Leto je tu! Už ako malé deti sme nedočkavo kontrolovali kalendár a starostlivo odpočítavali dni do začiatku prázdnin. Inak tomu nie je ani v dospelosti, kedy vyčkávame na tie slastné letné mesiace plné teplého počasia a na oslavu každého hrejivého lúča odkladáme jednu vrstvu oblečenia za druhou. Leto je špeciálne aj v tom, že je neustále čo robiť. Každý víkend v kalendári je označený červenou farbou a človek má pocit, že ak nestihne všetko, leto mu pretečie medzi prstami.

U nás v Bella Rose sme pôžitkári a leto si užívame naozaj plnými dúškami. Čítanie dobrodružných románov v hojdacej sieti, objavovanie krásnych výhľadov nielen v Tatrách, grilovanie do neskorých nočných hodín s priateľmi i obyčajne neobyčajné varenie džemov. Nech robíte v lete čokoľvek, je to o tom mierne nostalgickom, príjemnom hygge pocite, ktorý tak milujeme a snažíme sa užívať si ho kde sa len dá.

V prípade, že by ste predsa len chceli vyskúšať niečo nové a tak trochu vyjsť zo zabehnutých koľají, zostavili sme pre vás 100 tipov na letné aktivity, z ktorých si vyberie naozaj každý. A tu je malá ochutnávka!

Stanování s dětmi
Stanovanie bude zábava pre deti aj dospelých. Stačí zbaliť stan alebo len deku a vydať sa pod šíre nebo!

Stráviť noc pod stanom alebo pod širákom

Čo môže byť romantickejšie, než za svetla tlejúceho ohňa počítať hviezdy. Preto vezmite svoju drahú polovičku, do batohu si pribaľte extra teplé ponožky, fľašu niečoho dobrého a hurá na výlet!

Zájsť si na zaujímavú výstavu

Ak sa potrebujete v lete ochladiť, múzeá sú tou najlepšou voľbou! Rozšírte si obzory a pričuchnite k umeniu. Snáď v každom meste je nejaká výstava, ktorá stojí za to. Od úžitkového umenia až po tvorbu lokálnych umelcov, spoznajte svoje okolie skrze ich oči.

Prečítať novú knihu alebo dve

Máte radi vôňu nových kníh? Pohodlné kreslo alebo hojdacia sieť, pohár limonády s čerstvými bylinkami a prívetivý tieň, ktorý dáva priestor na naozaj hlboký odpočinok. Nechajte sa uniesť príbehom na divoký západ alebo sa začítajte do sladkých slov milostnej poézie. Tohtoročné leto patrí len vám.

Inspirace letní terasa
Pri mori alebo doma na záhrade, knihy si môžete počas leta prečítať kdekoľvek. Stačí len vybrať tú pravú!

Zaspievať si s gitarou

“Loď, ktorá sa plavííí do neznáááma…” Kedy ste si naposledy precvičili svoje hlasivky? Vezmite gitaru alebo pozvite kamaráta, ktorý ju má, a vyrazte všetci spoločne aj s vašimi deťmi opekať špekáčiky. Použite verejné grily, ohnisko na záhrade alebo si vyhraďte víkend a navštívte nový kemp!

Večerní posezení na zahradě
Letné večery sú tie najkrajšie. Spríjemnite si ich posedením pod svetielkami a nasajte letnú hygge atmosféru!

Objaviť nové miesto a ísť na piknik

Milujete pikniky rovnako ako my? Vezmite vašich štvornohých miláčikov, zbaľte si dobroty, veľkú deku a vyrazte za dobrodružstvom. Tí odvážnejší z vás sa môžu vydať objavovať nové miesta a vyraziť len tak vlakom alebo si nastaviť GPS do neznáma. Objavujte dokonalú letnú krajinu a užívajte si slnečnú letnú pohodu.

piknikový koš
Stačí malý košík, něco dobrého k snědku a lahev vína nebo vychlazené citronády a piknik může začít.

Maľovať si tetovanie hennou

Že vás láka myšlienka decentného tetovania, ktoré bude mať špeciálny význam len a len pre vás? Než sa skutočne odhodláte rovno do tetovacieho salónu, vyskúšajte si to „nanečisto„. Tetovanie hennou vyžaduje trochu zručnosti, ale garantujeme vám, že za chvíľu budete maľovať ako profík. Henna je ideálna pre všetkých s nízkym prahom bolesti aj pre tých, ktorí ešte hľadajú vhodné miesto na svojom tele alebo sa nemôžu rozhodnúť.

Vychutnať si pohárik vína pri západe slnka

Urobte si romantický výlet a navštívte vínne pivnice na juhu Moravy! K večeru vezmite do jednej ruky deku a do tej druhej fľašu dobrého vína a vyrazte, najlepšie vo dvojici, na príjemnú prechádzku po Pálavských kopcoch.

Letní piknik
Najlepšie víno si vychutnáte u nás na Morave. Vyraziť ale môžete kamkoľvek, kde vám bude dobre, a kde sa nájde aj pohár vášho obľúbeného ročníka.

Cestovateľský denník

Každá dovolenka je priam prešpikovaná zážitkami, ktoré postupom rokov blednú, až si ťažko pamätáte meno onej destinácie. Aby ste si aj po rokoch spomenuli, ako sladko chutilo ovocie alebo kde ste stúpili na ježka, zaznamenávajte si svoje zážitky do cestovateľského denníka. Inšpiráciu ako na cestovateľský denník nájdete tu.

Uvariť domáci džem

Leto nesvedčí len ľuďom, za pravidelnú starostlivosť vás odmení aj vaša záhrada. Aby sme v zimných mesiacoch nezabudli na letné slniečko, siahnite po osviežujúcich domácich kompótoch alebo sladkých zaváraninách. Návod ako na to si môžete prečítať tu.

Osviežiť sa pomocou vejára

Horúce počasie nerobí problém len krajine a zvieratám, ale aj ľudskému telu. Vďaka tomu sme u nás v Bella Rose uviedli do života našu autorskú kolekciu vejárov, ktorá vás bude príjemne ochladzovať od jari do jesene. Originálne potlače, látkový poťah a bambusové drevo, to je náš ľahký doplnok do kabelky, ktorý si okamžite zamilujete. Pozrite si napríklad tento trendy látkový vejár Morocco White.

Vějíře
Štýlové Bella Rose vejáre oceníte v MHD aj na výletoch. Zmestia sa do každej kabelky a podajú pomocnú ruku, keď teploty vystúpajú až príliš vysoko!

Dúfame, že sme vás dostatočne naladili na prázdninovú pohodu a že z nášho zoznamu vyskúšate čo najviac vecí. Aké aktivity máte spojené s letom alebo kedy presne zažívate letné hygge? Podeľte sa s nami o vaše zážitky pomocou #bellarosesk alebo nám nechajte komentár pod týmto článkom!

Pohodové leto vám za celú Bella Rose praje Nikola

 

Mohlo by sa vám hodiť

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!