Keď sme premýšľali, kto by mohol reprezentovať kolekciu mesiaca september, napadlo nám, že by sme oslovili opäť niekoho z nás. Tentoraz padla karta na našu nákupkyňu Káťu, ktorú sme vyspovedali a ktorá na seba prezradí pár zákulisných informácií. Urobte si kávičku, ako sme to urobili my, na tanierik dajte niečo dobré a poďte spoznať našu Káťu.

Predstav sa nám trochu.

V Bella Rose pracujem ako nákupkyňa. Mojou úlohou je, aby bol náš eshop stále plný vecí, ktoré Vám budú doma vytvárať krásnu atmosféru. A tak, keď sa mi konečne podarí do skladu dostať svetelné reťaze zo Švédska, napísať tisíc emailov na všetky svetové strany a urobiť si poriadok v objednávkach – príde čas na vyberanie noviniek z kolekcií našich dodávateľov a aj doobjednávanie toho, čo má u našich zákazníkov najväčší úspech.

Co ťa na tejto práci baví?

Zatiaľ všetko! Aj keď sa mi sem tam nechce do písania emailov alebo skúmania štatistík, vždy som na konci dňa rada, že som to urobila. Som veľmi rada, že môžem každý deň používať angličtinu, baví ma komunikovať s ľuďmi rôznych národností (aj keď len na diaľku) a budovať s našimi dodávateľmi dobré vzťahy. Baví ma, vžívať sa do našich zákazníkov, pretože, každý má rád niečo iné a ja tak v sebe každý deň hľadám pochopenie a lásku ku všetkým našim značkám, naprieč štýlmi a že ich tu nemáme málo! A aj keď by som to sama na seba nikdy nepovedala, bavia ma tabuľky a štatistiky, ktoré k mojej práci neodmysliteľne patria. Baví ma skúmať, čomu sa darí, akú zásluhu na obratoch má sezóna, koľko si môžem dovoliť minúť za novú kolekciu u Madam Stoltz (tento rok som sa rozšupla, ale je fakt krásna: D) a podobne. Odmenou mi potom je, keď do skladu dorazia objednané novinky a my nadšene listujeme diármi, očuchávame sviečky alebo len berieme všetko do ruky.

Akú značku, alebo značky, máš úplne najradšej a prečo?

Toto je pre mňa vážne ťažká otázka. Jedným z mojich výsledkov nášho testu štýlov bolo, že som ekletik. Viem si vyberať moderné aj staršie kúsky, bohémske aj minimalistické a kombinovať ich. Takže škála značiek, ktoré mám rada je vážne široká. Ak musím menovať, tak teda – Hübsch a ich klasický a čistý dizajn, Garden Trading pre všetkých milovníkov záhradníčenia, HK Living pre ich žíhanú keramiku (tešte sa na novú kolekciu!) Alebo napríklad roztomilosti od Sass & Belle. Ale keby si sa ma spýtala za mesiac, budú moje preferencie zase niekde inde.

Keby si si mohla vybrať jeden produkt z Bella Rose a odniesť si ho hneď domov, ktorý by to bol?

Teraz je to momentálne Prírodné mydlo Coffee Time od Almara Soap!

Aký interiérový štýl sa ti páči?

Ako som už hovorila, milujem ich všetky. Pokiaľ ide, ale o môj vysnívaný interiér, boli by v ňom prvky hlavne prírodného, škandinávskeho a bohémskeho štýlu.

Aký produkt by si nikdy nekúpila?

Taký, pri ktorom si nie som istá, čo by som s ním potom robila. Dávam si veľký pozor na impulzívne nákupy, a preto si nekúpim nič, čo by doma nemalo vopred vyčlenené miesto. Nechcem aby veci vlastnili mňa, preto sa nimi zbytočne neobklopujem.

Stal sa ti niekedy nejaký trapas v práci?

Som niekedy dosť nemotorná a aj prostoreká, nemám tým pádom o trapasy núdzu: D. Tak napríklad tento: Som alergická na rôzne veci, ktoré na jar a v lete lietajú vzduchom, teda otravujem kolegov v kancelárii svojím večným kýchaním a smrkaním. Keď bola tento rok moja sezóna v plnom prúde, sedela som za svojím stolom, keď na mňa z ničoho nič prišlo obrie kýchnutie. Bohužiaľ, som bola tesne natlačená na stole a ako som so sebou pri tom trhla, celý stôl sa nahol a v tú ranu monitor letel na zem. No čo vám poviem. Takto rýchlo som sa snáď ešte nikdy nepohla. Našťastie sa mi ho podarilo chytiť a okrem šoku kolegov sa vlastne nič nestalo. Len som si vypočula, že mi to hovorili, že mám ten monitor príliš na kraji stola a tiež ma to naučilo sa pred každým kýchnutím od stola ďaleko odsunúť.

Koľko tovaru si si už odniesla domov?

Pár kúskov to už bolo, rada u nás vyberám darčeky pre okolie. Našťastie, alebo nanešťastie, máme doma teraz vecí až nad hlavu, takže sa krotím. Horšie to bude, keď sa presťahujeme.

Vzhľadom k tomu, že si objednávala všetky tohtoročné jesenné kolekcie, ktorá sa ti páči najviac?

Jesennú kolekciu pre mňa bola radosť objednávať. Všetkým tento rok vládnu prírodné materiály a zemité farby, čo je moja šálka čaju. Veľmi podarená je kolekcia od Bloomingville alebo House Doctor. Tam s výberom nie je možné šliapnuť vedľa. Pre odvážnejších je potom ideálna kolekcia Madam Stoltz.

S akou značkou sa ti najlepšie spolupracuje?

Takých je našťastie veľa. Snažím sa udržiavať si so všetkými dodávateľmi čo možno najkrajšie vzťahy, aj keď nie vždy sú naše konverzácie o príjemných témach, napríklad keď riešime reklamácie alebo financie. Veľmi milí sú napríklad v Green Gate, Sass & Belle, v Rosendahl Design Group, ktorá nám dodáva značku Kähler a čoskoro možno aj ďalšie. Ich obchodná zástupkyňa Maria za nami dokonca na jar prišla na schôdzku do Brna až z Dánska. Bolo veľmi fajn, konečne vidieť naživo niekoho s kým si normálne len píšete. Mohla by som pokračovať ešte dlho.

To, že v Bella Rose všetci milujeme vonné sviečky je jasné, ako to vyzerá, keď príde nová várka?

Povedala by som, že každá nová kolekcia sviečok je pre nás ako malé Vianoce. Len sa miesto pri stromčeku zídeme nad paletou plnou krabičiek a rovnako ako deti trhajú baliaci papier, my divoko rozbaľujeme. Každý potom vyťahuje nové kúsky, a nadšene výska pri prvom privoňaní. Každú sviečku dáme kolovať a zdieľame, či sa nám jej vôňa páči a čo nám pripomína. Sme prevažne dámsky kolektív a aj keď navonok vystupujeme ako distingvované ženy, nad sviečkami sa z nás stávajú opäť pubertiačky. Podobne je to nad papiernictvom alebo čímkoľvek roztomilým.

Čo rada robíš vo voľnom čase?

Vo voľnom čase, síce nerada šplhám po kopcoch, ale rada sa z nich potom pozerám do kraja. Rada cestujem, ale nerada vybaľujem. Nerada varím, ale veľmi rada pečiem a jem. Alebo tiež robím vedúcu v turistickom oddiele a to veľmi rada.

Krásne dni na prelome leta a jesene

praje Káťa, Michaela a Bella Rose

 

Čo sa vám bude doma na jeseň hodiť ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!