Tiež to máte tak, že len čo sa vonku ochladí o pár stupňov, párkrát zafúka alebo snáď na strome zahliadnete prvý oranžový lístok, okamžite na vás padne jesenná nálada a chuť sa zababušiť do teplého svetra (ideálne v niektorej z farieb, čo na jeseň tak letia – bordó, horčicová, khaki alebo slivková?), zapáliť voňavú sviečku, na seba hodiť mäkučkú deku, po celom byte rozmiestniť svetielka a jesenné dekorácie, uvariť si čaj alebo víno, pustiť obľúbenú hudbu a vychutnávať si tú domácu pohodu pekne v teple, zatiaľ čo vonku poprcháva?

Presne toto sú totiž jedny z mnohých dôvodov, prečo je jeseň pre veľa ľudí najmilším ročným obdobím (to, že začína školský rok, mu odpustíme). Niet sa čomu čudovať, veď kedy si lepšie užijeme tú pravú kúzelnú hygge atmosféru, než práve keď sa dni krátia a vonku je pochmúrne?

Alebo dokonca patríte do tej skupiny, na ktorú prídu s prvým ochladením rovno myšlienky na Vianoce a už v polovici septembra premýšľate, v akej farbe tento rok zvoliť vianočné dekorácie do bytu, kde všade rozmiestniť svetelné dekorácie, kam dať doplnky so sobmi, kedy vytiahnete tie vianočné obliečky s hviezdičkami a aké vianočné pečivo tento rok upiecť? Ak sa už nemôžete dočkať, tak vás potešíme – v článku sa okrem iného nájdete prvé vianočné kúsky!

Green Gate v jesennom kabátiku

Green Gate je u nás na e-shope jedna z najobľúbenejších značiek a naskladnenie novej kolekcie je vždy ako malý sviatok. Krásne farebné kúsky s najrôznejšími romantickými vzormi, ktoré možno medzi sebou perfektne kombinovať, skrátka nejde nemilovať. Pre túto sezónu predstavila táto dánska značka novú kolekciu, ktorá je plná typicky jesennej slivkovej, tmavo modrej, romantických geometrických vzorov aj roztomilých kvietkov či vianočných vzorov. A výber naozaj stojí za to!

Jesenné farby v novej kolekcii od Green Gate sú skutočný „must have“.

kolekcia, ktorá od romantickej značky prekvapila najviac je bezpochyby Kallia. Skĺbenie romantického a pre Green Gate tak typického kvetinového vzoru s moderným dizajnom si nás získalo na prvý pohľad. A tie farby? Vybrať si len jeden kúsok je snáď nemožné!

Kolekcia Flora White je pravý opak – ružové kvietky v kombinácii s bielou pôsobia romanticky, až by sa dalo povedať, že pripomínajú riad našich milovaných babičiek, len v modernejšom kabátiku. Vo vzore Flora white je okrem riadu aj krásny textil

Konvička Flora white
Romantická kolekcia Flora white pripomína kúsky našich milovaných babičiek v modernom kabátiku.

Šedé kvetinky úhľadne usporiadané do geometrického vzoru zaujmú aj tých, čo si na romantické kvetinové vzory príliš nepotrpia. Rovnako, ako u ostatných Green Gate kolekcií, aj kúsky z kolekcie Laurie white môžete ľahko kombinovať. V podobnom duchu sa nesie aj kolekcia Jasmina warm grey. Bielo-červená kolekcia Fleur red vyzerá ako klasika, ktorá sa len tak neomrzí. Skvele zapadne do bývania v romantickom či vidieckom štýle a v kombinácii s ďalšími kúskami poslúži aj ako vianočná dekorácia.

Kolekcia Fleur red Green gate
Červeno-bielu kolekciu Fleur red od Green Gate môžete použiť aj na vianočnej tabuli.

Vzor inšpirovaný boho štýlom v čiernobielej farbe Sasha black nájdete na tanieroch, miskách aj šálkach. Krásne vzorované kúsky skvelo využijete v kuchyni, ale aj ako štýlové doplnky napríklad na odkladanie drobností.

Dezertný tanier Sasha Black
Jeme aj očami. A tanier z kolekcie Sasha Black sa postará o to, aby naservírované jedlo vyzeralo neodolateľne.

A pre všetkých nedočkavcov tu máme prvé lastovičky – Laurie gold a Ivy white. Vianočné dekorácie a doplnky do kuchyne v červeno-bielej či zlato-bielej kombinácii si zamilujete. Náš favorit je všetko s motívom sobov!

Vianočný hrnček Ivy White od Green Gate
Kolekcia Ivy white je plná vianočných motívov

Ako vonia jeseň?

Kto by nepoznal Village Candle, prémiové sviečky, vyrábané podľa prísnych kontrol kvality za použitia najkvalitnejšieho vosku, plných a bohatých farieb a tých najlepších esenciálnych olejov. Na jeseň sme doplnili nové sviečky v nádherných jesenných vôňach, ktoré prevoňajú celý byt a hneď po príchode domov na vás tak dýchne útulná atmosféra.

Sviečky v jesenných vôňach
Vonné sviečky Village Candle krásne prevoňajú celý byt.

Keby sme mali len vybrať jednu, bola by to Autumn comfort, čo vonia presne ako jeseň – korenistá tekvica doplnená o muškátový oriešok, santalové drevo a sladký javorový sirup vonia ešte lepšie, než to znie. Warm apple pie je pre zmenu to pravé pre milovníkov sladkého, a jablčných koláčov obzvlášť. A Cinnamon bun? Na tú pozor, okamžite po zapálení dostanete chuť na škoricového slimáka!

Vonné sviečky
Jesenné a vianočné vonné sviečky Village Candle.

Čo by to ale bolo za jeseň bez všetkého v príchuti/vôni Spiced pumpkin. Tekvicový koláč. Latté s voňavým sirupom. Alebo práve sviečka – a Spiced pumpkin od Village Candle je neodolateľná. Za zmienku stojí tiež Orange cinnamon, Muller cider, Apple cinnamon alebo Fall fun.

A ak už odpočítavate dni do Vianoc, kúpte si vianočné sviečky do zásoby – napríklad Gingerbread house v nádhernej perníkovej vôni, netradičná Peppermint sticks alebo sviečku s trefným názvom Christmas tree.

 

Boho štýl od Madam Stoltz 

U Madam Stoltz je jedna vec istá – zakaždým príde s niečím originálnym. A nesklamala nás ani tentoraz. Obzvlášť nadšení budú milovníci orientálneho a boho štýlu. Nám v Bella Rose najviac padli do oka luxusné zamatové okrúhle vankúše, ktoré perfektne oživia interiér a navyše sú tak hebučké, že máte hneď chuť skočiť do nich.

okrúhly zamatový vankúš Velvet Madam Stoltz
Okrúhle zamatové vankúše Velvet sú láska na prvý pohľad i dotyk.

Zamilovali sme si tiež netradičné doplnky do bytu v podobe presýpacích hodín, ktoré vyzerajú skvelo na pracovnom stole i nočnom stolíku. A pretože jeseň nemôže byť jeseňou bez poriadnej zásoby vankúšikov a diek, ktoré mnohokrát urobia väčšiu službu, než najrôznejšie jesenné dekorácie v podobe tekvíc, doplnili sme sortiment o ďalšie krásne kúsky, s ktorými si užijete tú pravú jesennú atmosféru na jednotku.

Už sa tam vidíte so šálkou obľúbeného čaju?

 

Vlnená obliečka na vankúš
Krásne vankúše od Madam Stoltz pre tú pravú útulnú atmosféru.

Prajeme krásnu jeseň plnú útulnej atmosféry!

Markéta & Bella Rose

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!