Všade na vás na Pintereste vyskakujú kvetinové venčeky a vo vás sa začína prebúdzať pocit, že by ste si jeden tiež vyrobili? Máme pre vás dobrú správu – podľa nášho návodu ho zvládnete ľavou zadnou! Či už plánujete dámsky večierok, rozlúčku so slobodou alebo by ste chceli originálnu dekoráciu na stenu, potom ste tu zaručene správne!

květinový věnec Bez čoho by to nešlo:

  • cca 40 cm pevnejšieho lakovaného drôtu
  • klasický floristický drôtik
  • sušené, živé alebo umelé kvetiny a bobuľky
  • stuhu alebo povrázok
  • kliešte a nožnice

květiny na květinový věnec

Najprv si na oboch koncoch pevnejšieho drôtiku urobte očká na stuhu a drôt následne ohnite do tvaru oblúka. Ak plánujete mať venček vo vlasoch, namerajte si drôtik podľa obvodu hlavy.

Postup výroby květinového věnceKvetinky si odstrihnite do dĺžky cca 4 cm a nachystajte si z nich malé zväzočky. Tie potom floristickým drôtikom postupne oväzujte okolo silnejšieho drôtu tak, aby každý nový zväzoček prekryl stonky toho predchádzajúceho.

Květinový věnečekFantázii sa medze nekladú, striedajte živé aj umelé kvety, bobuľky a bodliaky. Uvidíte, že nech už zvolíte akékoľvek kvety, výsledok bude určite krásny. Keď máte okolo drôtiku omotané všetky zväzočky, potom už stačí len prevliecť stuhu očkami, nasadiť na hlavu a vílie tančeky na čistinke môžu začať!

Květinová dekorace

Veríme, že sa váš venček tiež podarí a ak by ste hľadali viac jarnej inšpirácie, pripravili sme si pre vás rovno celý jarný lookbook!

Krásne dni praje

Michaela a tím Bella Rose

Páči sa vám propriety použité pri fotení? Nájdete ich v týchto kategóriách ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!