Aj keď to tam možno pri pohľade z okna nevyzerá, za pár dní tu máme advent. A aký by to bol advent bez adventného kalendára a kúzelných dekorácií? Poďte sa inšpirovať.

Už v nedeľu opäť po roku začína pre väčšinu ľudí obľúbená časť roku – advent. Vonku sa rozžiaria kúzelné vianočné svetielka a deti začnú nadšene odpočítavať, koľko dní ešte chýba do vytúžených Vianoc.
Aby sa deťom lepšie počítalo, nezabudnite pre ne pripraviť adventný kalendár. A skúste tento rok zmenu. Zabudnite na klasické kartónové škatule s kúskami čokolády a zaobstarajte im originálny látkový kalendár, do ktorého sa vojde množstvo dobrôtok a malých prekvapení. Tento kalendár má navyše tú výhodu, že ho môžete používať opakovane každý rok.

Odpočítavajte dni štýlovo!

Látkový adventný kalendár v tvare domčeka vynikajúco oživí každú detskú izbu. Uvidíte, ako sa Vašim deťom rozžiaria očka, keď ho uvidia.Látkový adventný kalendár v tvare domčeka

A aby Vám to nebolo ľúto, môžete si kúpiť adventný kalendár aj pre seba. Vďaka neutrálnej sivej farbe a jednoduchému dizajnu sa bude krásne vynímať v akomkoľvek interiéri.

Látkový adventný kalendár

 

Ak by ste predsa len radšej uvítali kalendár s okienkami a čokoládkami, vyskúšajte originálny adventný kalendár od Maileg. Ukrýva v sebe 24 kúskov tej najlepšej a najluxusnejšej škandinávskej čokolády!Advetntný kalendár Maileg

 

K adventu samozrejme patria sviečky. Väčšinou sa zapaľuje jedna sviečka na jeden týždeň, ale čo tak spríjemniť si tento rok každý večer, ktorý zostáva do Štedrého dňa, zapálením jednej sviečky?

Adventné sviečky s číslami

 

Obývačke alebo jedálenskému stolu veľmi pristane kovový adventný svietnik, ktorý môžete aj ľahko prenášať vďaka ušku v tvare srdiečka. Dá sa aj jednoducho dozdobiť rôznymi prírodnými materiálmi (machom, vetvičkami, šiškami) alebo vianočnými ozdobami.Kovový adventný svietnik

 

Ak hľadáte niečo menej tradičné, mohol by vás osloviť sklenený svietnik v medenom ráme, ktorý môžete naplniť dekoráciami podľa svojho vkusu. Dekorácie môžete každý rok obmieňať, takže svietnik sa len tak neopozerá. 

Adventný svietnik v ráme

 

Nezabudnite tiež rozžiariť svoje okná! Či už pomocou dekoratívnych svietnikov, alebo svetelnými reťazami.

Svetelná reťaz

 

Všetko potrebné k vykúzleniu pravej adventnej pohody nájdete pekne pohromade na tomto mieste.
Prajeme Vám príjemný adventný čas!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!