Polovica roka je už dávno za nami a čoskoro nastane nové ročné obdobie! Po slnečnom, a mnohokrát až neznesiteľne horúcom lete, prichádza mierne babie leto. Nekonečné hodiny pri vode, vysedávanie na terase a pomalé popíjanie ľadových drinkov sa pozvoľna zmení na teplé deky, sviečky a horúce čaje! Každé ročné obdobie má svoje čaro a svoju nezameniteľnú atmosféru! S príchodom septembra sa mnohým vracia život do zabehnutých koľají, je to čas nového školského roka, dobiehania restov po dovolenkových režimoch a možno pre niekoho i čas zmien! Ak plánujete na nadchádzajúce obdobie začať s novými koníčkami, kopu pracovných schôdzok, školské rozvrhy alebo zdolanie pomyselných nových vrcholov v akejkoľvek podobe, je dobré si všetko riadne naplánovať a to do posledného detailu.

Vhodným nástrojom na takéto plánovanie je nepreberné množstvo rôznych mobilných aplikácií, ak ale ctíte tradíciu papierových diárov, u nás v Bella Rose sa nám ich tento rok objavilo naozaj veľa! Od nástenných kalendárov pre páry a pre celé rodiny, cez útle zápisníčky na heslá, až po „vychytané“ kúsky, s ktorými sa nebudete hanbiť na pracovnej porade ani v preplnenej aule. A pretože dobrý diár nemusí slúžiť len na zapisovanie návštev u zubára, spísali sme pre vás pár tipov, ako si „vyšperkovať“ ten váš.

Busy B

Do posledného detailu

Krásne vedené diáre sú hitom už niekoľko rokov a pre veľa z nás, sú nepostrádateľným pomocníkom po celý rok. Váš plánovací diár si môžete s trochou úsilia nakresliť od A do Z sami, bude to vyžadovať trochu šikovnosti, ale pre kreatívne duše je už samotný proces ten správny pôžitok. O tom, ako začať, si môžete prečítať v jednom z našich článkov tu. V prípade, že sa na to necítite, alebo jednoducho nemáte ani chvíľku nazvyš, použite jeden z diárov od značky Busy B alebo Rifle Paper Co. a nechajte sa zlákať nejakým z našich tipov pri jeho úprave.

Aby ste sa vo svojich poznámkach pekne vyznali, určite budete potrebovať písacie a kreatívne potreby ako sú napríklad nožnice, fixky, perá alebo farebné washi pásky. A ak ste ten typ, ktorý si rád občas aj kreslí, dôležité poznámky si vyznačte farebne a dlhšie texty od seba oddeľte pomocou ozdobných predelov a liniek.

Inšpirácia z Pinterestu

Objavujte

Máte chuť vyskúšať niečo nové? Jedným z trendov, ako si kreatívne viesť denník, sú jednoduché štatistiky! Chceli by ste zistiť, koľko vody za deň vypijete alebo ako sa vám darí šetriť na ďalšiu dovolenku? Pomocou jednoduchých grafov uvidíte okamžite svoj progres a zároveň je motivujúce vidieť, ako sa približuje vytúžený cieľ. Zabúdate na svoju urban džungľu v obývacej izbe? Pripomeňte si ju vďaka svojmu diáru! Dali ste si predsavzatie, že budete tento rok viac čítať? Alebo si chcete viesť graf svojich nálad (angl. mood), hoďte to na papier!

Inšpirácia z Pinterestu

Nezabudnite na voľné stránky

Inšpirácia z Pinterestu

Určite ste si niekedy všimli, že snáď v každom diári nájdete voľné stránky. Niektoré denné diáre majú voľné stránky hneď vedľa tých datovaných a v týždenných diároch ich nájdete na konci. Tieto voľné stránky možno využiť nielen na vedenie vašich štatistík a hranie piškvoriek, ale aj na naozajstné kreatívne vyčíňanie! Na voľných stránkach si môžete viesť denník a necháme len na vás, či zostanete pri klasickom písaní alebo popustíte uzdu svojmu umeleckému ja!

Inšpirácia z Pinterestu

Nechajte sa inšpirovať inovatívnym vedením diárov a verte, doby úhľadného písania sú preč. Vo vašom diári sa môžete odviazať v použití písma, farieb a dokonca i materiálov! Dajte si dokopy vašu novú jesennú paletku farieb z ústrižkov a zostavte si podľa nej váš šatník. Zapisujte si vaše sny spoločne s obrázkovým sprievodom alebo sa vyhrajte s jednoduchými motívmi a tie opakujte podľa nálady po celej stránke.

Inšpirácia z Pinterestu

Dúfame, že sa vám dnešný článok o diároch páčil a trebárs si aj dokonca začnete viesť ten svoj! My vám budeme držať palce a ak sa vám nejaká stránka zvlášť podarí, pochváľte sa nám s ňou, pomocou zdieľania na Instagrame pod #bellarosesk.

Za celý tím Bella Rose vám prajeme to najkrajšie babie leto a budeme sa na vás tešiť zase nabudúce!

Nikola

Už ste sa rozhodli, aký diár je pre vás ten pravý?

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!