Sviečky Meadows nájdete na Bella Rose už niekoľko rokov. Niet divu – české luxusné sviečky s množstvom unikátnych vôní sú fenoménom! Čarujú útulnú atmosféru v mnohých domácnostiach nielen u nás, ale aj v zahraničí. Preto sme sa rozhodli, že si na ne a na ich sympatickú majiteľku Vladimíru Fremuthovú trochu viac posvietime. 🙂 Ste zvedaví?

„Celý môj pracovný život sa točí prevažne okolo dizajnu. Vášeň a nadšenie pre interiér, vône a české sklo som pred piatimi rokmi preniesla do svojej vlastnej značky luxusných bytových vôní Meadows. Práca na ich vývoji a uvedenie na trh bolo to najkrajšie, čo ma po pracovnej stránke postretlo.“

Vlaďka nám prezradila, v čom spočíva uhrančivé čaro sviečok Meadows a aké sú jej obľúbené vône. Nechala nás nakuknúť do svojej vlastnej domácnosti a predstavila svoje jesenné must have.

Luxusné české sviečky Meadows
Luxusné české sviečky Meadows sú vyrábané s maximálnou starostlivosťou

ČO STOJÍ ZA ÚSPECHOM SVIEČOK MEADOWS?

V čom spočíva podľa vás kúzlo Meadows, ktoré uchváti každého, kto s nimi príde do kontaktu?

Kúzlo Meadows vidím v prepojení krehkosti ručne fúkaného českého skla so vzácnymi parfumáciami, ktoré pre našu značku pripravujú parfuméri vo Francúzsku. O sviečke som od samého začiatku premýšľala ako o objekte, ktorý má útočiť na viac zmyslov. Na prvom mieste to musí byť vždy vôňa. Farebnosť skla pre danú vôňu sme starostlivo vyberali, aby podčiarkla atmosféru, kedy je sviečka zapálená. Meadows káro sklo má jednu obrovskú prednosť – akonáhle sviečka horí, roztancujú sa vďaka sklu nádherné odrazy na stene či nábytku a svetlo dostáva ďalší rozmer.

Sviečky Meadows
Za jedinečným vzhľadom sviečok Meadows stojí ručne fúkané české sklo

Vaše sviečky sú českým unikátom, ktorý si zamilovali aj zákazníci v zahraničí. Do akých krajín sa v súčasnej chvíli sviečky Meadows pozrú?

Sviečky predávame v súčasnej dobe na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku. Rokujeme o spolupráci s Belgickom a s Anglickom. Veľkou cťou pre nás bolo napríklad dodanie sviečok pre NATO do Belgicka.

Sviečky Meadows
Ručná výroba je obrovskou prednosťou sviečok Meadows

Ktorá vôňa je práve teraz Vaším favoritom?

Vône u nás doma odrážajú ročné obdobia. V lete sa veľmi dobre cítim v záplave čiernych ríbezlí s ľahkým dotykom mandarínky, je to pre mňa vôňa leta. Na jeseň, ako sa deň kráti a trávime doma viac času, si veľa zapaľujeme Shadow Dancevôňou fíg a cédra. Vianoce sú pre mňa v znamení Black Madonny, kde je hlavnou ingredienciou kadidlo. Táto vzácna vôňa, ktorá je nazývaná tiež ománskym zlatom, bola svojho času naozaj veľkú vzácnosťou, a tak nie je divu, že pôsobí nádherne na všetky zmysly.

Sviečky Meadows
Spojenie zaujímavých kombinácií vôní s dizajnovým obalom tvorí unikátny charakter sviečok Meadows

Dizajn je evidentne Vašou veľkou vášňou. Aké sú podľa Vás jesenné trendy pre rok 2017?

Bytový dizajn je mojou celoživotnou vášňou a veľmi starostlivo trendy sledujem. Do popredia sa dosť dostávajú prírodné materiály, ľudia sa viac zaujímajú o pôvod vecí a to nielen pri oblečení, ale aj pri veciach do interiéru. Veľký posun som zaznamenala hlavne vo farebnosti kuchýň. Teraz sa dostávajú do popredia šedé a čierne tóny, farby, ktoré boli predtým v kuchyni prehliadané. Sami máme doma už piaty rok antracitovú kuchyňu a nemôžem si ju vynachváliť.

V dekoráciách prevláda teraz kontrastná zlatá farba, ktorá nádherne sekunduje práve tmavým odtieňom. Baví ma kombinácia čiernej a zlatej, napríklad zlaté príbory na prestretom stole dokážu vykúzliť sviatočnú atmosféru. A byt dostane okamžite parížsky look. Tieto tóny sa objavujú aj na našom skle. Favoritom je v poslednej dobe zlatá sviečka Golden Grace v pokovanom ručne fúkanom skle s tónmi kože a medu.

 

Sviečky Meadows
Ručne fúkané svietniky Meadows odrážajú vkus ich zakladateľky Vladimíry a zároveň najnovšie trendy bytového dizajnu

NOVÝ DOMOV AKO VIANOČNÝ DARČEK

Ako vyzerá vaša domácnosť? Riadite sa trendami, alebo máte svoj štýl, do ktorého si nenecháte hovoriť?

Náš domov som organizovala pred 5 rokmi, teda v čase, keď som uvádzala na trh značku Meadows. Celé som to robila rodine ako veľké prekvapenie a manžel so synom prišli jedného decembrového dňa do nového domova na raňajky. Bola to pre mňa obrovská výzva a som veľmi pyšná na to, že by som u nás doma nič nemenila. Náš domov je inšpirovaný severskými trendami.

Vedela som od samého začiatku, ako bude každá izba vyzerať. Zámerom bolo prepojiť všetky izby farebne tak, aby sme mohli kedykoľvek preniesť jednotlivé kusy nábytku či dekorácií. Mám rada viac štýlov a snažím sa pri zariaďovaní rešpektovať daný priestor. Inak som organizovala chalupu a inak pražský byt.

 

Obývací pokoj Vladimíry Fremuthové
Seversky minimalizmus v podaní Vladimíry Fremuthovej

Ktorý dizajnový kúsok vám v súčasnosti robí najväčšiu radosť?

Som veľkou milovníčkou obrazov. Mojím posledným prírastkom sú Kukurice od pána Jiřího Samka. Ďalším obľúbeným kúskom je červený robot Kitchenaid, ktorý mi pomáha vykúzliť krásne sladké nedeľné raňajky.

Je nejaký kúsok, ktorý máte práve teraz do svojho domu vyhliadnutý?

Mojím favoritom je sada príborov Brass Finishnástenná lampička Black Metal.

 

„UČÍM SA ODPOČÍVAŤ“

Ako vyzerá Vaša ideálna chvíľka odpočinku?

Dlho som nevedela odpočívať vôbec. To sa v poslednej dobe snažím zmeniť. Musí to byť ale odpočinok aktívny. Každý rok si dávam nové ciele, vlani to bolo napríklad ubehnúť za rok 1 000 km. Tento rok zase naučiť sa poriadne plávať kraul. Šport som dlho zanedbávala a teraz si užívam každú chvíľku, kedy môžem vybehnúť do prírody a byť sama so sebou. Ďalšou vášňou, pri ktorej si oddýchnem, sú výstavy. Som rada, že ich dokáže oceniť aj náš 11-ročný syn a je mi veľkým parťákom.

Usmievavá a sympatická zakladateľka sviečok Meadows Vladimíra Fremuthová
Usmievavá a sympatická zakladateľka sviečok Meadows Vladimíra Fremuthová

 

„Mám rada drobné radosti, ako je skoré vstávanie, keď rodina ešte spí, čerstvo prezlečenú posteľ, kvety vo váze, balet, beh, jogu, výstavy, vietnamskej jedlo a čerstvo upečené domáce lupačky.“

Čerstvo upečené domáce lupačky
Vladimírina radosť – čerstvo upečené domáce lupačky

Aký okamih, ktorý ste zažila v poslednej dobe, by ste označila za perfektný? 🙂

Pred pár dňami ma odzbrojil môj syn, ktorý mi naplánoval môj narodeninový deň. Snažil sa pre mňa robiť všetko, čo mám rada. Dalo mu to veľa práce a úsilia a bolo to perfektné!

Počuli ste už o dánskom koncepte „hygge“? Čo sa vám pri tomto slovíčku vybaví?

Je to súbor viac vecí naraz. My by sme tomu dali asi preklad „pohoda“, ale ja si myslím, že je to niečo oveľa viac. Je to atmosféra, útulno, voňavo, rodina … O mojom „hygge“ popoludní mám jasnú predstavu – zapálený krb, sviečky, hrnček kakaa v ruke (a v druhej škoricový slimák – trocha toho nórskeho dotyku :))) Národy, ktoré doma trávia veľa času, sú mi veľmi blízke a s týmto štýlom sa dokážem veľmi rýchlo stotožniť.

 

Na návšteve u Vladimíry Fremuthovej
Na návšteve u Vladimíry Fremuthovej

Páči sa Vám Vladimírina severská domácnosť? Patríte medzi milovníkov dánskeho konceptu hygge, jesenných farieb, sviečok a útulných domácností? Potom sa určite nezabudnite pozrieť na výber Vladimíry Fremuthovej, ktorý dokonale odráža jej osobnosť.

Veľa pekných jesenných chvíľok vám praje

 

Petra & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!