Je tu nový rok a vývoj dizajnu interiérov neustále postupuje vpred. V roku 2024 nás čakajú nové trendy v bývaní, ktoré premenia domovy na priestory plné modernej elegancie a individuality. Načerpali sme inšpiráciu od našich dodávateľov a severských dizajnérov, tak si pripravte niečo dobré pod zub a poďte sa pozrieť na päť hlavných trendov v bývaní, ktoré tohto roku budú IN. Svoje postrehy nám povedala aj bytová dizajnérka a naša ambasádorka Mária.

Trendy v bývaní pre rok 2024:

  1. Organické tvary
  2. Chrómové doplnky
  3. Tmavé drevo
  4. Farby v interiéri
  5. Osobité plagáty

Organické tvary

dekorace v organickém tvaru
Jeden z najvýraznejších trendov pre rok 2024 spočíva v presune k organickým tvarom. Dizajnéri nachádzajú inšpiráciu v prírode, prepájajú moderné bývanie s jej krivkami a tvarmi. Dizajnové doplnky a dekorácie v organických tvaroch napodobňujú napríklad okruhliaky, brehy jazera, huby alebo dúhy. Vďaka tomu navodia doma príjemnú atmosféru a pocit pokoja a pohody. Najlepším príkladom je značka Ferm Living, ktorá má v ponuke množstvo takýchto doplnkov. Necháva sa inšpirovať rozvlnenou hladinou mora, ktorá sa premieta napríklad na zrkadlách Pond, nábytku alebo v dekoráciách.

bytová dizajnérka a ambasádorka Bella Rose Mária
Zaoblené tvary narušia prísnu strohosť a rovné hrany v miestnosti a dodajú hravosť a ľahkosť. Tohtoročným trendom sú predovšetkým rozvlnené zrkadlá, lampy v tvaru húbvázy v tvare mušlí.

dopnky v organickych tvarochChrómové doplnky

chrómové doplnky
Už na konci roku 2023 nám bolo jasné, že tento trend bude v tomto roku len rásť. Vídame ho u našich dodávateľov, na veľtrhoch a vlastne sa vôbec nedivíme. Návrat k lesklým prvkom zažíva boom a tieto doplnky krásne doplnia ostatné dekorácie. Najvýraznejším materiálom je chróm, ale nemusíte sa báť ani ostatných kovov, ktoré odrážajú svetlo v priestore. Najlepšie na chrómových doplnkoch je to, že sa dajú skvele kombinovať aj s farebnejšími alebo naopak s tými minimalistickejšími.

Mária Minariková
Chladivý kovový lesk priťahuje pozornosť a zároveň pôsobí elegantne. Srieborné doplnky sa skvele dopĺňajú napríklad s drevom alebo mramorom, a práve tieto kombinácie dodajú vášmu domovu moderný ráz. Spotrebiče v kuchyni, kuchynské náčinie, lesklé lampy, svietniky alebo aromalampy v kove budú u vás doma nadčasovým doplnkom.

chrómové doplnky do bytu

Tmavé drevo

doplnky v tmavom dreve
Pokiaľ nás už chvíľku sledujete, možno ste si všimli, že už na jeseň sme zaznamenali nárast obľúbenosti tmavého dreva v interiéroch. Tmavé drevo nás bude sprevádzať aj celým týmto rokom, a to predovšetkým v organických tvaroch. Nemusíte sa ale báť veľkých kusov nábytku, môžete pokojne zvoliť pár menších doplnkov, ktoré budú dokonalé v kombinácii práve s tými lesklými. Snažte sa vyberať kvalitné materiály, pretože jedine tak vynikne krása a exkluzivita tmavého dreva.

doplnky v tmavom dreve

Farby v interiéri

farby v interiéri
Tohto roku sa pripravte na farebnú smršť! V roku 2024 sa v interiéroch lúčime s neutrálnymi farbami a vítame odvážne a živé tóny. Farby v interiéri sú tohto roku absolútne na vzostupe a majú za cieľ dodať hravosť, radosť a pocit šťastia. Na veľtrhoch sme sa najčastejšie stretávali s kombináciu modrej, v akomkoľvek odtieni, s hnedou, ale najväčším prekvapením tohto roku je aj farba červená. Sýta červená.

ambasádorka Bella Rose
Nemusíte sa báť výrazných farieb. Ak máte radi klasický béžovo-biely škandinávsky štýl, ale radi by ste zakomponovali nové trendy, siahnite po sýto modrej váze, červenom uteráku alebo prehoze cez sedačku. Aj taký jednoduchý, ale výrazný prvok dodá miestnosti šťavu. Uvidíte!

farebný interiér
Osobité plagáty

plagáty v interiéri
Rok 2024 sa nesie v duchu individuality. Vyjadriť svoj štýl môžete aj pomocou obrázkov, ktoré tohto roku rozhodne zažiaria. Najčastejšie sa v interiéroch budú objavovať plagáty pripomínajúce maľby na plátno, farebné kombinácie, ale aj citáty. A najlepšie všetko dohromady! Nebojte sa zostaviť koláž z rôznych plagátov, vyberte si tie, čo vyjadrujú váš štýl, a ak sa bojíte farebných dekorácií v miestnosti, potom dodať farby vo forme plagátu je to najjednoduchšie riešenie.

osobité plagáty v interiéri

Sledovanie týchto trendov v roku 2024 znamená nielen krok s dobou, ale aj možnosť vytvoriť priestor plný individuality, harmóniemodernej elegancie. Prineste do svojho domova niektorý z týchto prvkov alebo pokojne ich kombináciu a naplňte svoj domov novým nábojom, v ktorom môžete rásť, tvoriť, oddychovať, a v ktorom sa budete predovšetkým cítiť krásne.

 

Krásny rok 2024 praje

MichaelaBella Rose

 

Trendy v bývaní budú sprevádzať aj tieto kúsky ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!