť a zameranie. Podobne, avšak zmyselnejšie ladená Forbidden Desires si vás získa svojim jedinečným ladením citrusov s čistou kožou a pižmom a je nutné podotknúť, že dámy určite nenechá v kľude…

village candleDúfame, že sa vám naše ochutnávka páčila, a že vám pomôže pri výbere vhodnej vône do vášho domova, ktorá prispeje k príjemnej zimnej atmosfére.

Za celú Bella Rose,

Anna

 

 

Široký výber vonných sviečok nájdete tu:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!