Prichádza obdobie, kedy už nebudeme mať potrebu sa opaľovať na slniečku, ale bude nás to čím ďalej viac lákať sa zababušiť do deky s obľúbenou knihou a šálkou čaju. Upokojiť sa, užiť si chladnejší vzduch a netrpezlivo vyzerať, kedy spadne prvý list zo stromu. Jeseň je tu a my sme prešli katalógy našich severských dodávateľov, aby sme vám mohli priniesť inšpiráciu na jesenné trendy roku 2023. Pohodlne sa usaďte a poďte sa začítať.

1/ FARBY JESENE

V severských interiéroch tomuto obdobiu kraľuje farba jesenných bobúľ, uschýnajúceho lístia a nočnej oblohy. Nebojte sa výrazných farieb, stačí jeden výraznejší doplnok a uvidíte, ako sa váš interiér premení do jesennej nálady. Alebo ich môžete nakombinovať všetky! Farby ako sú okrová, fialovo-vínová alebo tmavomodrá totiž spolu dokonale ladia.

OKROVÁ


Okrová farba k jeseni patrí už dlhé roky. A aby nie! Vídame ju totiž v prírode samotnej. Popadané lístie, tekvicové pole, všetko žltne a sfarbuje sa do tmavších tónov. Doprajte si kúsok prírody aj u vás doma a siahnite po okrových doplnkoch, ktoré pomôžu celý interiér naplniť hrejivou a útulnou atmosférou. Takou, akou by sme sa práve v jeseni chceli obklopovať.

Náš tip: Doplnky v okrových odtieňoch budú dokonale ladiť s tmavším drevom.

FIALOVO-VÍNOVÁ

Ďalším farebným trendom je fialovo-vínová farba. Farba zrelých fíg, černíc, malín a červeného vína je v období babieho leta a jesene veľmi obľúbená. Nájdete ju na vankúšikoch, sviečkach, kozmetike alebo napríklad riadoch. Rovnako ako okrová farba, dokáže aj táto priestor zútulniť a pripraviť na chladnejšie počasie, keď sa unavení z práce chcete zababušiť a vychutnať si pohár červeného.

TMAVOMODRÁUltramarínová, nebeská modrá alebo kobaltová. Zahaľte svoje bývanie do odtieňov tmavomodrých farieb, ktoré sprevádzajú jesenné obdobie. Tmavomodrá farba sa bude skvele dopĺňať ako so škandinávsky ladeným interiérom, tak aj s romantickejším a rozhodne s ňou zaujmete akúkoľvek návštevu. Je zmyselná, tajomná a na prvý pohľad si ju zamilujete v akomkoľvek doplnku, ktorý v tomto odtieni zvolíte. My odporúčame napríklad vankúšiky, kanvičku na čaj, plagáty alebo hrejivý pléd. Odvážte sa a skúste túto jeseň modrú, nebudete ľutovať.

2/ VZOR, KTORÝ OVLÁDNE JESEŇ

V katalógoch dodávateľov na nás vykukuje jeden opakujúci sa vzor, ktorý nájdete predovšetkým na textile. Jedná sa o károvaný vzor, ktorý po rokoch opäť prišiel na scénu a je tohto roku neskutočne trendy! V spojení s kvalitným materiálom a farbami bude v interiéri pôsobiť ako krásny doplnok. Poslednou dobou sú geometrické tvary a jednoduché línie čím ďalej obľúbenejšie, preto niet divu, že sa káro tak uchytilo.

3/ FAREBNÉ SKLO

Ďalším jesenným trendom, ktorý vídame čím ďalej častejšie, je farebné sklo. Objavuje sa nielen na riadoch, ale tiež v podobe váz, svietnikov a najrôznejších ozdôb. Sklo je samo osebe jemné, čisté, ale stačí, keď svoje poháre doplníte o nejaké farebnejšie, a hneď bude stolovanie viac hravé a útulnejšie. Odporúčame začať napríklad so svietnikmi značky Tine K Home alebo pohármi značky OYOY či Broste.

4/ TMAVÉ DREVO

Ak sa zaujímate o trendy v bývaní, určite vám nesmie uniknúť tip od našej ambasádorky – bytovej dizajnérky Márie. Okrem farieb ako vínová či fialová a staružová ide počas tohtoročnej jesene a zimy do popredia aj tmavé drevo a ideálne v organických tvaroch.

Privítajte jeseň s otvorenou náručou a oživte svoj interiér novým doplnkom, ktorý vám bude robiť radosť až do zimy.

MichaelaBella Rose

 

Týmto doplnkom možno neodoláte ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!