Leto je úžasné obdobie, ktoré okrem dovoleniek ponúka aj možnosť častých osláv a párty. Sú to zábavné chvíle plné radosti, stretnutí s rodinou alebo priateľmi. Môže sa zdať, že hlavnú úlohu na letnej party zohráva jedlo, ale nemenej dôležitou súčasťou sú aj dekorácie, ktoré pre svoju párty zvolíte. Len v príjemnom prostredí sa hostia uvoľnia a vy si užijete dostatok vrelej zábavy. Dajte vedieť priateľom, že sa niečo chystá a hurá do príprav. Poradíme ako na epickú párty!

Hurá na letnú párty

Jasné, dá sa pozvať priateľov a posedieť si pri stole plného jedla, bez väčších príprav. Ale ak si dá hostiteľ tú námahu a vyšperkuje si miesto na párty do posledného detailu, bude celé stretnutie v úplne inom duchu. A nie je to nič ťažké. Urobte si dostatok času na objasnenie, v akom duchu sa ponesie. Čierno-biela, farebná, žiarivá, romantická alebo snáď v duchu lesa a prírodných dekorácií? Keď si urobíte čas a spíšete štýl, vybavenie a dekorácie, budete mať dostatok času aj na prípravu samotnej párty.

I párty jen pro rodinu může být romantická, stačí zvolit správné doplňky.

Posvieťte si na zábavu

Prvým krokom je osvetlenie. Tá správna letná párty by sa predsa mala pretiahnuť až do západu slnka, ten má tú správnu dávku romantiky. Potom prichádza čas na svetelné reťaze. Možno použiť malé svetelné drôtiky na baterky, ktoré majú príjemne tlmené osvetlenie a nie je potrebné hľadať zásuvku v dosahu. Svetelné drôtiky sú variabilné a môžete s nimi rozsvietiť stôl, zábradlie, rastliny v kvetináčoch. Aby bolo svetla viac, siahnite po svetelnej žiarovkovej reťazi. Vďaka nej si zo záhrady, terasy či balkóna urobíte druhú letnú obývačku.

Roztomilé nutnosti: roztomilosti

Žiadna párty sa nezaobíde bez lampiónov, girlánd, strapčekov, závesných dekorácií a lampášov, ktoré krásne dokresľujú atmosféru. Na záhrade s nimi ozdobte miesta okolo posedenia a dajte ich tiež pozdĺž cesty. Držte sa vybraného štýlu. Vôbec nemusí ísť o žiarivú oslavu, ktorá sa vám nebude páčiť. Keď zvolíte jednu tlmenú farbu v niekoľkých odtieňoch, bude mať vaša párty pekný škandinávsky nádych.

Letnú párty možno pojať aj v škandinávskom štýle

Letná párty, ktorá má štýl

Svetelné drôtiky a reťaze svietia, girlandy a lampióniky visia, teraz je čas ozdobiť stôl. Prestieranie a dekorácie na stole by mali ladiť s celou témou. Záhradná párty v prírodnom štýle bude potrebovať veľa drevených doplnkov. Farebná a žiarivá oslava znesie výrazné doplnky a pokojne aj trochu gýčovvých dekorácií, tie sa naopak stanú prednosťou. Obávate sa, že nebudete mať dosť riadu a servírovacích potrieb? Kúpte si jednorazový papierový riad! Ten je ideálny nielen na párty, ale aj piknik alebo detskú oslavu. A dobrou správou je, že k papierovému riadu máme aj papierové obrúsky, ktoré spolu ladia. Požadované množstvo voľte podľa počtu hostí.

Je čas užiť si posledné letné dni

Osvieženie pre všetkých

Nekupujte presladené limonády, ale pripravte si doma vlastné a ešte ich štýlovo podávajte. Príprava domácej limonády nie je nič zložité. Skúsiť môžete osviežujúcu s perlivou vodou, uhorkou, mätou a citrónovou šťavou. Limonádu pripravte priamo vo veľkej nádobe na limonádu a na párty nebudete musieť neustále hosťom dolievať a navyše je chránená pred nechcenými náletmi hmyzu. Ak máte doma bazovú alebo levanduľovú šťavu, máte o recept postarané. Namiesto obyčajných pohárov použite zaváracie poháre, alebo poháre s uchom a ozdobte ich štýlovou slamkou.

Leto sa pomaly končí a bola by škoda posledné letné dni nevyužiť. Nemusíte práve plánovať veľkolepú záhradnú oslavu. Urobte si pekný večer s partnerom, rodičmi alebo deťmi.

Príjemné letné večery praje Martina a Bella Rose.

Nenahraditeľní pomocníci na letnú párty:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!