Máme pre vás ďalšie nahliadnutie do domu jednej z vás – našich verných zákazníčok. Tentoraz sme opäť oslovili Lenku a ak sledujete náš Instagram a hashtag #bellarosecz, potom vám iste jej krásne fotky neunikli. Lenku nájdete na Instagrame pod prezývkouStrlenka a objavíte tu veľa inšpirácie na bývanie v škandinávskom štýle – a to my máme veľmi radi! Pre tento rozhovor sme využili to, že je vonku krásne zimné obdobie a vyspovedali sme ju, ako to u nej vyzerá v období Vianoc a zimy. Ste zvedaví? Poďte ďalej!

Lenkino zimné kráľovstvo.
Lenkino zimné kráľovstvo.

Vrátime sa na chvíľku k Vianociam. Aké ozdoby máte radi? Kupujete si každý rok aspoň jednu novú, alebo skôr zdobíte rovnakými, ako predošlý rok?

Mám rada sklenené, porcelánové, jemné ozdoby a najviac v bielych farbách, pre mňa to je symbol Vianoc. Dokupujem každý rok aspoň pár kúskov, tento rok som našla českého výrobcu sklených ozdôb v severskom štýle, bola som nadšená. Mám pár krásnych ozdôb od svojich blízkych a o to je každý rok príjemnejšie stromček zdobiť, vždy si na ne pritom spomeniem.

Tento rok som dokúpila aj prvú červenú ozdobu – vianočné lízatko od Maileg, krásne sa na stromčeku vyníma.

Vianočné ozdoby
Ozdoby má Lenka rada prevažne v bielej farbe.

Kedy sa u Vás odzdobuje stromček?

Sme zástancami pôvodných tradícií, takže zdobíme stromček tesne pred Štedrým dňom, tá vôňa spojená s rozbaľovaním darčekov je úžasná.

A odzdobujeme ho po sviatku Troch kráľov.

Vianočný stromček v škandinávskom štýle vyzerá krásne!

Nechávate si niektoré dekorácie z výzdoby až do jari? Napríklad lampášiky alebo svetielka?

Večerné svietenie je u nás doma v kurze prakticky celý rok. Dotvára to správnu atmosféru a tak nejako k nám domov patrí. Samozrejme v zimnom období je to ešte intenzívnejšie. Takže po večernom príchode domov a bežnom splnení denných povinností, idem zapaľovať sviečky a rozsvietiť svetielka. Papierové hviezdy nechávam až do jari. Mám veľmi rada aj recykláciu trebárs vianočného použitého papiera, takže u nás nájdete vtáčie origami alebo obaly na sezónne kvetinky práve z neho. Lepené papierové hviezdy alebo machové gule tiež prečkajú celé zimné obdobie.

papierová ozdoba
Papierové ozdoby z použitého baliaceho papiera sú skvelý nápad.
origami
Vtáčiky dodajú kvapku romantiky a nežnosti.

Ako podľa vás vyzerá dokonalá zimná chvíľka? Nájdete si na ňu čas?

V poslednej dobe rada relaxujem pri ručných prácach, takže pletenie, tvorba prírodných vencov alebo drobných dekorácií. To je pravý relax, na ktorý sa vždy veľmi teším a nielen v zime. Ak k tomu mám ešte v blízkosti rodinu, som spokojná.

zimní hygge
Zimné hygge podľa Lenky
Prírodné vence
Prírodné vence vie Lenka na jedničku!

Začal nový rok, plánujete nejakú zmenu u Vás doma?

Minulý rok ma manžel prekvapil pár kúskami zariadenia, ktoré som si už dlho priala, takže by sa dalo povedať, že mám vybraté. Ale zvažujem zmeny v predsieni, od výmaľby po zariadenie. Mám teda čo plánovať a na čo sa tešiť.

Patríte medzi milovníkov poriadku, alebo dávate prednosť osobitému chaosu?

Mám rada skôr poriadok, nemusí byť dokonalý, ale aspoň čiastočný určite. Keď nad tým premýšľam, je to spojené aj so správnym relaxom, asi by som si nevedela sadnúť a odpočívať, bez okolia pre mňa lahodiaceho oku, ale každý to má samozrejme inak.

Prestretý stôl v škandinávskom štýle.
Prestretý stôl v škandinávskom štýle.
Svetelná reťaz v spálni
Svetelná reťaz v spálni, závesná hviezda a obľúbená kniha pre tú najkrajšiu pohodu.

Bez čoho si nedokážete predstaviť zimné obdobie? Huňatá deka, horúci čaj, alebo máte svoj osvedčený tip?

Určite dlhá prechádzka v prírode, potom výborný teplý čaj alebo čerstvo namletá káva, domáca pečená sladkosť, obľúbené miesto v novom kresle, dobrá kniha a príjemné teplo z krbu.

Zimná výzdoba
Zimná výzdoba u Lenky
Obývačka v škandinávskom štýle
Obývačka v škandinávskom štýle a zapálené sviečky v lampášikoch Kähler.
Šedé kreslo
Nové kreslo, v ktorom Lenka najradšej relaxuje.

Ako sa vám u Lenky v jej zimnom kráľovstve páči? Nám veľmi!

Ďakujeme Lenke za príjemný rozhovor a nádherné fotky a prajeme krásny zimný deň

Michaela a Bella Rose.

 

Vytvorte si zimné hygge aj u vás doma. Máme pre vás pár krásnych nevyhnutností ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!