Dnes by sme vám radi predstavili jednu romantickú dušu so škandinávskym srdcom – Terezu Matouškovú. Na svojom Instagrame @purewhitecz ukazuje svoje nádherné bývanie, ktoré je z väčšej časti zahalené do bielej farby a pôsobí útulne a nevšedne. Terezu sme trošku vyspovedali, poďte ju spoznať bližšie a preskúmajte aj jej obľúbené kúsky na Bella Rose.

Môj štýl je jednoznačne škandinávsky, o čom vypovedá aj môj instagramový profil, ktorý sa nesie len v tónoch bielej, sivej a béžovej.

Predstavte sa nám trošku.

Volám sa Tereza a som mamičkou dvoch chlapcov, ktorí sú mojou neuveriteľnou oporou. Milujem dizajn a všetko okolo neho, som kreatívna s bujnou fantáziou, rada komunikujem s ľuďmi a robím niečo, čo mi dáva zmysel. Môj život sa okolo tohto točí v podstate každý deň 7 dní v týždni a som za to veľmi vďačná.

Tereza Matoušková

Ako by ste charakterizovali štýl Vášho bývania?

Môj štýl je jednoznačne škandinávsky, o čom vypovedá aj môj instagramový profil, ktorý sa nesie len v tónoch bielej, sivej a béžovej. Ale nerada sa takto škatuľkujem, pretože nechcem nikoho kopírovať, idem si jednoducho podľa svojho uváženia a hlavne svojich momentálnych pocitov. Napríklad teraz je môj momentálny pocit taký, že chcem mať romantickejšiu spálňu a preto pridávam viac ružovej a kvetín.

Čo na to hovoria doma? Pomáhajú so zariaďovaním alebo máte voľnú ruku?

Doma mi do toho nikto nehovorí, pretože bývam so svojimi deťmi sama a tie sú dizajnovo rovnako zapálené ako ja 🙂 Respektíve sa im jednoducho páči to, čo mamička vytvorí. Majú ešte taký fajn vek, kedy si ešte nediktujú, čo chcú a mamička je pre nich bohyňou vo všetkom. A tak sa ich izbička nesie v znamení petrolejovej, smaragdovej a horčicovej, spolu s motívom zvieratiek.

dětský pokoj ve skandinávském stylu

Patríte medzi milovníkov poriadku alebo dávate prednosť osobitému chaosu?

Tak skôr niečo medzitým. Nie som žiadny perfekcionista, ale nemám rada „bordel“. Ale problém je väčšinou v tom, že sa mi proste nedarí udržať tú „pure white“ čistotu neustále. S deťmi a prácou na plný úväzok je to proste náročnejšie a priznám sa bez mučenia, že človek jednoducho nie je stroj a niekedy je rád, že je rád. Takže keď by ste k nám prišli napríklad v polovici týždňa, je to tam ako po výbuchu 🙂

Aký kúsok máte doma zo všetkého najradšej a prečo?

Ja mám rada všetky kúsky v našom byte, pretože práve tie tvoria ten celok, ten domov, v ktorom sa cítime dobre. Ale medzi splnené sny a najobľúbenejšie doplnky vždy patril Tray Table od HAY a policový systém String. Oboje milujem pre svoju jednoduchosť a praktickosť a čo si budeme hovoriť, sú to také ikony škandinávskeho dizajnu.

obývací pokoj v bílé

Čo rada robíte vo svojom voľne?

V súčasnej dobe sa svoj voľný čas snažím využiť tak, že niekam zmiznem. Rada utekám od stresu všedného dňa za hranice fantázie. Som rojko, milujem relax a wellness. Rada si čistím hlavu so slúchadlami na ušiach niekde mimo ruchu civilizácie. Postupom času sa chcem vrátiť aj k svojmu obľúbenému fitku, ale teraz sú priority inde.

Bez čoho si nedokážete predstaviť jesenné a zimné obdobie?

Jeseň sa pre mňa každoročne nesie v znamení kávy v termohrnečku (alebo v papierových Costa téglikoch :)) a prechádzkami po krásach Prahy. Milujem jesennú a vianočnú Prahu, zároveň však milujem teplo, takže po prechádzke sa jednoznačne vidím pod dekou, so sviečkami okolo seba a príjemným filmom. Väčšinou to skončí skôr rozprávkou a maznaním sa s chalanmi, ale o to je to krajšie. Ste s tými najbližšími.

jídelní koutek ve skandinávském stylu

Aká je Vaša ideálna chvíľka pokoja? Nájdete si na ňu čas?

Jeseň je náročná, nielen z pohľadu práce a všetkého okolo, ale aj z pohľadu psychiky. Takže nájsť si chvíľku je ťažké. Ale človek by to mal brať ako prioritu, aby sa z toho všetkého nezbláznil. Takže návšteva kina, príjemné posedenie s kamarátkou či len tak ležať doma pod perinou a užívať si to ticho. Tomu hovorím chvíľka pokoja 🙂

Je nejaký kúsok, na ktorý si brúsite zuby a čím by ste chcela Vaše bývanie zútulniť?

Mám pár tajných želaní, ktorými by som ešte chcela svoje bývanie dotiahnuť do dokonalosti, ale sú to len drobnosti ako napr. nové obliečky, sviečky či nejaká tá kožušina (koberček).

obývací pokoj

Tešíte sa na Vianoce? Čo u Vás doma nesmie v tomto období chýbať?

Milujem Vianoce, milujem tú atmosféru, rozprávky, vôňu a hlavne ten čas strávený s rodinou. Priznám sa, že tohtoročných sa trošku bojím, pretože neviem, ako to bude s deťmi, ale rada by som, aby všetko prebiehalo v pokoji a bez zbytočných stresov. Takže rodina, rozprávky a viac nepotrebujem 🙂

A posledná otázka na záver: v akej farbe budete mať vianočné ozdoby na stromčeku?

Vianoce budeme tráviť pri mojej mamke v Južných Čechách, takže v Prahe stromček mať nebudeme, inak by bol samozrejme „pure white“ 🙂 U mamky je každoročne rovnaký – ladíme do červeno-zlatej kombinácie, na ktorú mám samé krásne spomienky a k Vianociam jednoducho patrí.

minimalistická ložnice

Tiež milujete interiér, kde vládne biela farba? Nezabudnite sa inšpirovať na Instagrame Terezy a užite si posledné zvyšky jesenného počasia.

Krásne jesenné dni

praje Michaela a Bella Rose

Omrknite škandinávske dizajnovky ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!