Tohtoročná zima akoby sa vzoprela všetkým teóriám o otepľovaní zemegule. Mráz, sneh, lyžovačka na horách, bežky v parku, korčule na rybníku – všetci sme si ju užili až až. Všetci poznáme príslovie „Ak je február mierny, je jarný čas potom biedny.“ Ale predsa len už sa nemôžeme dočkať teplých dní. Až slnečné lúče začnú zase trochu hriať, dni budú dlhšie a zo zvyškov snehovej pokrývky vykuknú snežienky a prvosienky.
Než sa príroda úplne prebudí do jarného rána a vonku sa naplno rozospieva vtáčí zbor, ešte to chvíľku potrvá. V našom domácom kráľovstve si ale môžeme sviežu jarnú atmosféru dopriať trebárs aj hneď! Pomôžu vám jarné bytové doplnky v pastelových farbách a prírodné materiály.
Vítanie jari s House Doctor

Nežné jarné pastely

Pastelové farby sa presadzujú v dekorovaní interiérov čoraz viac, a tak nie je nič jednoduchšie, než ich práve teraz zapojiť do hry aj u vás doma. Nežná ružová, blankytne modrá, osviežujúca mintová, šťavnatá zelená (tá je dokonca interiérovou farbou roka) a hrejivá žltá… Tiež už cítite vôňu rozkvitnutých kríkov a teplé dotyky jarných lúčov na tvárach?
Vankúš Urban Stribe od House Doctor zo zmesi bavlny a ľanu

Obývačka v jarnom šate

Jarné bytové doplnky nesmú chýbať ani v obývačke. Začnite prezlečením pohovky. Doprajte vankúšikom nové poťahy vo svetlých farbách a jemných vzoroch, choďte do ľahkých materiálov ako je bavlna a ľan. Schovajte huňaté vlnené deky a hrejivé prikrývky a nahraďte ich tými ľahšími, bavlnenými. Pastelové farby aj tú najtmavšiu pohovku rozžiaria na nepoznanie a ak ešte vymeníte koberček, nebude mať vaše jarná oddychová oáza chybu.
Dotyk sviežej zelene na koberci Green Note
A je celkom dobre možné, že vás táto malá premena natoľko nabije prívalom čerstvej energie, že sa pustíte do zásadnejších úprav svojho obydlia a zaobstaráte si napríklad rovno novú pohovku. Ružová síce nie je pre každého, ale treba uznať, že táto pohovka vyzerá krásne a elegantne, no nie? 🙂
Ružová podľa Bloomingville
Pokiaľ by však pánska časť osadenstva vašej domácnosti mala s nadmierou ružovej problém, skúste túto nežnú pastelku na menšej ploche – odkladací stolík Bamboo/Mauve svojím rozkošným retro dizajnom určite očarí všetkých!
Odkladací stolík Bamboovankúš Print Powder od Bloomingville

Pastelová spálňa

Do nového kabátiku prezlečte aj spálňu. Vpustite do nej viac svetla skrz odľahčené svetlé ľanové závesy a posteľ vyšperkujte prikrývkami a vankúšikmi v jemných žltých a púdrových tónoch. A ani tu nezabudnite koberček. Koberec Printed Gold od Madam Stoltz pohladí bosé nôžky a svojimi zlatistými odleskami vyšle hrejivý pozdrav jarného slnka.
Hrejivé žlté akcenty podľa Ib Laursen
A ak sa vám stále ešte nechce úplne sa vzdať hrejivých prikrývok, pokojne sa do nich ešte chvíľu zabaľte a jar domov prilákajte inak. Než sa príroda zazelená a vy si budete môcť dopriať čerstvé kvety, nachystajte si na ne aspoň doma vázy. A najlepšie práve v túžobne očakávanej a tak veľmi upokojujúcej zelenej farbe (pamätáte na farbu tohto roku?). Čo tak napríklad elegantná váza s „rozvlneným“ hrdlom Wave Green od House Doctor. No nie je nádherná?
Váza Wave Green je skutočnou dizajnovou lahôdkou

Príval jarnej energie v kuchyni

V kuchyni a zvlášť na jedálenskom stole nastáva ten správny čas na veselé pastelové farby! Tie vám spoločne so zdravou odľahčenou stravou dodajú toľko potrebnú energiu. Zabudnite teda na chvíľu na biely porcelán a oživte prestretý stôl miskami Alberte vo farbách jahodovej a banánovej zmrzliny! Môžete tiež usporiadať pestrofarebnú jarnú hostinu s 9 veselými odtieňmi mištičiek Organic od Rice.
Misky Organic doslova hrajú všetkými farbami

Pastely a jemné vzory..

Ak dávate na riade prednosť jemnému vzoru a súčasne sa nechcete pastelov vzdať, servírujte, zapekajte, jedzte a pite z keramických tanierov, misiek a kalíškov Susie a Patrizia od Bloomingville. Obe kolekcie sa vzájomne krásne dopĺňajú, a tak ich môžete podľa ľubovôle kombinovať. A trebárs k nim zaobstarajte aj štýlovú maselničku, cukorničku alebo valček na cesto (ten budete určite potrebovať na jarné ovocné koláče!).
Kolekcia Patrizia pekne pohromade.

Farebný melamín

Skutočnú farebnú revolúciu v kuchyni si užijete s kolekciou melamínového riadu a kuchynských doplnkov Rice, s ktorými dodáte stolovaniu hravý retro nádych. Tanieriky a hrnčeky sú navyše vďaka odolnému melamínu takmer nerozbitné a tak sa nemusíte obávať servírovať na na nich zdravé desiate aj vašim najmenším.
S jarou prichádzajú aj druhé najobľúbenejšie sviatky v roku. Nezabudnite, že sa blíži Veľká noc! Pestrofarebné stojančeky na vajíčka rozveselia každú veľkonočnú tabuľu.
Krásne farebný melamín na riade a kuchynských doplnkoch od Rice

Veselý Kitchen Craft

Jarnými pastelovými farbičkami oživte aj celú kuchynskú linku. Spoľahlivo vám k tomu dopomôžu kuchynské doplnky od Kitchen Craft. Plechové dózy na čajcukor, chlebníky a nebezpečne štýlové kuchynské váhy vás prenesú do čias našich babičiek, kedy sa varilo poctivo a s láskou.
Pastelové farby sa vzájomne nijako nerušia. Je len na vás, ako ich budete kombinovať. Môžete sa držať jedného tónu alebo si vytvoriť celú pastelovú paletu. Riad doplňte párom veselých utierok a oslava jari v kuchyni môže oficiálne začať!
Svieže kuchynské retro podľa Kitchen Craft.

Osviežte svoju garderóbu

Ladiť na jar nemusíte len svoju domácnosť. Prečo spoločne s našim domovom nenaladit na jarnú vlnu i sami seba? Postup je úplne rovnaký – choďte na to cez doplnky! Ľahká jarná šatka alebo bavlnený šál okolo krku, rozkvitnutá nákupná taška cez rameno a kozmetická taštička do kabelky (to aby ste mohli svoj svieži vzhľad počas dňa poupraviť).
So šatkami Elephants budete na jar chic
Na ruku štýlové hodinky (samozrejme najlepšie s ružovým remienkom) a nežný náramok (alebo radšej dva). Na prvý jarný prechádzku rozkošné balerínky a do aprílového počasia, ktoré nás asi ani tento rok neminie, poriadny dáždnik – trebárs s veselými bodkami!
Jemné kúzlo náramkov od House Doctor
S takou výbavou nás jar už na seba určite nenechá dlho čakať!

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!