Hovoríte si, že to poslednou dobou nie je ono? Inšpirácia byť vyčerpaná a vaša práca trvá zrazu oveľa dlhšie, než obvykle? Možno to chce zmenu. Taký refresh dodá vašej pracovni čerstvý vzduch a vám sa opäť pohrnú nápady ako na bežiacom páse. Prostredie, v ktorom pracujeme a trávime podstatnú časť dňa, dokáže našu myseľ poriadne ovplyvniť, preto je dobré zaobstarať si čas od času niečo nové na stôl alebo to vziať pekne „od podlahy“ a dať pracovni nový kabátik! Dnes vám prinášame styling pracovne v minimalistickom štýle, ktorá sa inšpiratívnymi predmetmi priam hemží. Zastavte sa na chvíľu, hoďte nohy hore a so šálkou kávy sa dajte do čítania.

minimalistická pracovňa 1
V pracovni vládne čiernobiela so zlatými doplnkami

Ak máte radi čistý vzhľad, geometriu, grafické prvky a čiernobielu kombináciu, potom je tento styling pre vás ako stvorený. Minimalizmus sa vyznačuje práve čistotou, poriadkom, svetlými farbami v kontraste s tmavýmiprírodnými materiálmi, ktoré celkový vzhľad príjemne ozvláštnia. My v Bella Rose máme tento štýl veľmi radi, pretože sa dá aplikovať na akúkoľvek miestnosť, pôsobí sviežo a v priebehu roka sa do neho dajú zakomponovať doplnky a dekorácie, ktoré sa práve hodia. Napríklad na jar by sme si v takej pracovni vedeli predstaviť pastelovo ružovú vázu a naopak v zime pridali pár červených doplnkov.

Prichádzate minimalizmu čím ďalej viac na chuť? Skúste si vyšperkovať aj svoj beauty kútik! Inšpiráciu nájdete tu: V znamení čiernobielej: Vylaďte svoj kozmetický kútik.

minimalistická pracovňa 2
Čisté línie a pár základných farieb nesmú chýbať.

Poriadok a čistota na prvom mieste

Na udržanie poriadku a zachovania severskej tematiky vám poslúži mramorová tácka. Je štýlová, len tak sa neopozerá a pomôže vytvoriť krásnu atmosféru. Navyše je variabilná, môžete na ňu dať kancelárske potreby, Zápisníky alebo pokojne zbierku parfumov. Nenechávajte drobnosti povaľovať sa samostatne a uložte ich radšej do malej mištičky, nech nemáte s upratovaním toľko starostí a všetko má svoje miesto. Väčšie tubusy a baliace papiere ľahko schováte do štýlového papierového vreca Le Sac en Papier, ktorý je u nás i vo svete dosť známy. Ešte aby nie, aj v Bella Rose sme si ho obľúbili a napríklad ja v ňom skrývam klbká vlny a ihlice na pletenie.

dekorácie v minimalistickej pracovni
S dekoráciami to v minimalistickom štýle nepreháňajte. Platí, že menej je niekedy viac.

Dekoracií tak akurát

Dekorácie v minimalistickej pracovni? Áno, ale tu platí, že menej je niekedy viac. V miestnosti, ktorá má udržať vašu pozornosť a inšpirovať na vytváranie dôležitých projektov, sa obklopte inšpiratívnymi obrazmi, ktoré vám dodajú guráž a prenesú na vás pozitívnu energiu. Našimi obľúbencami sú napríklad diela od kaligrafickej umelkyne Ylvy Skarp alebo vtipné ilustrácie králičkov od HAM. Nezabudnite tiež na hodiny, ktoré vám včas pripomenú, kedy si dať pauzu na drobný zákusok a šálku kávy.

Vybrali sme pár našich obľúbencov

Doplnky a dekorácie do minimalistickej pracovne
1. Ceruzky Design Letters 2. Hodiny Terrazzo 3. Pohľadnica Balance 4. Notes Black Marble 5. Kokeshi bábika Coco 6. Zlaté kancelárske spony 7. Porcelánová váza (kelímok na ceruzky) 8. Mramorová tácka

Minimalistický štýl v kocke

Nebojte sa zmien a skúste to s minimalistickým štýlom. Ak by vám v ňom predsa len chýbala veselšie farba, bez problémov ju v rozumnej miere pridajte. V dnešnej dobe už neplatia domnienky, že minimalistický štýl je strohý a iba čiernobiely, naopak stále viac ho dopĺňajú prírodné materiály ako je spomínaný mramor alebo drevo a jemné pastelové farby. Ak si stále nie ste istí, ako minimalizmus v interiéri vyzerá, nebojte, nenecháme vás v tom samých. Všetko dôležité sme pre istotu zhrnuli do niekoľkých bodov, nech máte všetko pekne pohromade. Aký je minimalizmus?

  • čistý a jednoduchý
  • funkčný
  • farebne striedmy
  • nájdete v ňom menší počet doplnkov, dekorácií a textilu
  • zľahka sú v ňom zakompované prírodné materiály ako mramor, betón a drevo
minimalisticka pracovňa 5
Nebojte sa zakomponovať aj prírodné materiály ako napríklad mramor alebo drevo.

Dúfame, že si tento štýl zamilujete rovnako, ako my a že sa vám v ňom bude žiť pekne. Máte aj vy nejaké svoje obľúbené doplnky alebo dekorácia v pracovni, bez ktorých nedáte ani ranu? Pokojne sa nám zverte do komentárov 🙂

Krásny deň praje

Michaela a Bella Rose

 

Za fotostyling ďakujeme Ma Maison Blanche.

Ďalšia várka minimalistickej inšpirácie pre dokonalú pracovnú atmosféru ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!