Letné prázdniny sú v polovici a ak ste ešte nevyrazili na dovolenku, je čas to napraviť! Na dovolenke načerpáte sily a zažijete toľko krásnych zážitkov, ktoré z hlavy len tak nevymažete. Skúste napríklad jeden z našich 100 tipov na letné aktivity a užite si leto naplno! No a pretože my v Bella Rose cestovanie milujeme, rozhodli sme sa, že vám dáme pár tipov na mobilné aplikácie, ktoré by mal mať správny cestovateľ vo svojom mobile. Ste zvedaví?

Cesta na dovolenku

Spríjemnite si zdĺhavú cestu na dovolenku, nech vám utečie rýchlejšie. Či už cestujete autom alebo lietadlom, občas sa nevyhnete dopravným zápcham alebo meškaniu letu, preto je dobré mať o situácii prehľad. Tieto aplikácie vám pomôžu odhaliť policajné kontroly, uzávierky, poskytnú vám mapu okolia a tiež vám dajú prehľad o vašom lete. Bez nich ani na krok!

Cestovanie autom

Waze – bezplatná navigačná aplikácia, ktorá navyše ukazuje, kde sú policajné kontroly a dokonca ich aj sami môžete do aplikácie zadávať, čo sa hodí pre ostatných užívateľov tejto skvelej appky.

Mapy.cz – ďalšia skvelá aplikácia, ktorá vám pomôže naplánovať cestu tak, aby ste sa nikde nestratili.

Google Maps – bezplatná navigačná appka, ktorá je pri cestách absolútne nevyhnutná a rozchodíte ju aj offline!

Spotify – ak vás pri ceste autom prestane baviť rádio a radi by ste si vypočuli niečo z iného súdka, využite aplikáciu Spotify, kde nájdete nekonečne veľa pesničiek všetkých žánrov.

Cestovanie lietadlom

Aplikácie leteckých spoločností – tie využívame zakaždým, keď letíme za novými zážitkami. V aplikácii nájdete jednak letenky, ktoré nemusíte tlačiť a mať pri sebe, ale tiež trebárs harmonogram príchodu na letisko, odbavenie a aj kedy sa zatvára odletová brána.

App in the air – podobne ako pri mobilnej aplikácii danej leteckej spoločnosti, táto appka vie uložiť letenky, zobrazí vám harmonogram a dokonca vie aj zobraziť plánik letiska. Ak si chcete byť istí, že váš let nezmeškáte, tak App in the air vás nenechá v štichu!

Ubytovanie

Airbnb – ak si radi vyberáte ubytovanie sami, určite vám neunikla služba Airbnb. Cez túto appku si môžete prenajať izbu alebo pokojne celý dom priamo od hostiteľa. V rozhodovaní vám pomôžu aj recenzie od vašich predchodcov. Pre fajnšmekrov sa tu nájdu aj prenájmy jacht, júrt dokonca aj karavanov a domov na stromoch! To už stojí za vyskúšanie, čo poviete?

Booking – booking.com je appka pre porovnanie a rezervovanie ubytovania. Môžete si tu rezervovať ubytovanie v hoteloch, apartmánoch alebo aj lacnejších hosteloch. Pri všetkých uvidíte aj informáciu, ako ďaleko sa hotel nachádza od centra a aké zaujímavosti sú blízko. Navyše si cez ňu tiež požičiate auto či rezervujete letiskové taxi. Na mobile potom nájdete všetko potrebné aj s podrobnou mapou ubytovania, ktorú vám zašlú aj na email.

Na výlety

Nech už vás vaše cestovateľské chúťky zavedú kamkoľvek, budú sa vám hodiť aplikácie, s ktorými si ušetríte čas aj prípadný stres.

Mapy.cz – túto aplikáciu využijete nielen na ceste autom, ale pomôže vám vykorčuľovať zo zlej uličky a nasmerovať vás správnym smerom. My ju využívame často a všade.

Na ovoce – nazbierajte si voľne prístupné ovocie zo stromov, natrhajte si bylinky a to všetko úplne zadarmo! Na ovoce slúži k zaznamenaniu voľne rastúcich ovocných stromov a kríkov, takže si len stačí nájsť niektorý bod blízko vás a môžete si užiť hon za ovocím trebárs s vašimi deťmi!

Numbeo – offline aplikáciu Numbeo odporúčame preskúmať. Nájdete v nej totiž životné náklady, ceny potravín alebo cestovného v danej lokalite. Ak premýšľate, koľko si so sebou vziať na dovolenku peňazí, potom táto aplikácia vám dá jasný prehľad, koľko tam čo stojí. A to sa hodí!

Prekladač Google – prekladač sa hodí vždy a verte nám, existujú miesta, kde s angličtinou nepochodíte. Čo keď sa budete potrebovať spýtať, kedy vám ide autobus alebo ako sa dostanete do hotela? Majte aplikáciu po ruke, ľahko do nej naťukáte otázku, ktorú potom zobrazíte v cudzom jazyku druhému. Aplikácia vie aj prekladať z hovoreného slova, ušetrí vám to veľa času!

Rome2Rio – zistite si spojenie dopredu, nech na zastávke nečakáte príliš dlho. Rome2Rio vám vyhľadá všetky možné dopravné spojenia a vy si cez ňu môžete kúpiť rovno aj lístok. Tak jednoduché to je!

Aplikácie na počasie – než vyrazíte na túru, pozrite sa na predpoveď počasia a buďte pripravení na prípadný dážď alebo horúčavu.

Tripadvisor – Tripadvisor je portál, na ktorom ľahko zistíte recenzie predchádzajúcich cestovateľov. Nájdete tu hotely a reštaurácie, takže skôr ako niekam vyrazíte, mrknite sa na recenzie, nech sa nespálite!

Tak to by bol zoznam našich obľúbených aplikácií na cestovanie. Dúfame, že sme vás inšpirovali a niektoré použijete aj vy pri svojej dobrodružnej ceste za novými zážitkami. Odporúčame si so sebou do batôžka, pre istotu, pribaliť aj externú nabíjačku, ktorá vám občas zachráni krk a tiež si zaistiť u svojho operátora roaming.

Máte aj vy nejakú obľúbenú appku, ktorá vám nesmie chýbať v mobile? Pochváľte sa nám do komentárov!

Krásne leto plné nových okamihov

praje Michaela a Bella Rose

 

Vytvorte si na dovolenke krásnu atmosféru a pribaľte si so sebou niektorý kúsok z kategórie Letná dovolenka ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!