Stojíte pred rozhodnutím, ako svojmu potomkovi zariadiť detskú izbu? Ste milovníkmi severského designu a premýšľate, či sa hodí aj do detskej izbičky? V tom prípade čítajte ďalej.

Severský štýl býva často charakterizovaný slovami ako triezve farby, dokonalý dizajn a funkčnosť na prvom mieste. Znie to celkom nudne, že? Dá sa vôbec v severskom štýle zariadiť napríklad detskú izbičku? Odpoveď je jednoduchá – áno, dá.

Interiéry zariadené v severskom štýle pôsobia priestorným a vzdušným dojmom. To sa nám samozrejme bude hodiť aj v detskej izbičke, ktorá by mala byť zariadená tak, aby Vaše deti mali veľa voľného priestoru.
Pri výbere nábytku a bytových doplnkov rozhodne dbajte na kvalitu a uprednostňujte prírodné materiály ako drevo, ratan a čisto bavlnený textil. Pokiaľ je to možné, zapojte do výberu aj svoje deti. Predsa len to bude ich kráľovstvo a je dôležité, aby sa v ňom cítili príjemne.

Detská izba

Nezabudnite, že deti rastú ako z vody, preto určite vyberajte nábytok, ktorý porastie s nimi. Niekomu sa napríklad osvedčila „rastúca / predĺžiteľná“ posteľ, ktorá sa dá zväčšovať podľa potreby. Deti však určite uvítajú veľkú posteľ, len ju radšej zaobstarajte zábranou proti pádu. Do veľkej postele sa totiž zmestí viac vankúšikov a plyšákov. 😉

Posteľ do detskej izby

Tiež ste si ako deti radi hrali na zemi? Aby deti neoziabal zadoček, kúpte im príjemný koberček.

Koberček pre deti

Dôležitý je aj výber osvetlenia. V severských krajinách, kde často svietia celý deň, sú majstrami v dizajne svietidiel. Nechajte sa inšpirovať.

Detská izbička Bloomingville

 
Na stenu detskej izbičky samozrejme patria veselé obrázky. Namiesto obrázkov môžete použiť originálne samolepky na stenu.

Severský štýl sa tiež vyznačuje hojným používaním prírodných motívov. Obrázky zvieratiek, rastlín a celkovo prírody sú očarujúce. Nájdete ich na obliečkach, vankúšikoch, hrnčekoch, tanierikoch, …, skrátka takmer všade.

Vankúšik s veveričkou

A viete, čo je v detskej izbe najdôležitejšie? Predsa hračky! Podľahnite pôvabu hračiek zo Škandinávie. Môžete sa staviť, že si ich zamilujú nielen Vaše deti, ale aj Vy. 🙂

Látkové hračky Maileg

Už veríte, že detská izbička v severskom štýle je príjemne útulná?

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!