Zasadiť rastlinu do kvetináča nie je problém pre žiadneho záhradníka, nech už je akokoľvek pokročilý. Ako ale vysadiť rastliny do väčších kvetináčov či využiť kovový stojan na kvety, kde spolu rastie pohromade viac druhov rastlín? Nechajte sa inšpirovať naším sprievodcom, kde vám na stojanoch na kvety do bytu od značky Ferm Living ukážeme, ako do ich zasadiť rastliny, a nechať tak váš byt či terasu rozkvitnúť na nepoznanie.

Ako sadiť do kvetináčov či stojanu na kvety?

  • Úžitková záhradka so stojanom Plant Box
  • Divoká lúka v kvetináči Plant Box
  • Sukulenty a kaktusy do Plant Boxov všetkých veľkostí
  • Izbové rastliny v okrúhlom Plant box stojane na kvety
Ferm Living Plant Box
Kovové stojany na kvety od Ferm Living. Ktorý si získa vás?

Kovový stojan na kvety môže mať mnoho podôb. Môže kvitnúť farbami alebo sa skryť za listy izbových rastlín. Vždy ale bude vyzerať skvelo.

Plant Box FermVypestujte si v kvetináči bylinky alebo vlastné paradajky

Pestovanie vlastnej zeleniny alebo byliniek nie je len pre veľké záhrady. Svoj malý záhon si ľahko vykúzlite napríklad na balkóne. Poslúži vám k tomu napríklad čierny kovový stojan na kvety od Ferm Living, ktorý poskytuje dostatok priestoru a rovnako tak ideálnu výšku na starostlivosť o zasadené rastliny. Priestor pod debničkou využijete na skladovanie záhradníckeho náčinia alebo napríklad záhradníckej kanvy. A ušetríte tak aj cenné miesto!

Čo do Plant Boxu zasadiť: šalát, cherry paradajky, jahody, pažítku, bazalku alebo mätu.

 

Stojan na kvety s divokou lúkou. Ako na ňu?Ferm Living Plant Box

Neodoláte kytičke lúčnych kvetov, avšak ich zvädnuté stonky vás za pár dní skôr zarmútia? Zasaďte si svoje obľúbené kvety doma a majte ich na očiach vždy krásne a vyživené vďaka neustálemu kontaktu s pôdou. Na vlastnú malú lúku v kvetináči sa skvele hodí nízky Plant Box, ktorý necháva veľa priestoru na rast do výšky, ktorú lúčne kvety rady naberajú. Má tiež dostatočnú hĺbku na zapustenie korienkov. Kovový stojan na kvety je vonkajší, môžete ho preto využiť napríklad na balkón.

Čo do nízkeho Plant Boxu zasadiť: margarétky, zvončeky, nevädze, slez alebo klinčeky, skvele vám poslúžia už namiešané semená lúčnych kvetov zo záhradníctva.

Plant Box Ferm LivingKaktusy a sukulenty: Plant box na nenáročné pestovanie

Nemožné zabiť, ľahké milovať. Kaktusy a sukulenty sú skrátka obľúbencami medzi všetkými, ktorí sa nechcú púšťať do zložitejšieho pestovania. Svoje obľúbené kaktusy tak môžete zasadiť do dlhých kovových boxov na kvety, nízkych kvetináčov či Plant Boxov na stojane. K životu sa preberú takmer kdekoľvek a vo všetkých prípadoch budete mať dostatok miesta na vysadenie hneď niekoľkých druhov.

Myslite na minimálne zavlažovanie, rovnako ako na čo možno najväčšie množstvo prirodzeného svetla. Sukulenty vysaďte najlepšie na vrstvu keramzitu pokrytého substrátom s ideálnou kombináciou zeminy a piesku. To je pre ne presne to pravé a stojan na kvety si s tým hravo poradí.

 

 

Ferm Living Plant BoxKovový stojan na izbové aj balkónové kvety

Štipka minimalistického severského dizajnu ešte neublížila žiadnemu interiéru. Ak ste sa zamilovali do jednoduchých doplnkov Ferm Living, nemohol vám uniknúť ani okrúhly kvetináč s podstavcom, ktorý sa bude vynímať v domácnostiach mnohých štýlov. Skvele bude koexistovať s vašimi izbovými rastlinami, vysokými aj previsnutými, a poskytne im príjemný domov. Vďaka stojanu potom budú všetky vaše rastliny dobre vidieť a dostane sa k nim viac prirodzeného svetla z okien.

Čo zasadiť do okrúhleho stojana na kvety: monsteru, svokrin jazyk, fikus alebo Asparagus Fern, teda papraď.

Vybrali ste si z tipov, ako zasadiť rastliny do stojana na kvetináč? Už viete, ktoré necháte vo vnútri a ktoré zasadíte von? Či už sa rozhodnete pre vonkajšiu záhradku v kvetináči alebo skôr dekoračné izbové rastliny, prajeme vám úspešné presádzanie a veľa zelených listov!

Míša & Bella Rose

Na záhradníčenie by sa vám mohli hodiť aj tieto kúsky:

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!