Deň detí sa nezadržateľne blíži a väčšina z nás si pomaly začína uvedomovať, že aj keď to tak nevyzerá, polovica roka už je za nami! Či už máte v pláne pre svoje ratolesti malý darček alebo akýkoľvek program, v tomto článku sme pre vás nachystali pár tipov, ako tento sviatok s deťmi osláviť so všetkou parádou!

Deň Detí je tu a čo si budeme hovoriť, je to hlavne o strávenom čase s nimi. Doprajte si s vašimi ratolesťami spoločné chvíľky a je jedno, či sa práve naučili chodiť alebo už sa pomaly ozýva puberta. To najpodstatnejšie na tom všetkom je, zachytiť čo najviac okamihov a uchovať si ich v pamäti. Vytvárať si spoločné spomienky, tak aby až raz v ďalekej budúcnosti, budete sedieť nad hrnčekom kávy, bolo na čo spomínať.

EEF lillemor ľahko vykúzli úsmev na každej detskej tvári!

Upečte niečo dobré

O tom, že láska prechádza žalúdkom, vie každý. Veď aj keď vy sami zapátrate vo svojich spomienkach, určite sa vám vybaví nezabudnuteľná chuť domova. Sú to všetky tie jedlá, ktoré pre vás s láskou robila vaša mamička a vy ich teraz robíte aj svojim deťom. Upečte ovocnú bublaninu alebo sladké sušienky! Na pomoc si tentokrát vezmite aj šikovné detské ručičky, sme si istí, že to bude zábavné popoludnie. A ak aj radi experimentujete, v jednom z minulých článkov nájdete recept na jedinečnú a vláčnu bábovku, ktorá sa vždy podarí.

Už sa vám zbiehajú sliny?

Pozrite sa spoločne na rozprávku a užite si premietanie

Domáce oblečenie, teplé ponožky, horúci čaj a filmový maratón pred vami, to je ideálne strávená daždivá sobota, ktorej sa jednoducho nedá povedať nie! Urobte veľkú misu popcornu a stôl obložte dobrotami tak, aby si vybral skutočne každý! Výber rozprávok a filmov nechajte na vašich maličkých a zostavte ho tak, aby sa nikto nenudil.

Sledujet filmy z bunkra

Usporiadajte detskú oslavu a pozvite deti od susedov

Ak máte vo svojom okolí viac mamičiek s deťmi, ideálnym riešením na Deň detí je spojiť sily! Preto pozvite susedky aj s deťmi z celej ulice, každá niečo upečie alebo uvarí a vytvoríte tak zábavnú párty pre všetkých. Urobte malú výzdobu, použite svietiace reťaze, balóniky aj girlandy. Na ľahšie upratovanie môžete použiť papierové riady, aby ste sa nemuseli báť rozbitých tanierov a vaše ruky si na chvíľu oddýchli od umývania riadu. Pretože je dôležité, aby si vaše ratolesti dokázali vziať všetko, čo im chutí, odporúčame urobiť limonádu do veľkých nádob s kohútikom, kde sa sami ľahko obslúžia.

A aké aktivity si vybrať?

Kúpte si farby na tvár a pomaľujte všetky detské tváričky. Zahrajte si hádzanie krúžkov na cieľ, šípky, na záhrade preteky v skákaní vo vreci alebo malú detskú diskotéku. Môžete modelovať z plastelíny alebo maľovať na papier! Skrátka, vašej i detskej fanazii sa medze nekladú.

rice

Mestské popoludnie

Zájdite si na zákusok do vašej obľúbenej kaviarne a užite si spoločne ruch mesta. Na deň detí vyrazte do zoo a s vašimi ratolesťami sa pozrite na všetky zvieratká. Bežte sa pozrieť do múzea a zabavte svoje malé „rozumbrady“ na celé popoludnie! A ak vás bavia nekonečné jazdy tobogánom a šantenie v divokej rieke, aquapark bude tou správnou voľbou pre vás.

Malé tanečnice

Vyrazte na výlet… trebárs na hrad!

Pre ideálne strávené popoludnie aktívnym odpočinkom navštívte rozhľadňu alebo zámok! Všetko dopredu starostlivo naplánujte, urobte občerstvenie a vyrazte trebárs vlakom! Poobzerajte sa vo vašom okolí po peknom výletnom mieste a aby sa tí najmenší po ceste nezačali nudiť, vyznačte si cestu farebnými stuhami (na spiatočnej ceste ich zase pozbierate) alebo si vezmite zošit s pevnými doskami a založte herbár. Po ceste zbierajte rastliny a listy, neskôr si ich môžete u vás doma vyhľadať a herbár tak dokončiť!

Zbaľte si všetky mňamky!

Navštívte organizovaný den detí

Pretože sa Deň detí oslavuje po celej Českej aj Slovenskej republike, môžete využiť aj organizované akcie. Oslavuje sa od Ašu po Novú Sedlicu a takmer každá dedina aj mestečko s menším kultúrnym domom, nejakú akciu pre deti organizuje. Zapátrajte na internete, kde určite dostanete všetky ďalšie informácie.

Dúfame, že vám naše tipy prišli vhod a minimálne jeden z nich vyskúšate! Teraz nám nezostáva nič iné, než vám popriať príjemne strávené dni s tými, ktorých máte naozaj radi a držíme vám palce, aby sa vám všetky plány vydarili!

Za celú Bella Rose,

Nikola

 

Hodilo by sa vám niečo na tú najlepšiu detskú párty?

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!