Už na vás pomaly „lezie“ jarná únava a doháňa vás všadeprítomný zhon? Na tom nie je nič zvláštne, veď je jar a tá, ako je známe, dokáže s náladou divy. Ako teda s únavou a stresom zatočiť? Skúste sa zamerať na kreativitu, veselé farby, voňavé jarné dekorácie a možno sa vám do žíl vleje čerstvá krv! Dlhé jarné dni bezpochyby milujeme všetci, ale existuje ešte jedna vec, ktorá nám dokáže pôžitok z nich zlepšiť – tvorivá chvíľka! Preto prebuďte v sebe umelca a začnite tvoriť, je to skvelý relax.

My také chvíľky milujeme a máme ohromnú radosť, že sa s vami môžeme podeliť o skvelý a neskutočne jednoduchý návod na voňavé mydlá s kvetmi. Výroba takéhoto mydla je veľmi jednoduchá (zvládnete to aj s deťmi) a jeho krása tkvie v tom, že si môžete vybrať prísady, ktoré máte najradšej. My v Bella Rose sme neváhali ani chvíľočku a zvolili sme sušené okvetné lístky ruže – čo iné v našom prípade, že? Nemusíte sa desiť, tiež nevlastníme rajskú záhradu plnú ruží. Existuje veľa obchodíkov, kde sušené kvety ľahko zoženiete, alebo môžete vyraziť na prechádzku a natrhať si lúčne kvety, ktoré nám jar priniesla. Čo hovoríte napríklad na nezábudky?

Aké pomôcky budete potrebovať?

Výroba mydla nie je žiadna veda, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Zaberie vám to ani nie 2 hodiny aj s upratovaním a asistenciu vám môžu robiť aj malí majstri. Nám sa veľmi páčil nápad s formičkami od zmrzliny, ale mydlo sa dá odliať aj do iných formičiek. Čo si teda na výrobu zaobstarať?

  • Glycerínovú mydlovú hmotu (my sme použili množstvo 500 g a vytvorili 6 „nanukov“)
  • Misku
  • Nanukové drievka
  • Formičky na nanuky so stojančekom
  • Vonnú esenciu do kozmetiky
  • Okvetné lístočky (sušené alebo čerstvé)
Okvetné lístky ruže, miska s mydlovými kockami
Pár sušených okvetných lístkov ruže a krása je na svete!

Máte všetko nachystané? Ak áno, máme tu pre vás jednoduchý návod pekne krok za krokom, ktorý zvládne každý. S chuťou do toho!

Krok 1

Vodný kúpeľ alebo mikrovlnná rúra? To necháme na vás. Ak zvolíte vodný kúpeľ ako my, vložte do menšieho kastróliku kocky mydlovej hmoty a ten dajte do väčšieho hrnca s vodou. Vodu iba zohrejeme, nevaríme – mydlová hmota sa rozpúšťa pri 80°C. Tá najzložitejšia úloha je za vami. Ide to ako po masle, čo myslíte?

Krok 2

Do rozpustenej mydlovej hmoty pridáte ingrediencie, ktoré ste si vopred pripravili. Nie je s čím otáľať, aby vám mydlová hmota znovu nezhustla, je potrebné pracovať v tempe.

  • Vôňa – stačí len pár kvapiek a mydlo dokáže prevoňať celú kúpeľňu
  • Farba – v našom prípade sme farbu vynechali, páči sa nám číry základ a prírodný efekt, ktorý okvetné lístky vytvárajú
  • Ozdoby – tu je to čisto na vás. Vrátili ste sa z nezabudnuteľnej dovolenky? Potom zvoľte napríklad mušličky, ktoré ste si z nej doviezli a vytvorte si mydlo ako spomienku. Alebo ste milovník byliniek? Aj to je možné. Pozor ale na to, že čím viac ozdôb pridáte, tým bude mydlo menej priehľadné! Mydlovú hmotu môžete tiež rozdeliť do viacerých dózičiek a do každej pridať iné ingrediencie.
Ingrediencie pre výrobu mydla. Esencia, formička, mydlová hmota, drevené drievka
Výroba mydla je veľmi jednoduchá, vystačíte si s trochou mydlovej hmoty, formičiek a potom už záleží len na vás, aké okrasné doplnky do mydla zvolíte!

Krok 3

Teraz stačí iba vliať hmotu do foriem a je to skoro hotové. Nezabudnite na vloženie drievka, vďaka ktorému bude vyťahovanie z formičiek ešte jednoduchšie. Tuhnutie mydla závisí na veľkosti formičky, ak zvolíte nanukové formy ako my v Bella Rose, postačí iba 15 – 30 min. Pokiaľ chcete mať istotu, že mydlo bude naozaj pevné, odporúčame ho nechať stuhnúť aspoň 24 hod.

Aby sme vám skrátili čas pri čakaní, môžete zatiaľ prelistovať náš blog Bella Rose, kde nájdete ďalšie články plné inšpirácie nielen z kreatívneho tvorenia, ale aj rôznych štýlov bývania!

Mydlová hmota vo forme
Pár kvapiek vonnej esencie vystačí na to, aby mydlo prevoňalo celú kúpeľňu ♥ Zvoľte vôňu jazmínu, ruže a orchidey – zaručujeme, že sa nenájde nikto, komu by táto vôňa nesadla.

Krok 4

Na rade je vyťahovanie z formičiek a tadá, hotovo! Potešte svojich blízkych darčekom, ktorý bude originálny a zároveň užitočný. Také sú totiž najlepšie!

Je na vás, aký vzhľad mydla zvolíte. Čím menej okrasných kvetov, tým viac je mydielko priehľadné. Chvíľka práce a originálny voňavý darček je na svete ♥

Nezabudnite tiež na blížiaci sa Deň matiek! Kvetinové mydlo stačí vložiť do ozdobnej krabičky alebo vrecúška, dozdobiť ho mašličkou a darček môže putovať s poďakovaním za vašou mamičkou. Spríjemnite si jarnú atmosféru kreatívnym tvorením a ako čerešničku na torte si doprajte kúpeľňový relax s voňavými mydlami.

Napíšte nám, ktoré ingrediencie ste pre svoje mydlá zvolili vy, nech sa môžeme inšpirovať ♥ Budú to tiež okvetné lístky alebo máte iné originálne tipy?

Preslnené jarné dni, praje

 

Petra a Bella Rose

Prezrite si krásne jarné dekorácie, ktoré vytvoria dokonalú atmosféru ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!