Na dnešný článok sme sa naozaj veľmi tešili. A to predovšetkým preto, že pri prechádzaní týchto fotiek na nás zrazu padla taká pokojná a pozitívna nálada, že by sme ju radi preniesli aj k vám domov. Alebo kdekoľvek sa pri čítaní tohto rozhovoru nachádzate. Na našom Instagrame na nás totiž vykukujú nádherné fotky Prairie Charm, ktorá nás, prostredníctvom svojho Instagramublogu, prenesie do zasneženej dedinky na Slovensku, kde býva v malebnom vidieckom domčeku. V domčeku s prvkami vintage a chic francúzskeho štýlu prevláda biela a najčastejšími dekoráciami, ktoré tu uvidíte, sú čerstvé kvety.

Prezraďte nám, kde žijete?

S manželom, dcérou Ninkou a synom Danielom žijeme na vidieku na strednom Slovensku. Vždy som túžila po bývaní v dome s obrovskou kvetinovou záhradou. Po desiatich rokoch vytrvalej práce na 100-ročnom dome, konečne môžem povedať, že sa mi to podarilo. Ale pri starom dome nikdy nemôžete povedať, že je niečo dokončené a aj tento rok nás čaká menšia rekonštrukcia.

Fotka Yankee Candle a vintage zátišie
Nádherné zátišie so sviečkami Yankee Candle.

Čomu sa rada venujete počas svojho voľna?

Takmer všetok voľný čas venujem blogovaniu. Je to totiž oveľa viac, ako iba napísať príspevok… K tomu neodmysliteľne patrí aj fotografovanie. Som rada, že celú našu rodinu spája a je našou vášňou. Najradšej samozrejme fotím kvety zo svojej záhrady. Tá pre mňa predstavuje relax a musím priznať, že sa už neviem dočkať novej sezóny.

Ako by ste popísali štýl Vášho bývania?

V prvom rade ma inšpirovali rôzne blogerky – slovenské ale aj zahraničné. Štýly ako nordic vintage a french farmhouse mi boli vždy najbližšie. Do nášho bývania som postupne vnášala jednotlivé prvky z každého štýlu – bielu, kvalitný textil, vintage prvky, kvety…

Čerstvo upečený koláč a výhľad z okna do zimy – dokonalá zimná idylka.
V spálni nesmú svetlé farby chýbať.

Máte nejaké pravidlá, podľa ktorých sa riadite pri zariaďovaní a dekorovaní domu?

Milujem bielu – na všetkom. Ak máte byt či dom zariadený v jednotných farbách a bez veľkých kontrastov, potom si môžete dovoliť ho dekorovať podľa nálady. U mňa nesmú chýbať kvety a takto si môžem domov doniesť ružové, fialové, modré, skrátka, aké chcem a všetky budú v harmónii s interiérom.

Väčšine ľudí v mysli rezonuje dojem, že vintage znamená mať preplnený interiér. Aj v tomto prípade však platí menej je viac. Kombinácie starého a nového sú úplne na mieste.

To staré často býva kvalitnejšie a pri kúpe nového si vždy radšej počkám a kúpim to, čo naozaj chcem a nie žiadne lacné náhrady. Mojou najobľúbenejšiu značkou aj po rokoch zostáva Ib Laursen.

Kvety sú najkrajšou dekoráciou v akomkoľvek ročnom období.
Zima na vidieku, Mynte a mačací spoločník.
Zimná romantická nádielka a Mynte.

Čo na to hovorí rodina? Mieša sa Vám do zútulňovania alebo máte voľnú ruku?

Je pravda, že sa to nezaobíde bez komentárov typu „opäť biela?“… Ja sa im to snažím oplatiť tak, že sa s nimi väčšinou poradím a nechám vybrať z rôznych možností. Však chcem, aby sa hlavne oni cítili doma príjemne.

Zdobíte si to doma nejak špeciálne na zimu po Vianociach? Napríklad ponechávate svetielka, huňatejšiu deku a podobne?

Pre mňa je najväčšou dekoráciou kytica kvetov. V zimnom období si každý týždeň nejakú zaobstarám v kvetinárstve. Väčšinou sú to kvety, ktoré nemám v záhrade a o to viac si ich viem užiť.

Maileg a svetlé pastelové farby – najlepšia kombinácia ♥
Detská izbička v znamení Maileg.

Z ktorého vintage kúsku máte u Vás doma najväčšiu radosť?

Ja by som povedala, že na taký stále čakám. Dokonalá stará skriňa na bielizeň. Verím, že sa mi ju tento rok podarí zaobstarať do dcérkinej novej izby. Veľkú radosť mi však robia aj menšie kúsky ako vintage sklenené fľaše a rôzny porcelán.

Ako podľa vás vyzerá dokonalá zimná chvíľka? Máte pre ostatných nejaké odporúčania, ako si ju užiť?

Pre mňa ako veľkú milovníčku Yankee Candle sú to tieto sviečky. Spríjemňujú mi melancholické zimné dni v kombinácii s dobrou knihou a kávou.

Kvetinové zátišie a huňatá deka Bloomingville.
Kvetiny kam sa pozrieš. Pani Alexandra privoláva jar.
Biely interiér dodá miestnosti svetlo a prírodné doplnky z nej urobia domov.
Kvetiny v hrnčeku – pekná dekorácia trebárs na stolček.
Posledné nahliadnutie do domčeka pani Alexandry.

Užite si tieto zimné dni, vyrazte na prechádzku zasneženou krajinou a vychutnajte si každý okamih tohto romantického obdobia.

Michaela a Bella Rose

Najobľúbenejšie kúsky podľa Prairie Charm

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!