Dni sú čoraz kratšie, čoskoro začne ubúdať slnečného svitu a lístie sa sfarbí do krásnych jesenných odtieňov. Než však jeseň úplne prevezme svoju vládu, načerpajte slnko do zásoby a užite si babie leto na terase či záhrade.

Budiš svetlo

Lampáše

Keď je krásne, netreba sa ponáhľať domov. Užívajte si potešenie v podobe relaxácie na čerstvom vzduchu, kým to len trochu ide. Skoršie stmievanie má rozhodne svoje čaro, ktoré nádherne podčiarknu zapálené sviečky v lampášoch. Stačí sa uvelebiť napríklad do hojdacieho závesného kresla a chvíľu pozorovať tancujúce plamienky sviečok a starosti všedných dní sa razom rozplynú.

Skleněná lucerna Flower
Sklenený lampáš Flower

Vonné sviečky

Skvelým spoločníkom prinášajúcim svetlo vám môže byť tiež vonná sviečka, ktorá poteší nielen vaše oči, ale aj nos. Vyberte si vôňu, ktorá je vám najmilšia, naložte sa do horúcej vane alebo sa prikryte huňatou dekou s knihou v ruke, zatvorte oči a nechajte sa unášať do ríše fantázie. Zapálené sviečky vám pomôžu navodiť útulno kdekoľvek sa práve budete nachádzať, pokojne aj pri varení večere.

Jesenná vôňa Village Candle
Jesenná vôňa Village Candle

Svetelné reťaze

Rovnako ako sviečky sú krásne aj štýlové svetelné reťaze. Nemusíte čakať až do Vianoc. Svetelná reťaz vašu terasu rozžiari nežným svetlom a súčasne bude krásnou jesennou dekoráciou. Radi by ste si vniesli rovnaký pocit zo svetielok aj domov? Žiadny problém! Svetelné reťaze oživia každý všedný kút a keď všade zhasnete, rozsvietené svetielka vykúzlia tú najkrajšiu atmosféru. Máme vyskúšané!

Svetelná lampiónová LED reťaz
Svetelná lampiónová LED reťaz

Jesenné dekorácie na terase

Venčeky

Aby vám na terase počas babieho leta nebolo smutno, vyzdobte si ju nejakými peknými jesennými dekoráciami. Krásne bude vyzerať klasika v podobe venčeka. Môžete si kúpiť už hotový venček, venček na dozdobenie, alebo si ho môžete vyrobiť úplne sami. počas babieho leta a na jeseň príroda ponúka veľa surovín, ktoré môžete na venček použiť. Napríklad červené šípky, vetvičky či lístočky budú toto obdobie krásnou jesennou dekoráciou nielen vo vázičke na stole. Nechajte rozvinúť svoju fantáziu.

Dekoratívny veniec
Dekoratívny veniec

Jesenné kvety

V lete vám iste na terase robili spoločnosť veselé farebné kvety. Ani počas babieho leta a jesene sa s kvetinami nemusíte lúči. Stačí kvetináče a truhlíky osádzať rastlinami, ktoré znesú chladnejšie počasie. Nádherne vyzerajú napríklad vresy, sirôtky, chryzantémy či trebárs okrasný kelu. Získate tak dokonalú jesennú dekoráciu.

Ak si s výberom kvetov nebudete vedieť rady, pátrajte na internete alebo si nechajte poradiť od odborníkov v kvetinárstve.

Keramický kvetináč Bocal White
Keramický kvetináč Bocal White

Grilujeme počas babieho leta

Vonkajší gril

Milujete letné grilovačky? Ani s nimi ešte nemusíte končiť. Babie leto je ako stvorené na pokračovanie v tejto veľmi obľúbenej činnosti. Navyše pri grile sa aj zahrejete a získate originálnu dekoráciu vašej terasy. Pozvite na grilovanie aj svojich priateľov, nech sa spolu môžete poriadne porozprávať, než sa všetci uvelebíte na zimu vo svojich domovoch na sedačke v obývačke.

Vonkajší gril Mauve Stripe
Vonkajší gril Mauve Stripe

Na terase či záhrade nám skrátka môže byť príjemne nielen v lete, ale aj počas babieho leta a na jeseň. A ak by vám vonku predsa len bolo chladno, stačí sa zababušiť do hrejivej deky, obklopiť sa huňatým vankúšikmi a môžete na terase zdržiavať až do neskorého večera. V zime budete mať na čo spomínať. Užívajte si, kým to ide!

Sklenený lampáš Clear/bamboo
Sklenený lampáš Clear/bamboo

Prajeme vám nádherné babie leto a dni plné pokoja a pohody na vašej terase!

Lenka & Bella Rose

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!