Pozná to snáď každý, pohľady na neubiehajúce hodiny, skleslá nálada, stres z nesplnených úloh. Zvládnuť všetky povinnosti je niekedy naozaj vyčerpávajúce, obzvlášť ak je pondelok a vonku svieti slniečko. Ale nebojte sa, nie je potrebné vešať hlavu. Máme pre vás niekoľko zaručených tipov, ktoré vám rozuzlia zviazané ruky nudnou prácou a vyčaria úsmev na tvári, či robíte za kasou v predajni, v kancelárii alebo napríklad baristu v kaviarni. Poďte sa inšpirovať, nech ste na nový týždeň plní nápadov, energie a s dobrou náladou k tomu. Práca vám pôjde od ruky oveľa lepšie!

1. Hudba

Naša kancelária copywriterov v Bella Rose je oázou úplného pokoja. Hudbu si však púšťame s radosťou. Vyberáme pokojnejšie, relaxačné skladby, ktoré nás v práci nerušia, ale naopak nám dodávajú kopu inšpirácie, povzbudzujú našu kreativitu a zvyšujú koncentráciu. Dievčatá od nás z expedície môžu byť oveľa odvážnejšie s výberom. Volia skôr rýchlejší playlist, ktorý ich naladí na vlnu pozitívnej energie a vyšší výkon.

Hudba v kancelárii
Hudba je nepostrádateľnou súčasťou našich dní v Bella Rose. Zdroj: www.pinterest.com

2. Nebojte sa pochváliť a byť chválení!

Úprimná pochvala od srdca dokáže povzbudiť na celý deň. Začnite sami od seba. Skúste sa každý deň po práci pochváliť. Nezabúdajte ani na najmenšie drobnosti, ktoré sa vám môžu zdať na prvý pohľad obyčajné. Čo si trebárs založiť denníček úspechov? Zaznamenajte si pred odchodom z práce čo sa vám podarilo alebo dokončenú úlohu, ktorá ležala už nejakú tú dobu ladom. Ak budete vedieť správne chváliť seba, vystrúhate aj úprimnú pochvalu trebárs pre kolegu, ktorý vám uvaril lahodnú kávu. Ak máte kreatívny kolektív, ako je naša partia Bella Rose, vyrobte si spoločne vo voľnom čase motivačnú nástenku úspechov, na ktorú môžete pripínať fotky zo spoločných akcií, ale tiež sa vzájomne pochváliť. Tak schválne! Máme tu pre vás malú úlohu. Usmejte sa, pripravte si kávu a povedzte si, čo sa vám za tento týždeň v práci podarilo.

Motivácia v práci je dôležitá pre šťastný a naplnený život. Spíšte si všetky pozitíva, ktoré vaša práca obnáša!

3.  Jedlo

Niet divu, že súčasťou dôležitých akcií, ako sú školenia, workshopy a iné stretnutia, sú vždy neodolateľné dobroty. Jedlo patrí medzi veci, ktoré dokážu dobiť baterky, dodáva nám poriadnu dávku energie a hlavne je zdrojom dobrej nálady. Doneste si do práce zdravú desiatu pre seba i pre kolegov, nakrájajte si jabĺčka, sezónne ovocie či zeleninu do dózičiek alebo nasypte do mištičky mix orieškov. Pre gazdinky máme ďalšiu výzvu! Čo hovoríte na nápad, upiecť celému tímu domácu bábovku alebo štrúdľu? Niet pochýb, že sa objavíte na nástenke pochvál – kolegovia vás budú milovať!

Nezabúdajte si do práce pripraviť zdravú desiatu. Pripravíte ju behom chvíle a zjesť ju stihnete tiež rýchlo.

4. Prostredie, v ktorom sa budete cítiť najlepšie

Vytvorte si v práci príjemné prostredie presne podľa vášho gusta. Nebojte sa farieb, kúpte si farebné šanóny, nástenku fotiek, nesmú chýbať ani hravé washi pásky, ktoré sú vyrobené z ryžového papiera, vďaka čomu sa dajú ľahko nalepiť, ale hlavne odlepiť. Nemusíte sa báť zapojiť všetku kreativitu a fotky priateľov, rodiny, detičiek alebo napríklad plagátov a prilepte ich pekne na stenu. Pre vás, ktorí pracujete v pohybe, vybavte sa vecami, ktoré vám spríjemnia náladu, či už je to termoska, obľúbená fľaša na vodu, krém na ruky alebo pohodlné topánky.

Nahraďte nudné kancelárske pomôcky štýlovými pomocníčkami, ako sú napríklad washi pásky. Naše heslo znie: „Lepiť, zdobiť, popisovať, dekorovať“! Zdroj: www.pinterest.com

Pracujete v kancelárii? Oživte svoju pracovňu tak, že z nej nebudete chcieť odísť! Pri tom nezabudnite na pár dôležitých poznámok:

  • poriadok je základ a organizovanie nevyhnutnosť
  • bez plánovania to ide ťažko
  • farby dodajú šmrnc

Vybrali sme pre vás pár našich obľúbených pomocníkov do kancelárie ♥

1. Poznámkový blok 2. Japonské washi pásky 3. Zložky na dokumenty 3. Strúhatko 4. Štýlové pero 5. Papierový zakladač 6. Týždenný plánovač

Je to jednoduché! Bez akého pracovného doplnku sa nezaobídete vy?

5. Kvetiny

Rastlinky čistia vzduch, tlmia hluk a odbúravajú podráždenie očí a bolesť hlavy. Čo poviete? Nie je to liek, ktorý práve hľadáte? A akých zelených pomocníkov si do práce vybrať? Ak kvetinou doplníte svoj pracovný stôl, mala by byť nižšieho vzrastu, aby netienila a nijako neprekážala pri práci. Pamätajte tiež na to, aby rastlinka nevyžadovala príliš náročnú starostlivosť. Nie ste práve prvotriedny pestovateľ, ale tiež túžite po rajskej záhrade uprostred svojho pracoviska? Doneste si do kancelárie čerstvé rezané kvety, aj tie vám dokážu spríjemniť náladu a potešia aj ostatných kolegov v práci!

Vyšperkujte si svoju kanceláriu tými správnymi doplnkami. Dizajnové kúsky od Design Letters budú ideálnym spestrením! Zdroj: www.pinterest.com

6. Nezabudnite na kávu alebo čaj 

Najobľúbenejší nápoj v práci? No predsa káva! Káva obsahuje množstvo kofeínu, ktoré nám pomáha prekonať únavu a naštartovať úspešný deň – to my dobre vieme. Ak kávu nepijete, vychutnajte si šálku čierneho alebo zeleného čaju, ktorý vám pomôže na sústredenosť rovnako, ako šálka voňavého espressa. Je tiež vaším ranným rituálom? To vám len schvaľujeme.

Káva pri práci
O káve sa hovorí, že je to nápoj bohov, pomáha udržať pozornosť a dopĺňa energiu. Zdroj: www.pinterest.com

Niekedy ani káva nestačí, sme demotivovaní a unavení. To sa skrátka stáva. Oddýchnite si aspoň na pár hodín, získajte nadhľad a dobite si baterky. Vyrazte do prírody s rodinou alebo priateľmi, urobte si piknik plný dobrôt a nemyslite chvíľu na pracovné záležitosti. Niekedy je potrebné dopriať si chvíľku pre seba.

Máme pre vás také malé tajomstvo na záver. Usmejte sa na seba hneď ráno do zrkadla, dávate tak mozgu signál, že všetko je v poriadku a deň môže začať. Pokiaľ s úsmevom budete pokračovať, odovzdáte pozitívnu energiu aj kolegom, ktorí do nového rána nevykročili práve tou pravou nohou.

Pozitívna nálada dokáže zázraky, aj keď sa vám v práci práve nedarí. Takže úsmev!

Krásne pracovné dni vám praje

 

Petra & Bella Rose

 

Výber toho najlepšieho pre spríjemnenie pracovných dní na Bella Rose.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!