Milujeme prirodzené, jednoduché interiéry v škandinávskom štýle, ktoré s postupom času nikdy nestratia na kráse. Aj vďaka tomu, sme o dnešný rozhovor poprosili fotografku, milovníčku všetkého krásneho a predovšetkým maminku Báru, známu ako Baru la photo.

Baru je neobyčajná portrétna a svadobná fotografka, ktorá niekoľko rokov zbierala inšpiráciu v kozmopolitnom Paríži a asi aj vďaka tomu, sa jej fotografie vyznačujú povestnou francúzskou ľahkosťou. Silné okamihy, jemné mäkké svetlo a žiadne vynútené gestá, to všetko dokáže zachytiť na svojich nádherných fotografiách. Prezrieť si ich môžete na jej oficiálnom instagramovom profile @barulaphoto alebo na jej osobnom @millefeuilles.de.baru

Baru la photo 

Kde práve teraz žijete?

Bývam s rodinou kúsok za Prahou. Predtým som žila niekoľko rokov v Paríži, kde som študovala a absolvovala stáže. Pobyt v meste umení ma ovplyvnil vo všetkom, čo teraz robím. Ale teraz už som viac ako 6 rokov späť a som šťastná, že som doma v Čechách.

Váš súkromný Instagram millefeuilles.de.baru je kombinácia Vášho mena a slávneho francúzskeho dezertu mille feuilles, ako to vzniklo?

Pretože francúzštinu milujem, chcela som nájsť nejaké hravé francúzske slovo, ktoré by vystihovalo všetko, čo mám v živote rada – od rodiny, prírody, cez bývanie a cestovanie. Mille feuilles znamená francúzsku sladkosť, ale v presnom preklade tiež – tisíc listov. Proste „tisíc tvárí Baru„.

Baru la photo

Váš Instagram nám ponúka pohľad do Vášho súkromného života a my sa musíme priznať, že sa nám veľmi páči. Kde hľadáte inšpiráciu?

Mám naozaj veľkú radosť, že sa Vám môj blog páči. Pokiaľ si moje fotky prezriete, zistíte, že ma každý deň inšpirujú „všedné“ maličkosti. Najväčšou inšpiráciou je pre mňa dcérka, ale šťastnou ma urobí napríklad len to, keď si z prechádzky prinesieme rozkvitnutú vetvičku čerešne, ktorú si potom dám na stôl do vázy.

Čo Vás prvýkrát inšpirovalo k zariadeniu vašej domácnosti v tomto štýle?

Vo svojom živote, ale aj v práci-fotení vždy uprednostňujem tri základné veci: prirodzenosť, jednoduchosť a autenticitu. Štýl svojho bývania preto ku mne prišiel úplne samozrejme. Cítim sa najlepšie, keď je okolo mňa dostatok priestoru, denného svetla a prírodných materiálov. Milujem kombináciu dreveného a bieleho nábytku s rastlinami. Pôsobí čisto a pritom útulne.

 

Baru la photo

Aký je Váš najobľúbenejší kúsok u vás doma?

Som milovníčka kvetín a rastlín, takže sa priznám, že práve kvety každý interiér pozdvihnú o úroveň vyššie. Ale čo sa týka nábytku, tak mám asi najradšej náš dubový jedálenský stôl. Vždy som snívala o tom, ako sa pri ňom budeme celá rodina a priatelia schádzať a užívať si dobré jedlo. Som veľmi rada, že sa môj sen stal skutočnosťou.

Máte nejaké tipy pre jednoduchý severský štýl?

Pokiaľ je Vám škandinávsky štýl blízky tak ako mne, odporúčam obklopiť sa neutrálnym svetlým/dreveným nábytkom, ktorý opticky zväčší priestor a dá vyniknúť svetlu v miestnosti. Potom už stačí zaobstarať si doplnky z prírodných materiálov vo forme košíkov, taburetu, prestierania, vankúšikov, plédov,… a živé kvety. V jednoduchosti je proste krása. Množstvo doplnkov, ktoré moji fanúšikovia na Instagrame tak obdivujú mám práve od Vás z Bella Rose. A robia náš domov jedinečným. <3

Baru la photo

Aké sú Vaše najobľúbenejšie farby?

Mám rada zemité farby v kombinácii s pastelovými zeleno-šedými či staroružovými odtieňmi.

Je niečo, k čomu ste si našli cestu až po čase alebo mení sa Váš štýl postupom času?

Určite sa môj štýl vyvíja aj podľa toho, ako sa mení môj život. S narodením mojej dcérky som sa ešte oveľa viac začala zaujímať o ekologické a udržateľné veci, hračky a doplnky kupujem s rozvahou a dávam prednosť prírodným materiálom ako v bývaní, tak v obliekaní. Rada tvorím, takže na mojom Instagrame nájdete často aj postupy na jednoduché DIY dekorácie do bytu či pre deti.

Baru la photo

Čo pre Vás znamená hygge?

Pod týmto slovom si predstavím naše „obyčajné“ dni s dcérkou, kedy sa nikam neponáhľame, uvaríme si náš obľúbený čaj, hráme sa alebo si zalezieme pod deku a čítame si. Mám veľké šťastie, že sa môžem aj počas materskej dovolenky venovať svojej úžasnej práci a na chvíľu si odskočiť zafotiť a „prevetrať si“ hlavu. Na prvom mieste je ale teraz pre mňa má rodina. Snažím sa preto radovať z maličkostí a správať sa podľa princípu „slow living„.

Čoskoro začne leto, chystáte sa ako rodina za nejakým dobrodružstvom?

Kým je dcéra malá, máme chuť hlavne precestovať celú Českú republiku. Je tu toľko krásnych miest, ktoré by sme chceli spoznať.

Baru la photo

Vieme, že ste profesiou fotografka, aký bol Váš najväčší zážitok z fotenia?

Úžasná je na mojej práci rozmanitosť, kedy môžem každý deň fotiť niečo iné. Od párového či tehotenského fotenia, cez svadbu až po rodiny. Mám veľké šťastie na milých klientov, ktorí majú rovnaký vkus a podobný pohľad na svet. Počas fotenia mi plne dôverujú a vďaka tomu môžu vzniknúť uvoľnené fotky bez štylizácie. Každé takéto fotenie je pre mňa veľký zážitok aj radosť zároveň.

Čo Vás v najbližšej budúcnosti čaká?

Čo sa týka práce, tak sa veľmi teším na jedno svadobné inšpiratívne fotenieštýle Provence, na ktorom sa budú podieľať samí úžasní dodávatelia. Ale inak sa teším na leto, ktoré si užijeme s dcérkou a rodinou vonku pri vode.

Baru la photo

Ďakujeme, Baru, za krásny rozhovor aj za to, že ste nás nechali nahliadnuť do svojho súkromia! Veríme, že každého čitateľa nadchli Vaše nádherné fotografie a nechal sa inšpirovať uvoľneným škandinávskym štýlom. Pre tých, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou, že by severský štýl pristal aj ich domovu, verte, že aj pár maličkostí urobí váš život krajší a budete sa u vás doma cítiť dobre.

Za celý tím Bella Rose,

Nikola

 

Objavte škandinávský štýl ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!