My v Bella Rose už máme vianočnú náladu od novembra, v kanceláriách voňajú sviečky, v oknách máme rozsvietené hviezdy a hrajú nám tu koledy. Keď sme premýšľali, koho osloviť na decembrovú kolekciu mesiaca, napadlo nám, že by bolo krásne osloviť deti majiteľky Martiny a tak trošku ich vyspovedať, ako vnímajú Vianoce ony. Zaujíma vás, čo by si najviac priali pod stromček a kto zje najviac koláčikov? Uvarte si poriadnu porciu kakaa so šľahačkou a pustite sa do čítania!

Tešíte sa na Vianoce?

Anetka (15): Určite áno, pretože sú to sviatky pohody a pokoja.

Davča (11): Ani neviete ako! Už na konci novembra sme piekli medovníčky, aby sme mali na Vianoce o starosť menej.

Pomáhate zdobiť stromček?

Anetka (15): Stromček nám zdobí každý rok cez noc Ježiško.

Davča (11): Nie nie, zdobí nám ho Ježiško, ale tento rok Ježiško mamke povedal, že to bude o trochu skôr, aby si vraj tiež trochu užil vianočnej pohody. No, lenže sme nepočítali s naším mačiatkom Hermionou a bojíme sa, aby nám nerozbila niektoré ozdoby. Pomáhame ale zdobiť stromček u babičiek.

Ako u vás prebieha Štedrý deň? Dodržiavate nejaké tradície?

Anetka (15): Ráno sa stretneme s priateľmi a spoločne dávame krmivo pre vtáčiky na stromy. Potom ideme k jednej babke na obed, po ceste späť vyzdvihneme druhú babičku. Doma potom vypražíme rezne, nachystáme stôl a pochutnávame si na jedle. Veľmi nás baví hľadať mandličku v dezerte, ktorý mamka každý rok urobí. Kto ju nájde, dostane potom nejakú odmenu. No a potom už ideme čakať do izby na Ježiška.

Davča (11): Zobudíme sa a celé dopoludnie si púšťame naše obľúbené vianočné pesničky. Potom príde naša babička a skoro celé popoludnie pripravuje s mamkou a sestrou šaláty a vyprážame rezne a najrôznejšie druhy rýb (minule sme mali aj žraloka). No a snažíme sa celý deň nejesť, aby prišlo zlaté prasiatko, ale minulé Vianoce ho všetci dostali okrem mňa, ale potom som si omylom zhodil nôž a akonáhle som ho zdvihol, už tam ležala pekná dvadsaťkorunáčka a ja som bol šťastný. A čo sa týka ostatných tradícií tak púšťame škrupiny a lejeme olovo.

Čo si najviac prajete mať pod stromčekom?

Anetka (15): Najviac by som si priala, aby tá rodinná pohoda, ktorá je na Vianoce, vydržala celý rok.

Davča (11): Ja som veľký fanúšik profesionálneho amerického wrestlingu, tak som si prial rôzne wrestlingové predmety, ale prial som si aj smart hodinky, náramok s hrdinom Hanzom z mojej obľúbenej videohry a tiež novú westernovú pc hru Red Dead Redemption.

Aké vianočné pečivo je vaše najobľúbenejšie a kto ho zje najviac?

Anetka (15): Najviac koláčikov zje vždycky najmladší braček Radovánek. Ja osobne nikdy neodolám medovníčkom.

Davča (11): Moje najobľúbenejšie pečivo sú medovníčky. Ale tiež milujem vanilkové rožky. Perníčkov asi najviac zjem ja 😀

Pozeráte cez Vianoce rozprávky? Ktorá sa vám páči?

Anetka (15): Pozeráme sa vždy náhodne, ako ktorú rozprávku dávajú. Moja najobľúbenejšia je ale Tri oriešky pre Popolušku, pri ktorej si rozbaľujeme darčeky.

Davča (11): Cez Vianoce pozeráme veľa rozprávok ako sú: Popoluška, Mrázik, S čerty nejsou žerty, a tak podobne.

Čo máte na Vianociach najradšej?

Davča (11): Najradšej mám tú atmosféru (to mám po mame, tá ju totiž miluje tiež), tú pohodu, pokoj a pesničky.

Bonznite niečo na maminku a tatka 🙂

Davča (11): Tatko vždy zaspí na gauči pod stromčekom a mamka je potom na neho naštvaná. : D

A čo hovoria na Vianoce vaše deti? Pokojne nám napíšte do komentárov nejakú vtipnú vianočnú historku.

Krásne predvianočné dni praje

tím Bella Rose 

 

Ak by vás zaujímali darčeky pre vašich drobcov, máme pre vás niekoľko tipov ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!