Máte pred sebou cestu za dobrodružstvom pod stanom, objavovanie krás veľkomesta v zahraničí, alebo si beriete len týždeň dovolenky na načerpanie energie a dobitie bateriek slniečkom? Možno sa vám bude hodiť nejaká tá mobilná aplikácia, s ktorou vašu cestu zvládnete ľavou zadnou, budete mať o všetkom prehľad a nestratíte sa. Že už nejaké používate? Super! V dnešnom článku prezradíme, ktoré najčastejšie používame na cestách my a možno vás inšpirujeme. Nalaďte sa na dovolenkový mód, dajte nohy hore a hurá do čítania!

Pred cestou

Keď vyrazíte na cestu, budú sa vám hodiť dve aplikácie, vďaka ktorým vás nič neprekvapí. Teda až na počasie, to je často nevyspytateľné.

Numbeo – túto aplikáciu máme obzvlášť radi. Nájdete v nej totiž prehľad životných nákladov v danej krajine, ceny potravín alebo cestovné. Ak neviete, koľko so sebou vziať peňazí, stiahnite si ju a získate predstavu, koľko čo stojí. A to sa hodí!

Meteor – pozrite sa dopredu, aké bude na dovolenke počasie a prispôsobte si tak obsah svojho kufra. Predpoveď síce nie je stopercentná, ale je dobré vedieť, či si pribaliť dlhé nohavice alebo vziať len dvoje šaty.

Na ceste

Či už vyrazíte na cestu autom, autobusom alebo lietadlom, prídu vám vhod aplikácie, s ktorými sa nestratíte a cesta bude oveľa príjemnejšia. Tieto aplikácie sa nám najviac osvedčili.

Autom

Waze – bezplatná navigačná aplikácia, ktorá navyše ukazuje, kde sú policajné kontroly a dokonca aj sami môžete do aplikácie zapisovať rôzne poznámky pre ostatných vodičov.

Google Maps – bezplatná navigačná appka, ktorá je pri cestách absolútne nevyhnutná a rozchodíte ju aj offline!

Mapy.cz – ani s touto aplikáciou sa nikde po ceste nestratíte. Dovedie vás bez problému do cieľa.

Spotify – keď už budete mať dosť počúvania rádia a nemáte vstup na cd, nainštalujte si do mobilu aplikáciu Spotify. Je zadarmo a pustíte si na nej akúkoľvek pesničku, playlisty, dokonca aj Hurvínka!

Autobusom

Flixbus/Regiojet – aplikácie dopravných spoločností, vďaka ktorým si jednoducho a rýchlo kúpite lístok a budete ju mať kedykoľvek po ruke.

Lietadlom

Aplikácie leteckých spoločností – letíte poznávať okolie? Stiahnite si aplikáciu svojej dopravnej spoločnosti. Budete v nej mať svoju letenku aj s QR kódom a nemusíte sa tak stresovať, že vám po ceste niekde vypadne tá papierová.

Kiwi – vďaka tejto aplikácii si môžete vyhľadať najlacnejšiu letenku a zarezervovať. Rovnako napríklad hotel, požičať si auto alebo kúpiť lístok na vlak.

App in the air – podobne ako s mobilnou aplikáciou danej leteckej spoločnosti, táto appka vie uložiť letenky, zobrazí vám harmonogram a dokonca vie aj zobraziť plánik letiska. Ak si chcete byť istí, že váš let nezmeškáte, tak App in the air vás nenechá v štichu!

Ubytovanie

Pred cestou si najčastejšie prechádzame rôzne ponuky ubytovania cez tieto dve aplikácie. Obe majú niečo do seba a ponúk je tam naozaj veľa. Určite si vyberie, vďaka filtrovaniu, každý cestovateľ.

Airbnb – chcete spať v domčeku pri pláži, prenajať si karavan alebo sa ubytovať napríklad v dome na strome? Žiadny problém! Cez Airbnb si prenajmete klasickú izbu, byt, dom alebo iné možnosti priamo od majiteľa. Výhodou sú referencie od ostatných ľudí, ktorí sa už ubytovali pred vami.

Booking – hotel, penzión alebo apartmán si rezervujete ľahko s Booking aplikáciou. Môžete si vyfiltrovať všetko, čo budete na svojom pobyte potrebovať. V uložených rezerváciách budete mať napríklad aj mapu ubytovania a tipy, čo v destinácii zažiť.

airbnb aplikace

Na dovolenke

Pretože chceme, aby dovolenka prebiehala v pokoji a bez stresu, máme v mobile uložených pár aplikácií, ktoré z času na čas prídu vhod. Napríklad pre prehľad, kedy ide aký autobus, ktorá reštaurácia je obľúbená alebo ako sa povie určité zapeklité slovíčko.

Rome2Rio – skvelá aplikácia, ak si potrebujete vyhľadať vlakové alebo autobusové spojenie. Zadáte destináciu a cieľ a nájde vám najbližšie zastávky aj niekoľko možností, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Navyše pri každej možnosti vidíte aj koľko vás cesta bude stáť.

Moovit – podobne ako Rome2Rio vám pomôže vyhľadať najbližšie vlakové a autobusové spojenie, mapy a trasy, vďaka ktorým si jednoducho naplánujete svoju cestu. Cestu si môžete uložiť a pozrieť sa na ňu trebárs nabudúce.

Restu/Zomato/Tripadvisor – chcete tú najlepšiu reštauráciu v okolí? Alebo preferujete bar, kde si dáte Prosecco či Aperol? Každá z týchto aplikácií vám podľa polohy nájde reštaurácie a bary podľa hodnotenia. Uvidíte fotky hostí, ich hodnotenie a približné cenové rozpätie.

Google prekladač – či už viete hovoriť plynule šiestimi jazykmi alebo len jedným, neuškodí stiahnuť si do mobilu prekladač. Niektoré jazyky si dokonca môžete v aplikácii uložiť a používať ju offline, čo sa hodí!

pasy

Park4Night – ste dobrodruhovia a radi nocujete v aute? Pomocou aplikácie Park4Night nájdete to najlepšie miesto, kde auto zaparkovať a bez problémov prespať.

Lime – vymeňte verejnú dopravu za elektrickú kolobežku a užite si na svojich cestách zábavu! Aplikácia obsahuje mapu s kolobežkou a tiež si vďaka nej kolobežku behom chvíľky odomknete a môžete vyraziť.

Rekola – ak sa chystáte vydať na dovolenku po Českej republike, vyskúšajte REKOLA. Rovnako ako aplikácia Lime vám ukáže, kde sa dajú bicykle požičať a ľahko si ho cez appku odomknete.

Liftago/Uber – bicykle a kolobežky nie sú nič pre vás a potrebujete sa rýchlo dostať na miesto? Zavolajte si „taxík“. Obe aplikácie vám ukážu, aké autá sú blízko, a ktoré a za koľko vás zvezie do cieľa. Vidíte aj profil a meno vodiča a vďaka tomu, že si vopred do aplikácie nahráte platobnú kartu, sa vám peniaze po skončení cesty samy strhnú z účtu. V histórii sa potom môžete pozrieť na svoju cestu.

Mapy.cz/Google Maps – papierové mapy majú svoje čaro, ale aplikácia vám trasu nájde o trošku skôr a vďaka GPS vás naviguje. Ak pôjdete do miesta, ktoré nepoznáte, hodí sa mať túto šikovnú appku v mobile pre prípad, že zablúdite.

Používate nejakú aplikáciu pri svojich cestách? Pokojne nám ju napíšte do komentárov, nech sa môžeme inšpirovať a uľahčiť si čo najviac cestovanie.

Prajeme krásne leto plné dobrodružstiev.

Michaela a Bella Rose

 

Pri cestovaní sa vám budú hodiť tieto trendy doplnky

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!