Pod týmto pojmom si každý vybaví trochu niečo iné. Niekto si pripomenie scénu z rovnomenného filmu Sašu Gedeona, v ktorom sa Klára Issová snaží utopiť vo vani plnej zelených jabĺk. Od veci nie je ani predstava amerického vidieka, kde koncom leta vládne teplé slnečné bezvetrie a pokojná atmosféra. A predstaviť si môžete aj strapce, pierka, kožu s patinou, obrys slnka a ďalšie indiánske symboly, ktoré v sebe majú nezameniteľné čaro. A keď k nim pridáte inšpiráciu Ázie a Afriky, budete presne vedieť, čo máme na mysli. Etno štýl, ktorý vzniká mixom rozličných kultúr a tradícií. Farebné vyšívanie, trblietavé gorálky, žiarivé farby a prírodné materiály vo svojej najkrajšej prirodzenej podobe. V interiéri aj v móde. Od Madam Stoltz, Tine K HomeHübsch a ďalších škandinávskych značiek, ktoré sa nechávajú inšpirovať pôvabom exotických krajín.

Začať môžete napríklad interiérovými doplnkami. Bambusovým košíkom White s efektom ombré, ručne maľovanou keramickou mištičkou, štýlovým perom Silk alebo batikovaným povlakom na vankúš Smoke. Letnú etno módu potom zdobia gorálky, strapce a zemité tóny. Toto všetko nájdete v kolekcii dánskej značky Kaffe, ktorej dizajnérka Inge Bak čerpá nápady pri cestách do Indie, ktoré mixuje sa street fashion v uliciach New Yorku, Londýna alebo Paríža.


Severský dizajn je známy svojím čistým štýlom s prvkami minimalizmu, ktorý však často vyvažujú orientálne detaily. Škandinávci totiž exotické kultúry milujú. Tine Kjeldsen, ktorá stojí za značkou Tine K Home, má napríklad slabosť pre ručne vyrábané veci zo svojich ciest po Vietname, Maroka alebo Indie. A so zručnými indickými remeselníkmi spolupracuje tiež Pernille Stoltz, ktorá z tejto krajiny dováža do Dánska ručne vyrábané skvosty z kovu, dreva, porcelánu i skla.

Vďaka etno kúskom z Bella Rose si Indiánske leto môžete užiť nielen v predstavách alebo vo filme, ale aj u seba doma. Prajeme peknú zábavu pri zariaďovaní a odporúčame si prvé letné dni spestriť tvorením koláží zo sklenených rámčekov, boxovsvietnikov alebo sa rovno pustiť do nejakého DIY. Napríklad tak, že natrite starú skrinku alebo poličku. Pre malý natierací projekt sa vám bude hodiť krásny štetec v látkovom puzdre od Madam Stoltz.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!