Nahliadnite s nami hneď do dvoch krásnych bytov, ktoré zariaďovala fotografka Martina, ktorú nájdete na Instagrame ako @thinush. Okrem fotenia sa Martina vášnivo venuje aj bytovému dizajnu, čo vidno nielen na jej vlastnom bývaní, ale aj na 3-izbovom byte, ktorý mala možnosť zariadiť v spolupráci s realitným centrom B10. Urobte si šálku kávy a poďte sa inšpirovať. Bývanie podľa Martiny vás okúzli hravými farbami, útulnosťou a nápaditým štýlom.

„Volám sa Martina, som mama dvoch dcér, mám rada leto, kvety a koláče 🙂 . Mojou profesiou je už 5 rokov fotografovanie, najmä produktové, ale občas si odbehnem k foteniu rodiniek a detí. Okrem toho prispievam do rubriky interiérového dizajnu magazínu Ženy z netu. Vždy som bola skôr kreatívne zameraná a nebála sa nových projektov a výziev. Môj partner vyrastal a žil vo Švédsku. Vďaka tomu veľa cestujeme na sever, na nejaký čas sme sa tam usadili a práve táto skúsenosť vo mne zapálila vášeň pre interiérový dizajn.“

Máte za sebou vydarenú spoluprácu s realitným centrom B10, ktorej sme boli trošku súčasťou aj my. V rámci spolupráce ste zariaďovala bývanie pre mladý pár. Ako spolupráca prebiehala?

Moji priatelia z realitnej kancelárie B10 ma oslovili na odštartovanie ich pilotného projektu, v ktorom som mala za úlohu navrhnúť a zariadiť „holobyt“ určený na predaj. Jediné zadanie bola cieľová skupina, pre ktorú by mal byť štýlom vhodný. Pre mňa to bola nová skúsenosť, keďže som zo dňa na deň musela mať jasnú predstavu, akú atmosféru chcem v byte vytvoriť. V tomto prípade išlo o to, aby byt zaujal na prvý dojem, no samozrejme sme mysleli aj na praktickosť bytu. Dispozíciu som dobre poznala, v rovnakom som vyrastala a nie raz som si predstavovala ako by som ho prerobila. Nevedela som či to bude pre mňa výhoda alebo výzva, no nakoniec som bola sama prekvapená výsledkom.

Mali ste hneď jasnú predstavu ako budete zariaďovať byt v Martine, alebo ste niekde hľadali inšpiráciu?

Chcela som, aby byt pôsobil svetlo a útulne. Od začiatku som vedela, že budem používať veselé farby a hravé prvky. Inšpirovala som sa obrázkami dánskych bytov, v ktorých prevláda mix štýlov, tvarov a materiálov. Koniec koncov, je to aj môj obľúbený interiérový štýl.

Vytvorila som si ku každej miestnosti moodboard s konkrétnymi vzorkami materiálov a obrázkami nábytku a doplnkov. Vďaka nim som vedela aj realitnej kancelárii odprezentovať svoju predstavu a obhájiť si výber nábytku a doplnkov, ak s niečím nesúhlasili, avšak v tomto smere boli veľmi ústretoví a nechceli brzdiť moju kreativitu. Tak mi vlastne prešiel aj nápad namaľovať prechody izieb žltou farbou.

 

moodboard inšpirácia bývanie
Od moodboardu k realizácii. Obývačka pôsobí vzdušne a útulne, hravé farby dodávajú miestnosti príjemný šmrc.

 

kuchyňa inšpirácia bývanie
Žlté prechody medzi miestnosťami byt príjemne oživili, čo poviete?

 

spálňa inšpirácia bývanie
Martina má rada výrazné farby na doplnkoch, čo sa odrazilo aj na zariadení spálne.

Aký štýl má Vaše bývanie? Držíte sa jedného štýlu alebo skôr kombinujete viaceré?

Odkedy máme vlastné bývanie, prešla som si fázami vidiecky štýl, čierno biely minimalizmus až po mix štýlov. Ten posledný mi momentálne sedí najviac. Podľa mňa je to jeden zo štýlov, ktorý vie najviac odzrkadliť charakter svojich majiteľov. Dlho som bola presvedčená, že jedine biele steny sú tie správne a dnes máme steny krémové, dokonca sa nevyhýbam ani výrazným farbám doplnkov.

Sledujete trendy v bývaní? Zvyknete sem-tam nejakému podľahnúť?

Áno, sledujem, takmer každý mesiac mi chodia švédske dizajnové katalógy Nya Rum, äntlligen hemma alebo elle decoration. Myslím, že nepodlieham úplne trendom, je veľa štýlov, ktoré mi vôbec nesedia, ale viac inklinujem k zahraničnému dizajnu, kde mám pocit, že je dizajn súčasťou kultúry a nie niečo naučené a nanútené. Tiež ale chápem, že nie každý štýl je vhodné aplikovať do slovenských stavieb, preto treba byť v tomto smere opatrný.

Ktoré značky na Bella Rose patria medzi Vaše najobľúbenejšie a prečo?

Momentálne naviac značka rice – pretože farby 🙂 okrem toho si vždy niečo nájdem od HK Living, Ib Laursen alebo Madam Stoltz.

Ktorý kúsok u Vás doma máte najradšej?

Najradšej mám našu obývačku, kde je základom bledý gauč aj koberec. Často sa niekto čuduje, že sme ku deťom vybrali práve bledé zariadenie, no zámerne máme gauč, ktorého poťahy sa dajú vyzliecť a vyprať. Vlnený koberec, je zase absolútne odolný voči špine. K rohovému gauču som zvolila dva okrúhle stolíky. Doplnky mením podľa chuti a nálady rôznymi obliečkami, vázami alebo drobnosťami aj z Bella Rose. Najobľúbenejší je stále kvetináč s tvárou od značky Bloomingville.

obývačka inšpirácia

Je u Vás doma niečo, čo by ste chcela zmeniť?

Áno, pravdaže. My sme bývanie sme zariaďovali postupne a stále je čo vylepšovať, momentálne si brúsim zuby na novú manželskú posteľ a závesy do spálne, keďže v nej sme kvôli deťom mysleli doposiaľ viac na praktickosť ako estetickosť.

Na ktorý kúsok si práve brúsite zuby? Ktoré kúsky od nás máte práve teraz vo wish-liste?

U vás je vždy z čoho vyberať, no momentálne mám v košíku dve knihy z vašej ponuky – Žijte ve své zahradě, pretože záhradníčenie je jedným z mojich relaxov a Great escapes Europe, lebo s deťmi radi objavujeme nové miesta.

Ďakujeme Mati za krásny rozhovor.

Martina, Soňa a Bella Rose

Preskúmajte kúsky od Martininých obľúbených značiek:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!