Mráz, skorá tma a chladno. V takých dňoch nie je nič príjemnejšieho, než si užiť zimný večer v pohodlí domova so šálkou horúceho čaju a dobrou knihou. Ako ale môžeme urobiť tento jedinečný čas ešte príjemnejším? Pripravili sme pre vás pár osvedčených tipov, vďaka ktorým si dlhé zimné večery poriadne vychutnáte.

6 tipov na dlhé zimné večery

  1. uvelebte sa pri filme a seriáloch
  2. rozmaznávajte sa
  3. dlhé zimné večery s knihou
  4. prebuďte v sebe kreatívneho ducha
  5. upečte niečo dobré
  6. pozvite rodinu, priateľov

1) pozeranie filmu pod dekou

Sneh, fujavica a rovnako aj zablátené chodníky, pochmúrno či dážď – to sú hlavné spúšťače automatického leňošiaceho programu, ktorý má v sebe zakódovaný snáď každý človek. Je to celkom prirodzené a nemá cenu toto nastavenie preprogramovávať. Jednoducho si uvarte čaj do obľúbeného hrnčeka, zapnite svetielka za televíziou a uvelebte sa pod príjemne hebkú prešívanú deku. Nemáte? S prehozom od Ib Laursen rozhodne neprehlúpite. S výberom filmu vám bohužiaľ neporadíme, v našom Bella Rose kanclíku sa vo výbere celkom rozchádzame. Avšak komédiou či zasneženou romanťárnou rozhodne nič nepokazíte.

pohodlný přehoz pro dlouhé zimní večery
Príjemne hebké prehozy Ib Laursen sú nevyhnutnosťou pre leňošiace večery v akomkoľvek ročnom období.

2) rozmaznávajte sa – dlhé zimné večery v župane s ošetrujúcou maskou

Doprajte si zaslúžené chvíle pokoja. Kde začať? Napustite si plnú vaňu príjemne teplej vody. Pre ešte príjemnejší pôžitok nasypte do vody voňavú, zmysly uvoľňujúcu soľ. U nás v Bella Rose nedáme dopustiť na soľ do kúpeľa Evening Rituals – ktorá je priam stvorená pre všetkých pôžitkárov, ktorí milujú slobodne čisté vône s atraktívnym ukončením. Ešte kým sa naložíte do vody, vpustite si do uší ukľudňujúci playlist. Ten totiž v kombinácii s uvoľňujúcim kúpeľom dokáže hotové zázraky. Zavrite oči a nechajte všetky malé veľké starosti odplávať. V prípade, že by ste chceli z tejto SPA chvíľky vyťažiť maximum, potešte tvár zázračne ošetrujúcimi maskami, ktoré vedia zmazať tých pár rokov naviac.

Po kúpeli to nekončí! Hydratujte telo kvalitnými produktmi, ktoré prepožičiavajú pokožke potrebnú hydratáciu a zanechajú ju nádherne prevoňanú. Zabaľte sa do županu, navlečte tie huňaté ponožky od Ježiška a prejdite plynule na 3. tip.

3) dlhé zimné večery s knihou

Dlhé zamýšľanie nie je potrebné. Neexistuje viac hygge kniha, ktorá by bola kvalitnejším podkresom na dlhé zimné večery, ako tá od Meika Wikinga. Ak patríte do našej „sekty“ hygge pôžitkárov, určite vám neprekĺzli pod rukami autorove predchádzajúce diela: bestseller Hygge – Jednoducho šťastný spôsob života , Umenie vytvárať spomienky,  Lykke.

Najčerstvejšie vydanie Hygge domov – vás už po prvých riadkoch objíme šťastným pocitom, a po pár stranách už budete očami blúdiť po miestnosti a v hlave realizovať úpravy, vďaka ktorým bude váš domov dokonalým miestom pre relax – nielen počas dlhých zimných večerov. Samozrejme, proti gustu … ak si oddýchnete najviac pri napínavých detektívkach, smelo do nich.

Ku čítaniu odporúčame stlmiť svetlo, naopak rozsvietiť malé svetielka, svetelné reťaze, a to hlavné, zapáliť obľúbenú sviečku.

svíčky pro dlouhé zimní večery

4) Popusťte uzdu svojmu kreatívnu – tvorte

Dobrý spôsob, ako tráviť zimný večer je rozvíjať svojho kreatívneho ducha a zlepšiť svoje manuálne schopnosti. Pokiaľ sa nebudete chcieť vydať cestou veľkoformátového plátna, štetcov a farieb, môžete vsadiť napríklad na antistresové omaľovánky alebo zdokonaliť svoje kaligrafické písmo pod dohľadom Kaligrafickej písanky pre začiatočníkov či pre pokročilých.

5) upečte niečo dobré

Pretože nie je nič horšie, než keď máte neodolateľnú chuť na niečo sladké! Predíďte narušeniu pokojných chvíľok pri filme a pripravte si domáce sladkosti včas. Zo všetkého najdôležitejšie je vytvorenie kvalitného základu. Pre vypracovanie cesta na sladké dobroty využite napríklad misu Mynte Strawberry, s ktorou bude pečenie jedna radosť!

6) chvíle s rodinou a priateľmi

Urobte si príjemný večer, ktorý nebude naplnený len povinnosťami, ale predovšetkým pohodou a radosťou. Vypnite televízor aj počítač a rozprávajte sa. Sadnite si v obývačke na zem a vykladajte si navzájom, čo ste počas dňa zažili. K tomu si prineste niečo slané či sladké pod zub. Veľmi príjemným spôsobom utužovania rodinných vzťahov, je tiež spoločná príprava jedla – ku ktorej sa hodí ,,dať si po panáčiku“. A víno z dizajnových pohárov na víno  od dánskej značky Kähler s nádhernou zelenou stopkou, chutí o srk lepšie.

Na víno moc nie ste? Pripravte si vynikajúce drinky, ktoré v zime zahrejú!

Zaveďte stretávanie u vás doma ako malý rituál, napríklad každú druhú sobotu. Pre všetkých zúčastnených sa z toho stane milý okamih, na ktorý sa budú dopredu tešiť. Vy sa zatiaľ budete tešiť na hostí, pripravovať chutné jedlo, usrkávať pri tom červené víno, užívať si teplo domova a radovať sa, že vôbec nikam nemusíte ísť, pretože to podstatné príde za vami.

Jak si užít dlouhé zimní večery
Venujte zimné večery svojej rodine.

 

Tie najpríjemnejšie zimné chvíľky praje AnnaBella Rose.

Pravé zimné hygge sa nezaobíde bez:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!