Cítite vo vzduchu ten chladný vánok? Lístie sa sfarbilo do oranžových a červených tónov a pomaličky opadáva, až nám na prechádzke šuští pod nohami. No a pri jednej takej prechádzke nás napadlo, že by sme si mohli vyrobiť pár dekorácií, ktoré nám pomôžu vytvoriť doma dokonalé hygge. V dnešnom článku vám ukážeme pár jednoduchých návodov na jesenné tvorenie, ktoré nás zaujalo, a ktoré môžete skúsiť napríklad počas nasledujúceho víkendu.

Jesenné žalude trochu inak

podzimní tvoření
Žalude z plastových vajíčok. Zdroj: Pinterest

Tento návod na nás vykukol ako prvý a natoľko sa nám páčil, že ho zdieľame aj s vami. K výrobe môžete samozrejme použiť aj pár popadaných ukážkových žaluďov, ktoré potom natriete, ale my sme sa chceli držať originálneho postupu. Odporúčame brať toto tvorenie ako spríjemnenie a zrelaxovanie, preto vytiahnite obľúbený hrnček, uvarte si doňho čaj alebo kávu, pár zákuskov naskladajte na tanierik a hurá na to!

Budete potrebovať:

  • plastové vajíčka
  • motúz
  • šišky
  • tekutú farbu
  • štetec
  • univerzálne lepidlo
žaludy
Ďalšia inšpirácia na žalude s motúzom. Zdroj: Pinterest.

Výroba je veľmi jednoduchá. Plastové vajíčka nafarbite pomocou štetčeka a farby, a pokiaľ jeden náter nebude stačiť a bude presvitať pôvodná farba, kľudne ich po zaschnutí pretrite ešte raz. Keď bude farba zaschnutá, takmer do polovice natrite vajce lepidlom a omotajte kúskom motúza. Zručnejší z vás si môžu polovicu vajce ozdobiť aj kúskom šišky. Potom už ich stačí naaranžovať na tácku doprostred stola alebo na komodu, pridať pár mini tekvíc a štýlová dekorácia je na svete!

Jesenná svetelná reťaz z lístia

podzimní výzdoba
No nevyzerá to krásne? Zdroj: Pinterest

Svetielka milujeme nielen v zimnom období, ale vyťahujeme ich práve už na jeseň kedy sa dni začínajú skracovať a zamračené počasie sa objavuje častejšie než slniečko. Vyrazte s deťmi na prechádzku a nazbierajte po ceste pár rovných a farebných lístočkov, budú sa vám hodiť na tento super jednoduchý a rýchly návod, ktorý dodá krásnu a ukľudňujúcu atmosféru jesenným dňom.

Budete potrebovať:

  • hrsť lístočkov
  • voskový papier
  • univerzálne lepidlo
  • svetelný drôtik
světelný řetěz
Na okno alebo kamkoľvek do priestoru. Zdroj: Pinterest

Lístočky vyberajte starostlivo a čo najrovnejšie, aby sa vám pri manipulácii nezlomili. Aby vám dlhšie vydržali, prežehlite na strednú teplotu každý list medzi dvoma voskovými papiermi. Akonáhle bude list pokrytý, je pripravený na použitie. Teraz už len stačí každý lístoček prilepiť ku svetielku a zavesiť najlepšie do okna, na komodu, alebo tam, kde vám bude robiť najväčšiu radosť.

Keď teraz opäť trávime množstvo času doma, je na jesenné tvorenie ideálna doba. Uňho vypnete, zabudnete na všetky starosti a ešte si to doma vyzdobíte, aby vám tam bolo čo najpríjemnejšie. Zapojte aj svoje malé ratolesti, určite ich to bude baviť a niečo kreatívne sa priučia. Pokiaľ aj vy sami doma vyrábate dekorácie, pochváľte sa nám do komentárov, radi sa necháme inšpirovať.

Príjemné kreatívne jesenné dni

praje MichaelaBella Rose

 

Na tvorenie sa vám bude hodiť týchto pár maličkostí

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!