Aj keď je ešte len začiatok novembra, svoje vianočné prípravy môžete pokojne začať už teraz. Načerpajte inšpiráciu, nakúpte vianočné ozdobydekorácie a počas adventu sa do toho pustite naplno! Dnes by sme sa s vami radi podelili o to, ako si vyrobiť adventný veniec v škandinávskom štýle. Je to jednoduché a zaberie vám to skutočne len chvíľku. Navyše sa tento adventný veniec bude výborne hodiť na vchodové dvere, zavesený v priestore, alebo ako v našom prípade – na krbovú rímsu. Ste pripravení? Ide sa na to!

Adventný veniec v škandinávskom štýle

 

Nachystajte si

  • kovový kruh (my sme použili kovový kruh značky Cooee, ktorý má aj dierku na zavesenie)
  • zelené vetvičky eukalyptu, ihličnanov alebo iné, ktoré vám padnú do oka
  • nožnice
  • zelený floristický drôtik (postačí vám aj bavlnka)

Ako postupovať

Vezmite si kovový kruh a jednotlivé vetvičky naň postupne skladajte. Nezabudnite vetvičku vždy poriadne omotať drôtikom. Ak by bol drôtik vidieť, zakryte ho ďalšou vetvičkou. Vetvičky by nemali byť všetky jedným smerom, ale mali by byť orientované smerom von na oboch stranách . Môžete pridať aj červené bobuľky, alebo ho nechať čisto zelený, ako my. V Škandinávii je zvykom mať veniec ozdobený iba do polovice, ale záleží na vás, ako sa vám bude páčiť a ako sa vám bude hodiť do interiéru. Výhodou je, že po Vianociach môžete vetvičky ľahko zvesiť a kruh pretvoriť napríklad na jarný.

Jednoduché, však? S výrobou vám môžu pomôcť aj vaši najmenší a za chvíľku to máte hotové. Teraz už len popremýšľať, kam si ho dať.

Prajeme krásne tvorenie

Michaela a Bella Rose

 

Ďalšie nevyhnutnosti na škandinávske Vianoce ♥

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi!