Máme po Veľkej noci a väčšina z nás sa zaradila do pracovného procesu, bez mihnutia oka. Dúfame, že ste vyskúšali recept na skvelý severský vajíčkový šalát, naspali pár hodín do zásoby a žiaden korbáč sa na vašich sedacích partiách nezlomil. Tak alebo tak, ak zatiaľ ešte nemáte plány na nadchádzajúci víkend, dali sme pre vás dokopy niekoľko tipov na výlety a voľnočasové aktivity, ktoré rozhodne všetky za jeden víkend nestihnete.

Pohodové poobedie

Káva

Aby ste si užili pokojnú prechádzku, prezeranie mestských výkladov a obdivovanie architektúry, môžete vyraziť na kávičku a spálené kalórie doplniť lahodným koláčikom vo svojej obľúbenej kaviarni. Poobzerajte sa vo vašom meste a objavujte aj nové podniky!

Výstavy

Ak máte radi umenie a rozhodne sa vám nechce zostávať doma, vyberte sa na výstavu. Nemusíte byť úplní znalci, aby ste sa pokochali a nechali na seba pôsobiť umelecké diela! Vyrazte do svojej najbližšej galérie a rozšírte svoje obzory.

Objavujte nové miesta!

Že ste ešte nevideli Veľkú Fatru alebo Spišský hrad? Krásnych miest je veľa a voľný víkend je na cestovanie ako stvorený! Sadnite teda na vlak, vyrazte autom alebo napríklad stopom! Nové miesta a nové zážitky už na vás čakajú.

Spišský hrad

Uvarte niečo dobré!

Viete, že aj jedlo môže byť hygge? Nazveme tak jedlo, ktoré v nás evokuje radostné spomienky a sladký pocit nostalgie. Takým receptom môže byť napríklad chuť španielskych vtáčikov alebo zvláštneho zemiakového šalátu, ktorý robila vaša babička. Môže to byť aj makrelová nátierka alebo čokoľvek iné, s čím sú späté vaše spomienky. Ak vám práve nič také nenapadá, nachystali sme pre vás recept na naozajstný škandinávsky trifle, ktorý poteší nejeden pupok!

Prebuďte vaše telo pohybom!

Cítite, že s príchodom jari máte málo energie? Načerpajte ju pobytom v prírode! Či už pôjdete na „kochací sa výlet“ pomalou jazdou na bicykli a na každej záhradke ktorú stretnete, sa ľahko občerstvíte alebo si dáte len malý okruh, pohyb v prírode vám určite urobí dobre.

Pomalé tempo alebo zbesilá jazda?

Doma je doma?

Máte občas pocit, že váš domov niekedy slúži len ako miesto, kde zložíte hlavu a máte tam všetko oblečenie? Rýchla doba a nedostatok času občas jednoznačne zavelí… Dnes zostávame doma! Že je doma najlepšie v tých tisíckrát vypraných legínach a vyťahanom svetri, o tom radšej nikomu nevykladáme, ale pravdou je, že aj práve vďaka týmto maličkostiam zažívame to pravé hygge! Preto si uvarte veľký čaj, natiahnite si pletené ponožky od babičky a pustite si film alebo sa začítajte do novej knižky! Relaxujte vaším obľúbeným spôsobom.

Vycestujte za hranice

Tým, ktorí už pred dlhou dobou obuli túlavé topánky a ich ideálne strávený víkend je strávený cestovaním, odporúčame navštíviť niektoré z veľkých miest za našimi hranicami. Vyberte sa do Budapešti a pokochajte sa nespočetným množstvom architektonických pamiatok! Vratislav alebo Katovice sú trochu prehliadané mestá s obrovským množstvom mladých a malých podnikov so skvelým jedlom, kde je stále čo objavovať. V Prahe prebieha skvelá výstava Hany Podolskej, poprednej českej medzivojnovej módnej návrhárky v Umeleckopriemyselnom múzeu. Tá obliekala celebrity a vplyvné osobnosti a vďaka svojmu ohlasu, umu a zmyslu pre detail dostala prezývku česká Coco ChanelPosledné mesto v dobrej dojazdovej vzdialenosti na víkendový výlet je Viedeň. Odvážne typy vyrazia do Prátru a nesmelé povahy sa môžu pokochať botanickým pavilónom s motýľmi alebo navštíviť niektorú z vyhlásených viedenských kaviarní. Načerpajte novú energiu z pulzujúcich miest a pozrite sa zase o kúsok ďalej.

Osobitý priestor

Lámte si hlavu!

Už celú večnosť si hovoríte, že by bolo skvelé naučiť sa niečo nové? Precvičovať jemnú motoriku vyšívaním, učiť sa švédsky alebo namaľovať svoj prvý obraz? Každý raz musel niekedy začať! Inšpirujte sa svojimi obľúbenými autormi alebo použite moderné médiá ako je Instagram alebo Pinterest. Začnite niečím jednoduchým, vyberte si nekomplikovaný motív a ten si ľahko upravte podľa seba. Kúpte si prvý slovník alebo zistite, aký steh sa vám najviac páči podľa knižky Moderná výšivka.

Výšivka

Naše tipy na voľný víkend sú viac než obsiahle a nám už nezostáva nič iné, než vám popriať veľa nových zážitkov. Podeľte sa o ne s nami a pod hashtagom #bellarosecz#bellarosesk zdieľajte fotografie s vašimi úspechmi, dobrodružstvami z výletov i vaše slastné hygge momenty.

Krásny víkend všetkým!

Za celý tím Bella Rose,

Nikola

 

Na víkendové dobrodružstvá sa vám bude hodiť

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!