Sme nesmierne radi, že sa na Instagrame nájdu zákazníci, ktorí sa s nami podelia o svoje súkromie – foto interiéru s našimi dekoráciami. Robíme si radosť navzájom a to nás na tom baví! Jednou takou zákazníčkou je aj Lenka, ktorú nájdete na Instagrame pod prezývkou Strlenka. Že už ste jej fotky niekde videli? Aby nie! Lenka pravidelne zásobuje fotkami svojho útulného bývania náš hashtag #bellarosecz a my sme sa rozhodli, že ju oslovíme. Jej domov je totiž natoľko inšpiratívny a plný škandinávskych doplnkov a dekorácií, že by sme radi tento štýl ukázali aj vám. Lenka sa s vami podelí aj o jednoduchý návod na jarnú dekoráciu, ktorý zvládnete ľavou zadnou! A kto vie? Trebárs si tiež nájdete záľubu v minimalistických tónoch bielej, čiernej a šedej a prepadnete kúzlu škandinávskeho štýlu ♥

Môžete sa popísať v pár vetách? Kde žijete?

Žijeme s rodinou v radovom rodinnom dome v menšom meste na severe Čiech. Pre nás úplne ideálne, na jednej strane blízkosť hlavného mesta a na druhej pokojné miesto, odkiaľ je to do prírody len kúsok. Pri dome je aj menšia záhrada takže, ak to počasie len trochu dovolí, sme vonku. Také raňajky v lete na terase alebo večerné grilovanie s rodinou, to je môj splnený sen.

Foto spálne v bielo-čiernej kombinácii.
Biela, sivá a čierna vyzerajú v spálni Lenky úplne skvele.
Spálňa Lenky so svetelnou reťazou.
Rebrík so svetelnou reťazou dodá miestnosti útulnú atmosféru.

Ako by ste opísali štýl Vášho bývania? Čo Vás inšpirovalo si v tomto štýle bývania zariadiť a čo sa Vám na ňom páči?

Pred niekoľkými rokmi som začala sledovať škandinávske blogy o bývaní. Nadchla ma tá nadčasovosť, čistota štýlu, minimalizmus. Ale to bola len prvotná inšpirácia. Áno, je mi blízka, ale pre mňa je dôležité cítiť sa v danom priestore dobre, musí na mňa dýchnuť útulnosť, atmosféra. Takže preferujem neutrálne farby s prevahou bielej, béžovej, šedej v kombinácii s prírodným drevom. To všetko sa snažím dopĺňať o drobnosti, ktoré mi robia radosť.

Vlastne pôvodne som uvažovala o založení blogu, ale s ohľadom na časovú náročnosť som od tohto zámeru upustila. Svoju záľubu v pekných veciach, vlastným málom tvorenia a fotenia aspoň čiastočne kompenzujem na Instagrame.

Drevená škandinávska dekorácia.
Drevený vtáčik Shorebird krásne dopĺňa ostatné dekorácie v severskom duchu.
Štýlová pracovňa v štýle Nordic.
Tomu hovoríme štýlová nordic pracovňa! Lenka ju zariadila v odtieňoch bielej, šedej a čiernej.

Prezraďte nám pár pravidiel, podľa ktorých sa riadite pri zariaďovaní a dekorovaní domu

  • menej je niekedy viac, preferujem jednoduché čisté línie zariadenia
  • nakupovať s rozmyslom
  • kvalitné veci, osvedčené značky
  • mám rada kontrast, snažím sa s citom kombinovať nové verzus staré
  • doplnky musí spĺňať estetickú stránku, ale zároveň byť aj praktické
  • interiér zútulňujem pomocou sviečok, huňatých teplých plédov, kvetov, fotografií, dekorácií z prírodných materiálov
  • pre oživenie priestoru vždy doplním nejaké doplnky v sezónnych farbách

Čo na to hovorí rodina? Miešajú sa Vám do zútulňovania alebo máte voľnú ruku?

Musím povedať, že moja rodina je veľmi tolerantná. Hoci na všetko nemajú rovnaký názor, tak mi nechávajú v zariaďovaní voľnú ruku a podporujú ma v tejto záľube. Niekedy je to samozrejme z pohľadu môjho muža ťažké, mám veľa nápadov, čo upraviť, zmeniť, prevŕtať a ešte najlepšie ihneď. Určite to poznáte tiež.

Drevená stolička v škandinávskom interiéri.
Škandinávsky ladený interiér oživia prírodné kúsky.
Útulná škandinávska obývacia izba.
Útulná obývačka ♥

Čo Vy a výzdoba na jar? Máte v pláne nejaké špeciálne dekorácie a prezlečenie vášho interiéru do „jarného kabátika“?

Vždy sa po zime snažím interiér oživiť nejakou svieži doplnkovou farbou. Pridala som tentoraz staroružovú a som spokojná. Kvety už dopĺňam v typických sviežich jarných farbách.

V minulom roku som robila betónové vajcia v hniezdach z brezových vetvičiek, tento rok som vyskúšala jednoduché sviečky do škrupín od vajíčok. Opäť som využila brezové vetvičky, s ktorými sa výborne pracuje, a umotala zajaca na stenu. Určite sa ešte chystám na veľa ďalších dekorácií, najradšej pracujem s prírodnými materiálmi.

Návod na sviečky v škrupinách
Veľkonočné dekorácie raz dva!

DIY návod na jarné sviečky v škrupinách:

Je nutné zakúpiť si parafínový voskknôty do parafínu (zoženiete na internete). Je možné použiť aj akékoľvek zvyšky nevypálených sviečok. Ide sa na to!

  1. Vosk rozpustíme na miernom ohni vo vodnom kúpeli. Môžeme pridať aj pár kvapiek arómy alebo farbiva do vosku pre inú farbu sviečky.
  2. Pripravíme si škrupiny od vajíčok, na kratšiu špajľu uviažeme knôt.
  3. Rozpustený vosk opatrne nalejeme do škrupín a hore na škrupinu položíme špajľu – knôt zasahuje na dno škrupiny.

A už len necháme zatuhnúť.

Veľkonočné dekorácie a mazanec
Veľká noc u Lenky je prekrásna.

Ako podľa vás vyzerá dokonalá hygge chvíľka? Nájdete si na ňu čas?

Hygge je pre mňa jednoznačné synonymum pohody, príjemnej atmosféry. Dokonalý hygge okamih je vždy s rodinou. Trebárs keď sa večer stretneme doma, ja si urobím výbornú kávu, nalejeme si pohár vína, zapálim sviečky. Rozprávame sa alebo si pustíme pekný film, hudbu. Skrátka domáca pohoda. Snažím sa urobiť si hygge chvíľku každý deň, tešiť sa na nejakú malú drobnosť, nech to je ranná káva, nákup čerstvých kvetín, nejaké DIY tvorenie alebo prečítanie aspoň pár stránok z knižky.

Máte z nejakého kúsku u Vás doma najväčšiu radosť?

Mám rada veci, ktoré sama tvorím a podieľam sa na nich, tie mi asi robia najväčšiu radosť. Samozrejme to sú aj drobnosti. Takže trebárs v rámci posledných úprav v kuchyni som dala na stenu olúpanú vetvu, na ktorej vymieňam drobnosti, vázu vence, zakaždým je iná. A to ma teší.

Jarné farbičky v interiéri
Jarné farbičky v interiéri ♥
Veľkonočné dekorácie
Veľká noc je už za dverami. Lenka už je pripravená.
Hygge chvíľka
Jedny hygge raňajky ♥

Ako sa vám u Lenky páči? Nám veľmi! Dúfame, že sme vás inšpirovali a potvrdili presvedčenie, že aj čierno-bielo-šedá kombinácia je IN!

Ďakujeme Lenke za príjemný rozhovor a nádherné fotky a prajeme krásny deň

Michaela a Bella Rose

 

Pozrite sa na ďalšie krásne dekorácie pre dokonalú jarnú atmosféru ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!