Vieme, že inšpirácie na zveľaďovanie svojich domácností nie je nikdy dosť, preto sme spojili sily s našou zákazníčkou Petrou, ktorú na Instagrame môžete poznať ako majshouse. Trochu sme ju vyspovedali a pretože vieme, že naši čitatelia a zákazníci Bella Rose najčastejšie u nás obdivujú škandinávsky štýl, prinášame vám aj menšie nahliadnutie k Petre domov. Pohodlne sa uvelebte a pustite sa do čítania.

Ako by ste opísali štýl svojho bývania? Máte rada jeden konkrétny, alebo napríklad kombinujete viac štýlov?

Myslím, že najviac ma vystihuje mid-century dizajn, ktorý môže mať mnoho podôb. Mám rada minimalizmus, vzdušnosť, čisté línie, tlmené farby a prírodné materiály. Na našom dome potom zbožňujem prepojenie interiéru a exteriéru vďaka veľkým oknám. Inak naše bývanie nesie veľké množstvo škandinávskych prvkov, takže by som ho určite označila za škandinávsky. Čo sa týka kombinácií, rada kombinujem staré s novým. Milujem tie staré pražské byty s vysokými stropmi a dvojkrídlovými dverami. V jednom takom sme predtým bývali. Moja predstava je, že sa raz, keď budú deti veľké, do takého zase vrátime.

chodba ve skandinávském stylu

Kde najčastejšie hľadáte inšpiráciu na dekorovanie v škandinávskom štýle?

Hlavným zdrojom sú pre mňa určite sociálne siete, ako je Pinterest a predovšetkým Instagram. Rada sledujem architektonické štúdiá a moje obľúbené značky. Nájdete tu všetky. 🙂 Často sa inšpirujem zahraničnými účtami, predovšetkým zo severských krajín. Tie sme si naozaj zamilovali. Kodaň je úplná láska, takže veľkým zdrojom inšpirácie je aj cestovanie alebo výpravy za dobrým jedlom, kde sa spája dizajn interiéru s tým na tanieri. ;)) To bolo v poslednej dobe dosť obmedzené, takže sa nemôžem dočkať, až opäť niekam vyrazíme.

Na ktoré značky u seba doma nedáte dopustiť?

Mám rada Lyngby, Stoffnagel, Ferm Living alebo House Doctor. Nemám rada priestor zahltený dekoráciami, ale toto sú také moje must have.

interiér ve skandinávském stylu

Ktorý kúsok (či už dekorácia, nábytok…) máte doma najradšej?

Najviac som teraz nadšená z premeny detských izbičiek, takže tapeta s bodkami od Ferm Living. A moje all time favorite sú vázy od Lyngby. Rada by som ich zbierku ešte rozšírila.

Trávite rada čas zveľaďovaním svojej domácnosti?

Áno, je to nekonečný proces, ktorý milujem. S deťmi to vždy nejde tak, ako by si človek predstavoval, hlavne s tými najmenšími, keď prevládajú hračky a veci pre bábätko. Ale to k tomu jednoducho patrí. Na dokonale upratanú domácnosť raz bude dosť času. ;))

skandinávský styl v obývacím pokoji

Patríte medzi DIY nadšencov?

Priznám sa, že nepatrím. Chýba mi k tomu potrebná trpezlivosť. Som ten typ, ktorý potrebuje mať všetko hneď, a tak prídem radšej už k hotovému. ;)) Ale u všetkých, ktorí ju majú a baví ich to, obdivujem, čo všetko dokážu vytvoriť. Strašne rada navrhnem a vybavím daný priestor, ale napríklad škandinávsky veniec na dvere si radšej kúpim.

Tešíte sa na jar? Robíte si doma nejakú jarnú výzdobu?

Teším, veľmi. Za mňa by po Vianociach mohlo byť rovno leto. ;)) Milujem zimu na horách, ale v meste to býva trochu zdĺhavé, takže sa to doma určite snažím spríjemniť a navodiť jarnú atmosféru. Je to obdobie, keď asi najviac kupujem rezané kvety. To sú tie najkrajšie dekorácie.

skandinávský styl na chodbě

Je teraz niečo, na čo si v najbližšom čase brúsite zuby?

Pomaly dokončievam zariaďovanie detských izbičiek, do ktorých sme sa pustili na jar, pred narodením našej druhej dcéry Olívie. Sú z veľkej časti hotové, ale rada by som im do nich zaobstarala stoličku Architect od Ferm Living. Inak tých vecí, na ktoré si brúsim zuby, je hneď niekoľko. Rada by som doplnila zbierku váz, svietnikov alebo zaobstarala vtáka Eames House Bird od Vitry, ktorý je na mojom wishliste už dlho. ;))

skandinávský styl v dětském pokojíčku

Prajeme vám krásne dni plné inšpirácie

Michaela, PetraBella Rose

 

Škandinávsky štýl a najobľúbenejšie značky Petry

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!