Leto je obdobím slniečka, vysokých teplôt a naša pokožka si o to viac zaslúži extra starostlivosť a rozmaznávanie tou najlepšou kozmetikou. Nesmieme zabúdať ani na naše chodidlá, ktoré by v sandáloch a otvorených topánkach mali vyzerať čo najlepšie. Vytvorte si zo svojej starostlivosti o nohy malý rituál, na ktorý sa budete tešiť a spoznajte naše rady, ako si urobiť domácu pedikúru.

pilník na paty

1) Odlakujte si nechty a pripravte kúpeľ

Začnite tým, že si odlakujete nechty a pripravíte si všetko potrebné:

  • uterák
  • lavór s teplou vodou
  • soľ do kúpeľa/bomba do kúpeľa
  • peeling na chodidlá
  • pilník na päty/pemza
  • vyživujúci krém

sůl do koupele2) Nechajte svoje nohy zvláčniť v kúpeli

V teplej vode nechajte rozpustiť soľ do kúpeľa alebo bombu do kúpeľa so zvláčňujúcim efektom. Nohy potom ponorte do vody a relaxujte 15 – 20 minút. Medzitým si môžete prečítať napríklad jednu kapitolu v knihe, odlakovať si nechty na rukách, vypiť kafe alebo sa len tak nechať unášať vôňou kúpeľa.

Náš tip:

Pokiaľ sa chystáte aj na manikúru, odlakujte si nechty na rukách a dajte ich na chvíľku do kúpeľa k nohám. Po chvíli sa vám pokožka zvláčni a môžete si upraviť kožtičku a pokračovať tak, ako ste zvyknutí. Vaše ruky vám nesmierne poďakujú.

peeling na paty

3) Odstráňte stvrdnutú kožu

Nohy ľahko osušte uterákom, zastrihnite nechtovú kožtičku a peelingom doprajte svojim nohám upokojujúcu masáž. Dajte dôraz predovšetkým na päty, ktoré sú najviac namáhané. Po peelingu opláchnite v kúpeli, znovu ľahko osušte a stvrdnutú kožu odstráňte pilníkom na päty alebo pemzou. Pokaľ je to potrebné, znovu nechajte namočené pár minút, aby sa koža zmäkčila a pilníkom alebo pemzou opakujte.

Náš tip:

Pilníkom na päty odstraňujte stvrdnutú kožu do tej doby, dokiaľ z nej budú padať čiastočky. Postup opakujte pokojne niekoľkokrát.

vyživující krém

4) Hydratácia je základ starostlivosti o nohy

Zastrihnite nechty, nalakujte a nechajte lak poriadne zaschnúť. Potom nohy natrite vyživujúcim krémom, ktorý do pokožky vmasírujte a nechajte tiež vsiaknuť. Môže to trvať aj niekoľko minút. Nikam sa neponáhľajte, vaše nohy sa vám za túto starostlivosť a rituál odmenia a vy sa potom budete v otvorených topánkach cítiť neodolateľne.

Užite si svoju chvíľku relaxácie a rozmaznávajte sa kvalitnou kozmetikou, ktorá zanechá vašu pokožku hebkú a krásnu.

jak na domácí pedikúru
Doprajte si nové propriety. 1. peeling na chodidlá Calm Cedar 2. bavlnená osuška Sand Striped 3. kúpeľňový krém v guli Silky Blackcurrant

Prajeme vám krásne leto
Za Bella Rose, Michaela

Pustite sa do svojej self-care s tou najlepšou kozmetikou ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!