Ferm Living. Dánska značka, ktorá svojimi dizajnovými doplnkami nachádza rovnováhu medzi chaosom a pokojom. Bytové doplnky od značky Ferm LIVING obohacujú domácnosti po celom svete o nezameniteľný škandinávsky akcent vo svojom špecifickom poňatí.

skandinávský interiér

Život je plný kontrastov. Tajomstvo spokojnosti tkvie však v rovnováhe. Túžime po vyváženom živote, kde môžeme byť uvoľnene sami sebou. S ponožkami natiahnutými cez tepláky a vyťahanom tričku. Po mieste, ktoré zhmotňuje naše sny a očakávania a necháva vzniknúť zmysluplnému a maximálne pohodlnému útočisku. Miestu, v ktorom si plne uvedomujeme skutočnú hodnotu vecí.

Na základe vášne pre autentický dizajn, nehynúcej lásky v srdci a uvedomenia si definície vyváženého domova vznikajú v Kodani doslova nadčasové kúsky. Je to ale aj spolupráca s remeselníkmi z celého sveta, ktorá spája škandinávske myslenie s globálnymi zručnosťami a tradíciami.

Ako to všetko začalo?

Za vznikom dizajnovej značky ferm LIVING stála tapeta. Lepšie povedané ich nedostatok. Keď sa totiž Trine Andersen so svojím manželom Martinom rozhodli presťahovať do nového domu, nemohli nájsť tapetu, ktorá by zodpovedala ich vkusu. A tak sa jednoducho rozhodli vyrobiť vlastné. Nie jednu, hneď niekoľko. A práve spomínaná tapeta sa pozrela aj na tradičný veľtrh v Dánsku. A čo viac, bola podnetom na založenie uznávanej značky ferm LIVING, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 2005

tapeta ferm living
Tapety od ferm LIVING si vaše deti zamilujú.

Postupom času

Za posledných 15 rokov sa Ferm LIVING rozrástol na niečo, o čom sa majiteľke ani nesnívalo. Sama Trine pripodobňuje tento rast k stavbe domu, ktorý sa stal zázemím pre množstvo talentovaných zamestnancov s dokonalým produktovým portfóliom, ktoré sa neustále rozvíja a zdokonaľuje. 

Cieľ značky ferm LIVING

Nejväčšou ambíciou značky ferm LIVING je inšpirovať zákazníkov k vytvoreniu takého priestoru, v ktorom sa budú cítiť čo najviac komfortne. Domov je koniec koncov oveľa viac než len zbierka krásnych predmetov – je to miesto, kde sa odohráva život.

Charakteristické rysy

Mäkké tvary, bohaté textúry a tak trochu nevšedné detaily – práve tie vytvárajú jedinečnú atmosféru s nádychom čohosi nečakaného, čo vytvára moderný škandinávsky dizajn.

designová zrcadla
Zrkadlá z radu Pond sa stanú dominantou celého priestoru.

Udržateľná budúcnosť – to je prioritou pri výrobe každého kúska. Preto v ponuke značky nájdete prevažne udržateľné a organické materiály, medzi ktorými môžeme nájsť organickú bavlnu, recyklovaný papier, kožu, drevo, porcelán alebo napríklad kov. Na nadčasovosti sa podpisuje práve zemitá paleta farieb prevažne v krémových či béžových tónoch. Tú sem-tam doplnia nádherné odtiene ako tohtoročná kobaltovo modrá, ktorá uchvátila aj našu majiteľku Bella Rose, Martinu.

A pretože výber produktov nie je dobré podceňovať, zbalili sme batôžky a vydali sa na návštevu osobne. Pokiaľ vám táto cesta plná zážitkov utiekla, stačí kliknúť na odkaz nižšie, na článok nákupkyne Romy.

Bestsellery, ktoré od ferm LIVING už dávno milujete ♥

A my sa vôbec nečudujeme. Tieto kúsky pre vás veľmi radi dopĺňame. Ktorý u vás vedie na plnej čiare? Hravé prútené koše, do ktorých sa zmestí celý zástup hračiek? Ospevovaný keramický kôš, po ktorom sa, len čo ho doskladníme, iba zapráši? Alebo dizajnový obal na kvetináč Shell, ktorý, ako môžete vidieť, našiel aj iné využitie? Sme zvedaví, pochváľte sa nám v komentároch 🙂

nejprodávanější bytové doplňky ferm LIVING
1) prútený kôš Apple, 2) dizajnový obal na kvetináč Shell, 3) prútený kôš Pear, 4) keramický kôš Off White

Obal na kvetináč Shell Pot

obaly na květináče
Multifunkčný, ale za každej situácie osobitý – to je netradičný obal na kvetináč Shell.

Na jeho výnimočnosti sa veľkou mierou podieľa práve ľudský dotyk. Tento kvetináč je vyrábaný s láskou, ručne. Na to ako vzniká sa môžete napokon sami pozrieť.

Úložné koše

Niet divu, že sa medzi bestsellermi objavili aj tieto parádne prútené koše. Úložných miest nie je totiž nikdy dosť. Obzvlášť detské kráľovstvá by o tom mohli rozprávať. Zaobstarajte vašim ratolestiam úložný kôš, ktorý hýri hravosťou a nijak nenaruší škandinávsky akcent vášho domu. Veľký pomocník a dizajnový prvok, ktorý si zamilujú malí aj veľkí.

úložný koš
Po keramických aj proútených košoch od ferm LIVING sa u nás vždy len zapráši.

Dajte zbohom voľne sa povaľujúcim hračkám. Prútené koše v tvare hruškyjabĺčka už budú vedieť, ako na nich! Dodajte interiéru štipku jedinečnosti. Osobitému čaru ručne vyrábaného koša sa nedá odolať! Prešiel šikovnými rukami, ktoré sa starostlivo podieľali na jeho vyrezávanom vzore. Vďaka tomu sa každý jeden kus pýši svojim vlastným čarom a garanciou 100% originality. Skutočne, nenájdete rovnaký.

Kolekcia Ripple

kolekce ripple ferm

Elegantné štíhle s nadčasovým vzhľadom – kolekcia Ripple si získa nejedného milovníka minimalistických doplnkov. Ručne fúkané sklo je starostlivo kontrolované, kým sa rozletí do sveta a než jeho krásu môžete obdivovať na vlastné oči. Poďte sa pozrieť, ako sa táto kolekcia vyrába.

Či už ste milovníkmi tejto dizajnovej značky od jej prvopočiatku, alebo sme vás dnešným článkom nahlodali k zadováženiu vášho prvého rafinovaného kúska, v každom prípade dúfame, že vám poklady od ferm LIVING vykúzlia úsmev na tvári a interiéru dodajú ešte väčšiu iskru!

A my? Budeme sa tešiť zase nabudúce 🙂

Anna & Bella Rose

 

Že je moderný škandinávsky dizajn vaše gusto? Nenechajte si utiecť ani tieto poklady:

 

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!