Radi vám ukazujeme inšpiratívne nápady, ako si svoj domov zútulniť a o to väčšiu máme v Bella Rose radosť, keď si nejaké také nápady môžeme zrealizovať sami počas chvíľočky. Pokiaľ milujete prírodné tóny škandinávskeho štýlu a sem-tam si nejakú dekoráciu radi vyrobíte, potom mrknite na Adelin Instagram Adelamainsta. Táto sympatická mladá mamička totiž dokáže svojmu domovu vtlačiť krásnu, útulnú atmosféru a tiež má zaľúbenie v rôznych DIY. Preto sme ju oslovili, či by nám dva také jednoduché návody na dekorácie v škandinávskom štýle spísala aj k nám na blog. Nachystajte si niečo dobré ku kávičke a poďte sa inšpirovať! ♥

Levík do detskej izbičky

dekorace do dětského pokojíčku

Levík sa hodí do detskej izbičky, ako pre chlapčeka, dievčatko či malé bábätko. Jeho výroba nie je nejak zložitá a výsledok je veľmi pôsobivý. Na výrobu budeme potrebovať drevený kruh o priemere 20 cm, jutové lanko, vlnu, farebný filc, nožnice a lepidlo alebo taviacu pištoľ.

pomůcky na výrobu lvíčka

Levík sa skladá z dvoch hlavných častí, hrivy a hlavy. Hlavu si zmotáme z jutového lanka pomocou lepidla. S lankom sa dobre pracuje, stačí natrieť lepidlom každé cca 3 cm. Výsledný kruh by mal mať minimálne 21 cm, aby sa k nemu dala prilepiť hriva.

návod na výrobu jutového lvíčka

Hrivu si vyrobíme pomocou dreveného kruhu a nastrihanej vlny. Dĺžku špagátika volíme radšej väčšiu, neskôr budeme strihať. Vlnu si prehneme na polovicu, konce prevlečieme vzniknutým očkom a utiahneme. Takto pokračujeme, dokiaľ nevznikne hustá hriva po celom obvode kruhu.

dekorace ve skandinávském stylu návod

Nakoniec pomocou lepidla pripevníme hlavu k hrive. Tú upravíme, skrátime a rozčešeme hrebeňom. Prípadne môžeme použiť lak na vlasy, nech hriva lepšie drží. Ako posledná príde na rad tvár, ktorú vytvoríme pomocou filcu. Očká, ňufák, líčka a môžu byť aj ušká, levík potom pôsobí roztomilejšie. Pokiaľ budeme dekoráciu vešať na stenu, pripevníme na zadnú stranu očko pre zavesenie.

dekorace do pokojíčku návod

Dekorácia z drevených korálok

Ako ďalšiu si vyrobíme jednoduchú kocku z korálok, ktorá nám krásne doladí konferenčný stolík, poličku alebo poslúži ako vázička na sušenú trávu. Na výrobu budeme potrebovať 27 rovnakých drevených korálok, ja som si zvolila veľkosť 2,5 cm, a lepidlo alebo taviacu pištoľ.

dekorace z dřevěných korálků

Postup asi nie je potrebné dlho popisovať. Jednotlivé korálky zlepíme k sebe do tvaru kocky.

krychle z korálků

Jediné, na čo si musíme dať pozor, je orientácia korálok, lepíme vždy dierkami na seba, aby výsledný výrobok vyzeral pekne.

dekorace korálková

Ako sa vám tieto návody na dekorácie páčia? Nám veľmi! Ďakujeme Adele za ich spracovanie a vy nám dajte vedieť do komentárov, ako sa vám podarili.

Prajeme krásny deň

MichaelaBella Rose

Nie ste tak zruční? Porozhliadnite sa u nás po dekoráciách ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!