Možno Vám nasledujúce fotky budú pripadať povedomé. Aby nie! Ak ste rovnakí nadšenci do škandinávskeho štýlu a interiérového dizajnu ako my a každý deň si prezeráte nespočet instagramových profilov práve v tomto duchu, potom vám, dosť možno, neunikol ani profil našej čitateľky a zákazníčky Miši alias Ourlivesinthree. Nebojíme sa priznať, že práve jej profil sledujeme už dlhšiu dobu a pretože nám príde krásne a inšpiratívne, ako v malebnom malom plzenskom bytíku dokázala vykúzliť útulnú a čistú oázu pokoja pre seba, manžela aj ich dcérku, rozhodli sme sa ju osloviť, aby sa s vami podelila o svoj príbeh. Nahliadnite do zákulisia jej života a inšpirujte sa, ako aj v byte 1 + kk sa dá vykúzliť škandinávska atmosféra. Vítame Vás u Miši.

Foto z bývania Mišy2
Nádherné, severské, minimalistické. Ikonické police String v ktorých si lebedia malé myšky v škatuľkách od zápaliek značky Maileg nás zaujali na prvý pohľad.

Môžete sa popísať v pár vetách?

Pre niekoho môže byť ťažké popisovať sám seba. Napríklad pre mňa. Volám sa Michaela, mám 32 rokov, mám muža a dcéru, žijeme v Plzni. Bývame v malom bytíku 1 + kk v panelovom dome na najväčšom plzenskom sídlisku. Presťahovali sme sa sem tesne pred narodením našej dcéry Anny, ktorá sa narodila začiatkom vlaňajšieho júna. Takže už tu bývame takmer rok a pol. Nikdy by ma nenapadlo, že práve tu raz budem na nejakú dobu žiť. Našťastie bývame úplne na okraji mesta, takže prírodu máme na dosah ruky. Sme tu spokojní.

Trochu mi chýba k úplne šťastnému bývaniu v „našej garsoniére“ aspoň malá terasa alebo malá záhradka, ale ako sa hovorí, človek nemôže mať všetko. Zatiaľ nám malý byt bohato stačí a vyhovuje. Sme tu v nájme a až dcéra povyrastie, presťahujeme sa do väčšieho a vlastného bývania.

Bývanie u Mišy3
Annin kútik s bábikami Lille Kanin a Lolou na obrázkoch.

Máte tip alebo radu pre tých, kto myslia, že v malom byte sa nedá vytvoriť útulná atmosféra?

Povedala by som, že v malom byte je vytvorenie takej atmosféry naopak ľahšie. Už len preto, že je malý. Tiež sme prakticky vždy všetci pohromade. Aj keď občas človek zatúži po chvíľke, ktorú má len sám pre seba, ale aj to sa dá zariadiť.

Čo sa týka zariadenia a zútulňovania bytu, určite by som sa riadila zásadou v jednoduchosti je krása.

Bývanie u Mišy4
Aj v kuchyni sa pani Miša riadi heslom, že v jednoduchosti je krása.

Ako by ste opísali štýl Vášho bývania? Čo Vás inšpirovalo si v tomto štýle bývanie zariadiť a čo sa Vám na ňom páči?

Ako som už spomenula, tak v jednoduchosti je krása. Milujem severský minimalizmus. Páči sa mi tá jeho strohosť, jednoduchosť a ľahkosť. Najhoršie je, že sa väčšinou (aspoň mne) páči viac štýlov severského bývania. Ale po pár chvíľach premýšľania, sa dá všetko pekne skĺbiť dohromady. Hlavne zachovať jednoduchosť. Nemôžeme mať všetko.

Veľmi sa mi páčia také tie white & black interiéry, inšpirujú ma a trošku závidím tým, ktorí v nich žijú, krásne ich zútulňujú, hrajú sa s nimi a premieňajú ich. Sú tak čisté, plné jasu a ľahkosti. U nás je to skôr také white & wood. Biela farba a drevo. 😀 Samozrejme so zachovanou jednoduchosťou aj ľahkosťou.

Bývanie u Mišy5
Značky Kähler, BloomingvilleMaileg sú v tomto bytíku obľúbené.

Kedysi, pred pár rokmi, ma zaujali práve u Vás na Bella Rose romantické vzory dánskej značky Green Gate. Vidím to dodnes. Ako by to bolo včera, keď som od Vás objednávala prvé svoje dva kúsky od tejto značky – latté hrnček a mištičku vo vzore Malou White. Ešte zo študentských peňazí. Tak som sa zoznámila s Bella Rose, neskôr aj s Nordic Day.

Teraz skôr tiahnem k minimalistickejším dánskym značkám (Ferm Living, Bloomingville apod.) A najmä k fínskemu dizajnu inšpirovanému vo veľkej miere prírodou. Milujem krivky váz dizajnéra Alvata Aalta, minimalizmus porcelánu Iitalla alebo rýdzu detskosť motívov postavičiek Mumíkov Tove Janssonovej. Nechcete rozšíríť Váš sortiment o „Fínsko“? 😀 Avšak u nás rozhodne nie je všetko dokonalé. Vzhľadom k tomu, že byt nevlastníme, tak nie je úplne všetko podľa mojich predstáv (napr. kuchynská linka, kúpeľňa) a sem tam má niečo svoje vady a nedostatky.

V predstavách už mám vidinu bývania, ktoré si raz vo vlastnom byte zariadime. A to je tiež dôležité. Mať predstavy a sny, ísť si za nimi a nikdy to nevzdať.

Bývanie u Mišy6
Aj v malom 1+kk byte sa dá vykúzliť severská minimalistická atmosféra.

Akými zásadami by sa mali čitatelia riadiť, ak by si to doma chceli zariadiť rovnako krásne, ako Vy?

Myslím, že som všetko vyjadrila v predchádzajúcich odpovediach, tak to aspoň zhrniem:

  • V jednoduchosti je krása.

  • Udržovať si čistotu bývania.

  • Všetko pekne poriadne premyslieť.

  • Žiť prítomnosťou, tu a teraz.

  • Mať sny, ísť si za nimi a nikdy to nevzdať. Mať trpezlivosť. Myslieť na to, že veľké veci potrebujú čas.

Čo na to hovorí rodina? Hovorí Vám do zútulňovania alebo máte voľnú ruku?

Môj muž mi rozhodne necháva voľnú ruku, do ničoho mi nerozpráva. Ako hovorí: „Ja mám svoje komiksy, ty svoj severský dizajn.“ Je vášnivý čitateľ. Keď som mu povedala, že chcete so mnou napísať článok o našom bývaní, tak mi na to odpovedal: „A o našej knižnici a komiksoch článok napísať nechcú?“ Ale rozhodne ma vo všetkom podporuje a pomáha. Už sa však tiež teším na dobu, až Anna vyrastie a budeme zútulňovať spolu.

Bývanie u Mišy7
Instagram Ourlivesinthree je plný krásnych fotiek s nádhernými dekoráciami.

Z akého kúsku u Vás doma máte najväčšiu radosť?

Je ťažké vybrať len jednu vec … Som zamilovaná do ikonických políc String, sú tak ladné a minimalistické. Máme doma hneď dve.

Tiež sa vlámali do môjho srdca myšky v škatuľkách od zápaliek dánskej značky Maileg. Kupujem ich mojej Aničke, ale všetci vedia, že si ich tak trochu kupujem zároveň aj sebe pre radosť.

Keby som mala vymenovať iba jeden kúsok, bola by to asi naša Lola, resp. plagát od švédskeho dua Mrs. Mighetto s názvom Miss Lola. Je to taký stredobod nášho malého domova. Je tak snová a tajomná. Určite každé oči k Lole zamieria, keď k nám vstúpia.

Bývanie u Mišy9
Myšky v krabičke od Maileg sú nielen originálnou hračkou pre deti, ale aj skvelou dekoráciou do detského kútika.

Poznáte slovíčko hygge? Čo podľa vás znamená? Ako podľa vás vyzerá dokonalá chvíľka?

Hygge sa v súčasnosti dostáva čoraz viac do povedomia ľudí. Stáva sa z neho obrovský fenomén. A prečo nie? Prečo si nežiť ako Dáni? Byť šťastní. Ja som sa s hygge prvýkrát stretla práve u Vás, na Bella Rose.

Keď sa povie hygge vybaví sa mi škoricový slimák, káva, veľa dobrej kávy, pocit tepla lúčov zapadajúceho či vychádzajúceho slnka. Kúzlo prítomného okamihu. Tak by som si predstavovala dokonalú hygge chvíľku. Úplne sa jej oddať. Či už osamote alebo v prítomnosti ľudí, ktorých milujete.

Bývanie u Mišy8
U pani Mišy sa nám to páči. Útulné, vzdušné a čisté.

Máte u nás nejaký kúsok vyhliadnutý?

Práve nedávno som doma môjmu mužovi hovorila, že môj zoznam prianí na e-shope Bella Rose má asi 60 položiek. Pokrútil očami aj hlavou. Vraj už mám všetko. Ja si to však zďaleka nemyslím. : D

Mám vyhliadnuté napr. minivázy Hammershøi Rose od nórskej značky Kähler, veľa pohľadníc od Ylvy Scarp alebo pár vianočných nevyhnutností pre blížiace sa Vianoce. V neposlednom rade zajačie princezné od značky Maileg pre moju Annu, ktorej postupne mini zajačiky a králiky a hlavne ich mini oblečky zbieram, aby sa s nimi raz mohla pekne hrať až bude väčšia.

Myslím, že nenastane doba aby som u Vás na Bella Rose nemala niečo vyhliadnuté.

Bývanie u Mišy10
Posledný pohľad na Annin kútik.

Krásny deň plný inšpirácie Vám praje Miša, Miša a Bella Rose.

Instagram: Ourlivesinthree

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!