Volajte sláva a tri dni sa radujte! Alebo sa radujte pokojne až do Vianoc, pretože pre vás máme skvelú správu – máme vlastnú kolekciu vianočných ozdôb! Naša nákupkyňa Anka spolu s majiteľkou Martinou vyrazili na jar do Liberca do firmy Glassor, kde nám tie úžasné ozdoby podľa našich predstáv vytvorili. Jedná sa o menšiu rodinnú firmu, v ktorej vznikajú pod zlatými ručičkami skutočné poklady. Všetky ozdoby sú vyrábané a zdobené ručne, preto sú také čarovné. Nahliadnite do zákulisia výroby ozdôb a prečítajte si nasledujúci rozhovor. Tentoraz sme si vzali na paškál Anku s Martinou.

Chceli sme nadčasové ozdoby, ktoré sú éterické aj škandinávske, romantika i minimalizmus. Ja som s nápadmi skôr guľometník – čo má plno návrhov a nápadov – a Anička sniper – povie jednu vec a je to presne to, čo nás potom nasmeruje ďalej.

Ako vznikol nápad na vlastné ozdoby?

Anka: Mám taký pocit, že nápad je už celkom archívny – pani Tichá z Glassoru snáď predvlani Martinu kontaktovala s návrhom na našu kolekciu, ale my sme sa na ňu vrhli až tento rok. Nie že by sme predtým nechceli, ale taká kolekcia zaberie pomerne dosť času všetkým stranám a návrhy sme išli do Liberca robiť už na jar!

Martina: Presne tak, vlastne nápad na začiatku navrhla pani Tichá z Glassoru a potom už nám išla fantázia na plné obrátky 🙂

Kto vymýšľal, aké vzory budú na ozdobách a aké tvary budú mať?

Anka: Povedala by som, že to bola spoločná práca 🙂 Martina ale mala v hlave veľa nápadov na základe starých ozdôb, ktoré boli na Bella Rose pred rokmi, ale už sa nevyrábajú. Ja som zase chcela, aby kolekcia odrážala Škandináviu a Bella Rose ako značku.

Martina: Bola to spoločná práca. Chceli sme nadčasové ozdoby, ktoré sú éterické aj škandinávske, romantika i minimalizmus. Ja som s nápadmi skôr guľometník – čo má plno návrhov a nápadov – a Anička sniper – povie jednu vec a je to presne to, čo nás potom nasmeruje ďalej 🙂

Prebiehalo všetko s firmou, ktorá ozdoby vytvárala, hladko, alebo nastala nejaká neočakávaná zapeklitá situácia?

Anka: Nikdy nič nejde úplne podľa plánu, ale s tým je potrebné počítať. Mali sme vysnívanú špeciálnu DIY ozdobu, ktorá nám však zatiaľ úplne „nefunguje“. Viac ale nebudem prezrádzať, trebárs to tento rok stále ešte klapne!

Martina: Ja verím, že to ešte vyjde!

Sú v kolekcii Bella Rose ozdôb klasické guľaté, alebo sú medzi nimi aj nejaké špeciálne?

Anka: Prevažujú gule v dvoch veľkostiach, v kolekcii ale nájdete aj zvonček, kryštál alebo nepostrádateľné vtáčiky.

Martina: Ja som si veľmi priala zvonček, v Česku je tradícia zvoniť na Ježiška a v škandinávskych kolekciách zvončeky časté nebývajú.

Na aké farby sa môžeme tešiť?

Anka: Volili sme najmä nežné biele a šedé odtiene doplnené trblietkami, kamienkami a perličkami. Veľa sme pracovali aj s čírymi ozdobami, na ktorých krásne vynikne nežný dekor. Verte mi, v kombinácii so zeleným stromčekom je to naozaj nádhera…

Martina: Pôvodne sme sa snažili nájsť aj ružový odtieň, aký je v našej brandovej palete, ale nakoniec sme od nej upustili, stále sa nám nedarilo nájsť tú správnu farbu a nakoniec sme sa zhodli, že by bola skôr rušivým elementom v celej jemnej kolekcii.

Aká ozdoba je vaša naj?

Anka: Moja favoritka je perleťová guľa s trblietavými striebornými lístkami, tá je podľa mňa naozaj nádherná a už sa veľmi teším, ako si ju doma zavesím na stromček. Som ale nadšená aj zo všetkých čírych kúskov.

Martina: Ja som sa zamilovala do čírej guličky posiatej perličkami, ach!

Máme veľkú radosť, že vám ich konečne môžeme predstaviť. A ak si ich zamilujete ako my a budú zdobiť váš vianočný stromček, podeľte sa o fotku na našom Instagrame pod hashtagom #atmosferasbellarose

Prajeme krásne jesenné dni

tím Bella Rose

 

Objavte kolekciu vianočných ozdôb Bella Rose ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!