Priznám sa, že rada trávim voľný čas prezeraním fotografií zo škandinávskych interiérov a v duchu si prerábam celý byt. Určite nie som jediná, kto na Instagrame sleduje zahraničné účty a na Pintereste je ako ryba vo vode, preto ma vždy milo prekvapí, keď sa aj u nás nájde niekto, kto svoju lásku ku škandinávskemu štýlu ukáže ostatným. Dnes sa pozrieme k Miši, milovníčke škandinávskeho bývania, ktorú na Instagrame nájdete ako @_micha_ella_. Poďte na návštevu!

skandinávská jídelna
Archív Michaely Průšovej.

Predstavte sa nám málinko.

Volám sa Michaela a som mamičkou 2,5-ročného dievčatka Elly. Som milovníčkou kvalitnej kávy, ktorú si najviac vychutnám doma s manželom. Rada cestujem a spoznávam nové miesta. Zároveň som ale veľmi domácky typ, ktorý nadovšetko miluje svoj domov a rodinnú pohodu, ktorá k nemu patrí.

Ako by ste charakterizovala štýl Vášho bývania?

Náš domov sa nesie v znamení škandinávskeho štýlu, ktorý sa vyznačuje čistotou, vzdušnosťou, minimalizmom a útulnom. Toto sú presne tie body, ktoré charakterizujú náš domov.

Interiér
Archív Michaely Průšovej.

Vždy sa Vám tento štýl páčil alebo ste k nemu našla lásku až postupom času?

Severský štýl som si obľúbila až postupom času, ale o to viac som si ho zamilovala a našla v ňom seba samu. Milujem čisté línie, nadčasovosť a zvelebovanie domova.

Čo na to hovoria doma? Pomáhajú so zariaďovaním škandinávskeho bývania alebo máte voľnú ruku?

Keďže je dcéra ešte malá, tak jediný, kto by mi mohol hovoriť do zariaďovania domu je manžel, ale s ním sa našťastie vo väčšine zhodneme, takže mám, dá sa povedať, voľné pole pôsobnosti.

Aký kúsok máte doma zo všetkého najradšej a prečo?

Popravde zbožňujem každý kút vo svojom dome, ale zo všetkého najviac kuchyňu, kde mám obľúbený kávový kútik a tiež môj vysnený, veľký, dubový jedálenský stôl, u ktorého sa každý deň zídeme a užívame si dobré jedlo. To na tom milujem najviac. A keby som mala určiť jeden konkrétny kúsok, z ktorého sa momentálne veľmi teším, tak je to kôš od Ferm Living, ktorý som si nedávno zadovážila a zároveň odškrtla zo svojho wishlistu.

kuchyně ve skandinávském stylu
Archív Michaely Průšovej.
skadinávská jídelna
Archív Michaely Průšovej.

Ste mama na plný úväzok. Nájdete si aj tak chvíľku na relax? Ako takú chvíľku najradšej trávite?

Áno, aj napriek tomu, že som na materskej, tak si chvíľku na odpočinok nájdem. Väčšinou je to doba, kedy dcérka po obede zaspí a ja si tak môžem vychutnať svoju šálku toľko milovanej kávy. A potom je tu večer, kedy si s manželom dáme dobrý čaj či pohár červeného a pustíme si film. To je pre mňa skvelý relax.

Vaša dcérka Ella má nádherné kráľovstvo. Je niečo, čo máte už dlhodobo vyhliadnuté a čím by ste jej chcela izbičku vyšperkovať? Napríklad nová hračka, kúsok nábytku?

Aby som povedala pravdu, tak Ella zatiaľ izbičku nemá, má len svoj hrací kútik v spálni. Tohto roku totiž máme naplánovanú rekonštrukciu domu, takže ma zariaďovanie jej kráľovstva ešte len čaká a veľmi sa na to teším. Predstavu, ako bude izbička vyzerať, mám ale už dlhšiu dobu jasnú. Bude prevládať hodne bielej v kombinácii so svetlým drevom a prírodnými doplnkami. K tomu pastelové farby, konkrétne ružová, žltá a šedá. Chcem, aby sa tam dcéra cítila dobre, tak dúfam, že sa mi to podarí.

dětský pokojíček ve skandinávském stylu
Archív Michaely Průšovej.

Bez čoho si nedokážete predstaviť zimné obdobie? Huňatá deka, horúci čaj alebo máte nejaký svoj osvedčený tip?

Jeseň a zima je pre mňa najmilšia časť roka. Prechádzky v prírode, horúca vaňa, zapaľovanie sviečok a balenie sa do deky s knižkou v ruke. Toto všetko k zimnému obdobiu, podľa mňa, neodmysliteľne patrí a práve vďaka tomuto si ho veľmi užívam. Je to také moje hygge ?

Kde najčastejšie hľadáte inšpiráciu na zvelebovanie domova?

Cielene inšpiráciu nehľadám, ale veľmi rada si prezerám fotky interiérov buď na Instagrame či v časopisoch o bývaní a keď ma niečo zaujme alebo mám svoju predstavu, musím to zrealizovať.

Je nejaký kúsok, na ktorý si brúsite zuby, a ktorým by ste chcela Vaše bývanie zútulniť?

Mala som pár vecí na svojom wishliste, ktoré som si už splnila, a momentálne nič zaobstarávať neplánujem. Ale som človek, ktorý každú chvíľu niečo prerába a mení, takže určite niečo zase pribudne 🙂

koupelna ve skandinávském stylu
Archív Michaely Průšovej.

Pokiaľ ste aj vy milovníci škandinávskeho bývania, potom presne pre vás je ako stvorený klasický škandinávsky štýl, ktorý je plný doplnkov a dekorácií v tomto duchu. Načerpajte inšpiráciu a vyšperkujte si svoje bývanie tak, aby sa vám v ňom krásne žilo. A ja verím, že bude.

Krásny deň praje

MichaelaBella Rose.

 

 

Mohlo by sa vám páčiť:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!