Každú jeseň vytiahnete rovnaké dekorácie, ktorým vládne oranžová a ďalšie „klasické“ jesenné farby? Skúste to tento rok inak! Jeseni lichotia tlmené prírodné odtiene a škandinávsky štýl – ten vyzerá hlavne na jeseň priamo rozprávkovo! Aj vo vašom domove budú vybrané dekorácie pôsobiť jemne, vzdušne a romanticky.

Mosadzné kruhy ako jesenné vence sú skvelou náhradou klasických vencov. Zdroj: Pinterest

Snáď každý milovník svojho domova sa teší na jeseň, až opäť budú v kurze jesenné dekorácie, sviečky, svetelné reťaze a domov bude prekypovať útulnou hygge atmosférou. Svetla je stále menej, častejšie sa vraciate domov za tmy a vonkajších aktivít je minimum, tak je potrebné sa doma cítiť naozaj dobre, aby si človek tých pár hodín, než pôjde spať, naozaj odpočinul.

Základom jesennej dekorácie sú vence na dvere, ktoré vás príjemne naladia ešte pred vstupom domov. Výhoda venca je tá, že môže dvere zdobiť po celý rok. Stačí malá obmena a z jesenného venca je veniec pripravený na Vianoce. Podľa feng shui je vchod do domu jedno z najdôležitejších miest, preto si zaslúži našu pozornosť. Vnáša energiu do osobného priestoru nášho života, utvára prvý dojem a je to prvé, čo vidíme, ako do domu vstúpime.

Zelená farba na venci krásne oživí interiér. Zdroj: Pinterest

História venca

Ešte než sa dostaneme k samotným vencom, prezradíme vám pár zaujímavostí z histórie. História aranžovania vencov siaha až do pradávnych čias. Prvé zmienky sú zaznamenané u prvých národov, kde bola podoba venca využívaná ako malé ozdoby do vlasov tanečníc v podobe venčekov. Kvetinové úpravy vencov boli nájdené v Mezopotámii v kráľovských hrobkách. Vence tiež bývajú často záujmom umelcov. V období renesancie sa hojne vyskytujú v dielach Rafaela Della Robi, Fra Filippo Lippi alebo Fra Angelica.

Symbolika venca

Symbolika venca je predovšetkým v jeho tvare, ktorý nemá začiatok ani koniec. Je v ňom ukrytý kolobeh života, rast, zánik a opätovný vznik a rast. Prvá symbolika bola vo vzťahu medzi živými a mŕtvymi, ako smútočné vence. Adventný veniec je zase forma poďakovania Bohu za život, prírodu a úrodu. Živé kvety použité ako prízdoba venca symbolizujú život ľudí a prírody.

Zelený jesenný veniec je jednoduchý, ale pritom sofistikovane krásny. Zdroj: Pinterest

Jesenné vence na dvere v škandinávskom štýle

Netradičný lapač snov

Lapač snov ako dekorácia na dvere? Áno! Štýlový lapač v škandinávskom štýle od Bloomingville lapač nepripomína, ale stane sa úžasnou dekoráciou pre váš vchod. Kovový kruh dopĺňajú strapčeky s prechodom od čiernej po bielu. Budete nadšení!

Zinkové vence

Romantika aj originalita. Také sú zinkové vence, ktoré ozdobia vaše dvere a tie sa stanú nápadnou krásou v celom susedstve. Na výber máte z bielych lístkov brečtanu s výraznou patinou, ktorá podčiarkuje vintage štýl. Nemenej krásny je veniec z vetvičiek, bobuliek a lístkov v bielej farbe s patinou. Krásne môžete kombinovať starobylý vzhľad s moderným štýlom. Oba vence možno dozdobiť presne podľa vášho gusta aj zariadenia domova. Na jeseň šípky, na zimu smrekové vetvičky a červené mašličky. Tiež tú krásu máte pred očami?

1. Pozinkovaný veniec 2. Lapač snov 3. Veniec zo šišiek

Šišky na jeseň i zimu

Krásny neutrálny základ aj minimalisticky škandinávsky tak ako je. To je veniec z borovicových šišiek, ktorý môžete zavesiť ihneď po vybalení z krabice, alebo ho dozdobiť. Veniec je v prírodných tónoch, ktoré dominujú tohtoročnej jeseni. Pri každom príchode domov vás poteší svojou jemnosťou a nežnosťou.

Kreatívne kruhy

Pre uspokojenie vášho kreatívneho ja využite závesné kruhy, ktorými oživíte steny, dvere i vonkajšie posedenie. Mosadzné kruhy od Madam Stoltz môžete zdobiť kvetinami, vetvičkami eukalyptu, smrekovými vetvičkami i malými ozdobami. Pomocou hobby drôtiku, ktorý kúpite aj v kvetinárstve, môžete na kruhy pripevniť rôzne druhy rastlín a vytvoriť si tak pútavú dekoráciu na dvere. Zvlášť na jeseň nám príroda ponúka mnoho zaujímavých darov, ktoré pri prechádzke hravo nazbierate.

Originálny veniec na dvere
Jesenný veniec z darov prírody vytvoríte ľahko.

Jeseň je tu a s ňou veľa darov prírody, z ktorých si ľahko vytvoríte krásnu dekoráciu, ktorá sa hodí do všetkých interiérov. A s drobnými nevyhnutnosťami od nás vytvoríte ten najkrajší jesenný domov.

Krásný jesenný hygge čas

praje Martina a Bella Rose.

 

 

Inšpirujte sa jesennými dekoráciami, ktoré ozdobia nielen vaše dvere

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!