Radi Vám predstavujeme nové tváre, ktoré sú nášmu srdcu a myšlienke hygge najbližšie. Tentokrát máme tú česť vám predstaviť veselú a milú osobu, čo si to doma rada zútulňuje a svoje úsmevy rozdáva ľuďom okolo seba. Dnes sme vyspovedali influencerku, herečku a speváčku Máriu Prachařovú. A pokiaľ by vás zaujímalo, čo si u nás na Bella Rose Mariana vybrala, potom mrknite na kolekciu mesiaca. Uvarte si horúci čaj, uvelebte sa na sedačke a zoznámte sa.

Mariana je dievča, ktorú bavia sociálne siete, hudba, filmy, móda, cestovanie, a ktorá miluje domácu pohodu. Neobíde sa bez kávy, rodiny, priateľov a zemiakového šalátu od babičky.

Mariana Prachařová
Archív Mariany Prachařove Foto: Lucie Dvořáková

Spolu s Hell Navrátilovou nahrávate podcast Sarkastický kafe. Aké témy v ňom preberáte?

Áno, už cez rok nahrávame a stále sa to snažíme posúvať niekam ďalej. Tohto roku sme vyšli aj na tour (čo nám teda korona trochu prekazila) a ľudia si nás aj v iných mestách mohli prísť popočúvať. Bohužiaľ sa stihla len dvakrát Praha a Ostrava, ale plánujeme to zase rozbehnúť, keď bude možnosť. Preberáme prevažne témy vzťahov a chlapcov, pozývame si hostí, ale dosť záleží na tom, o čom chceme práve v dobe nahrávania hovoriť, takže teraz pred Vianocami to budú prevažne tipy na darčeky, ako sa naladiť na vianočnú pohodu, predsavzatia, niečo o pečení.

Ako by ste charakterizovala svoj štýl bývania? Čo sa Vám páči?

Myslím, že je to niečo medzi boho štýlom a takým tým útulnom. Ťažko sa to popisuje. Mám rada zabývaný priestor, určite nie čistý a bez doplnkov, to na mňa pôsobí studeno. Ja som od nás z domu zvyknutá na drevo, teplejšie farby, sviečky, dekorácie, jednoducho na príjemný domov, kam sa radi vraciate. V byte mám menej svetla, takže som musela voliť skôr výraznejšie farby a dosť bielej, aby sa priestor presvetlil.

bydlení Mariany Prachařové
Archív Mariany Prachařové

Sledujete aj trendy v oblasti bývanie alebo nechávate voľnú ruku svojej fantázii?

Sledujem Pinterest, ak sa to počíta ako trend 😀 Ten som schopná prechádzať aj niekoľko hodín, je tam množstvo inšpirácie, ale mám pocit, že sa potom aj tak riadim skrátka tým, čo sa mi akurát hodí a páči.

Ktorý kúsok Vám doma robí najväčšiu radosť?

Asi hojdačka a celkovo moja obývačka.

obývací pokoj Mariany Prachařové
Archív Mariany Prachařové

Všimla som si, že si rada zapaľujete sviečky. Tiež v Bella Rose milujeme tú atmosféru. Ktoré vône Vás zakaždým zaujmú?

Áno, sviečky sú nevyhnutnosťou. Teraz pred Vianocami volím dosť jablko a škoricu a také tie teplejšie a zemitejšie vône, naopak v lete mám rada sviežejšie a čistejšie vône. Vždy ma ale stopercentne zaujme akákoľvek kombinácia so škoricou, to milujem najviac.

Blíži sa obdobie Vianoc, čo na nich máte najradšej?

Všetko. Svetielka, výzdobu, stromček, tradície, jedlo, rozprávky, pohodu. Je to krásne obdobie v roku, ktoré vo mne evokuje potrebu si robiť doma to najväčšie útulno a príjemno. Celé mesto mi potom vďaka svetielkam a dekoráciám príde kúzelné a magické. Najradšej by som to tak mala celý rok.

Mariana Prachařová v Praze
Archív Mariany Prachařové

Sledujete aj vianočné filmy? Bez ktorých si neviete predstaviť vianočný čas?

Pozerám a tohto roku už som začala dokonca začiatkom novembra. Určite medzi klasiky patria Tri oriešky pre Popolušku, Láska nebeská, Sám doma a celkovo všetky staré, české rozprávky. Tie ja milujem.

Štedrý deň je pre každú rodinu máličko iný. Ako ho trávite Vy?

Áno. To sa vzťahuje aj na recept na zemiakový šalát alebo cukrovinky. Každá rodina to má úplne inak a pre každú je to ten správny a jediný recept 🙂

U nás pripravuje večeru babička, ja prestieram stôl, robím s mamkou chlebíčky a jednohubky, jazdíme si pre svetlo z Betlehemu a pozeráme na rozprávky a tiež ešte dobaľujeme posledné darčeky. Po večeri ideme vyzerať Ježiška, a potom rozbaľujeme darčeky až neskoro do noci. Radi si to vychutnávame a rozbaľujeme naozaj pomaly, takže väčšinou nestíhame ani Polnočnú.

Som na nás zvedavá tohto roku!

Počula ste už o dánskom koncepte „hygge“? Čo sa Vám u tohto slovíčka vybaví?

Áno a veľmi sa mi celá tá myšlienka a filozofia páči. Pre mňa to znamená DOMÁCU POHODU. Je to presne to príjemno a harmonické útulno. Aspoň teda pre mňa.

Byt Mariany Prachařové
Archív Mariany Prachařové

Páči sa vám, ako si to Mariana doma zútulnila a chceli by ste vedieť, aké kúsky jej u nás v Bella Rose padli do oka? Potom preskúmajte jej kolekciu mesiaca a načerpajte inšpiráciu.

Prajeme vám krásne chladivé dni

Mariana, Michaela a Bella Rose

 

Páči sa vám škandinávsky štýl? Potom vám možno padnú do oka tieto produkty ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!