Sviečky Meadows nájdete na Bella Rose už niekoľko rokov. Niet divu – české luxusné sviečky s množstvom unikátnych vôní sú fenoménom! Kúzlia útulnú atmosféru v mnohých domácnostiach nielen u nás, ale aj v zahraničí. Preto sme sa rozhodli, že si na ne a na ich sympatickú majiteľku Vladimíru Fremuthovú trochu viac posvietime. 🙂 Ste zvedaví?

Vlaďka nám prezradila, v čom spočíva uhrančivé kúzlo sviečok Meadows a aké sú jej obľúbené vône a predstavila svoje jesenné must have kúsky.

Spojenie zaujímavých kombinácií vôní s dizajnovým obalom tvorí unikátny charakter sviečok Meadows

V čom spočíva podľa vás kúzlo Meadows, ktoré uchvátia každého, kto s nimi príde do kontaktu?

Kúzlo Meadows vidím v prepojení krehkosti ručne fúkaného českého skla so vzácnymi parfumáciami, ktoré pre našu značku pripravujú parfuméri vo Francúzsku. O sviečke som od samého začiatku premýšľala ako o objekte, ktorý má útočiť na viac zmyslov. Na prvom mieste to musí byť vždy vôňa. Farebnosť skla pre danú vôňu sme starostlivo vyberali, aby podčiarkla atmosféru, kedy je sviečka zapálená. Meadows káro sklo má jednu obrovskú prednosť – akonáhle sviečka horí, roztancujú sa vďaka sklu nádherné odrazy na stene či nábytku a svetlo dostáva ďalší rozmer.

Sviečky Meadows
Za jedinečným vzhľadom sviečok Meadows stojí ručne fúkané české sklo

Vaše sviečky sú českým unikátom, ktorý si zamilovali aj zákazníci v zahraničí. Do akých krajín sa v súčasnej chvíli sviečky Meadows pozrú?

Sviečky predávame v súčasnej dobe na Slovensku, v Rakúsku a na Islande. Rokujeme o spolupráci s Belgickom a s Anglickom. Veľkou cťou pre nás bolo napríklad dodanie sviečok pre NATO do Belgicka.

Sviečky Meadows
Ručná výroba je obrovskou prednosťou sviečok Meadows

Ktorú vôňu máte najradšej? 

V tomto období sa rada schúlim ku knihe a ku krbu. Pri týchto chvíľach pálim dve sviečky a to Mystic Cashmere, ktorá vás vôňou zahalí do mäkkého kašmíru s exotickou kombináciou škorice a muškátového orieška, naopak Libertine Spirit vás zahreje ako šálka zázvorového čaju. Pri zapálení sviečky sa priestor prevonia zázvorom, citrónovou trávou a dotykom korenia.

Ako by ste popísala vôňu Mistletoe Kiss, ktorú nájdeme ako novinku aj v podobe difuzéra? 

Pri vytváraní limitovanej edície Mistletoe Kiss som sa inšpirovala vôňou lesného stromčeka, ktorý si nesiete na Vianoce domov. Tóny pínií a borovice vás prenesú do zimného lesa. Všetko podčiarkuje akcent zmrznutých červených ríbezlí, ktorý dodáva sviečke svieži nádych. Sviečka, ktorú sme minulý rok uvádzali ako novinku, mala obrovský úspech, čo bolo dôvodom k rozšíreniu tejto vianočnej kolekcie. Difuzér v rovnakej parfumácii vnesie do interiéru pokoj a harmóniu. Je balený v ručne vyrábanej exkluzívnej škatuľke, ktorá je previazaná saténovou mašľou v medenom odtieni a s darčekovou kartičkou s motívom vyrezávaného imela. Darček je už vďaka tomu kompletný.

Dizajn je evidentne Vašou veľkou vášňou. Aké sú podľa Vás trendy pre rok 2023?

Interiérový dizajn má v mojom srdci dôležité miesto. Tento rok je to všetko ešte umocnené tým, že budem budúci rok zariaďovať náš nový domov, takže som momentálne ponorená do katalógov, pinterestu a instagramu takmer každý deň. Výrazne vnímam trend tón v tóne a dôležitosť prírodných materiálov. Je príjemné a upokojujúce dotýkať sa doma prírody a nie umelých materiálov, ktoré nám nie sú blízke. Viac premýšľam, od koho daný produkt pochádza a kto za značkou stojí. Som pyšná na českých dizajnérov a výtvarníkov, ktorí sa stále viac presadzujú vo svete.

Náš domov by som rada zariadila práve produktmi od nich. Mám rada materiály ako sú ľan, koža, vlna a najnovšie aj keramika. Časom získajú patinu, ktorá materiálu pristane. Sledujem belgické a škandinávske značky, ktoré rezonujú s mojím vkusom.

Sviečky Meadows
Ručne fúkané svietniky Meadows odrážajú vkus ich zakladateľky Vladimíry a zároveň najnovšie trendy bytového dizajnu

Recyklácia pohárov je aktuálne obľúbená téma. Ako sa dajú využiť poháre Meadows?

Originálne ručne fúkané sklo MEADOWS je umeleckým dielom vyrobeným v Čechách. Má storočnú tradičnú formu z Kamenického Šenova. Vzor vytvára pri zapálení sviečky kúzelnú atmosféru aj vďaka rôznofarebnosti a po vypálení ma viacero možností využitia.

Usmievavá zakladateľka Meadows Vladimíra Fremuthová

Po vypálení sviečky alebo vypotrebovaní vône v difuzéri nemusíte poháriky vyhadzovať. To by bola veľká škoda! Vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu vám doma poslúžia mnohými spôsobmi. A ako sa môžete presvedčiť, v interiéri budú vyzerať dokonale!

Na vodu, na písacie potreby alebo napríklad ako štýlová vázička

 

 

 

 

Ktoré produkty z Bella Rose Vám v poslednej dobe padli do oka?

Váza Rasu Amber ma absolútne uchvátila svojou jantárovou farbou. Teším sa, ako si do nej naaranžujem vetvičky s jesenným lístím. Som tiež milovníčkou nepriameho osvetlenia a lampa Ray je ideálna v tom, že je prenosná. Môžete si ju vziať ako na terasu, tak aj na jedálenský stôl a pripraviť večeru pri sviečkach a jemnom svetle lampy. Bábovková forma Gold Haritage má nádherný tvar a už teraz rozmýšľam nad receptami, ktoré v nej vyskúšam. Čo tak napríklad Savoy alebo tekvicová bábovka?

1. Váza Rasu Amber 2. Prenosná stolná lampa Ray Table 3. Hliníková forma na bábovku 4. Kuchynská zástera s koženými prvkami 5. Bavlnený prehoz Lucilla

Počuli ste už o dánskom koncepte „hygge“? Čo sa vám pri tomto slovíčku vybaví?

Je to súbor viac vecí naraz. My by sme tomu dali asi preklad „pohoda“, ale ja si myslím, že je to niečo oveľa viac. Je to atmosféra, útulno, voňavo, rodina … O mojom „hygge“ popoludní mám jasnú predstavu – zapálený krb, sviečky, hrnček kakaa v ruke (a v druhej škoricový slimák – trocha toho severského dotyku :))) Národy, ktoré doma trávia veľa času, sú mi veľmi blízke a s týmto štýlom sa dokážem veľmi rýchlo stotožniť.

Veľa pekných jesenných chvíľok vám praje

Petra & Bella Rose

Vyberte si svoju najobľúbenejšiu vôňu Meadows

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!